търся схема на радиоприемник тулан

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
lz1wvm
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 1:00 am
Местоположение: с.Горица обл.Бургас
Обратна връзка:

търся схема на радиоприемник тулан

#1 Мнение от lz1wvm »

здравейте ще бъда много благодарен ако някой ми помогне за намирането на тази схема :) по точно на тулан 5.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Goro »

И на мен ми е любопитно да погледна схемата. Ако имаш приемника, би ли качил снимката му.
五郎

pepe

#3 Мнение от pepe »

Аз мога да публикувам снимки на приемника - имам 3 броя. Но ще стане другата седмица, защото не са в Търново. За съжаление нямам схемата. :cry: Но мисля, че баща може да я нарисува ако го помоля. Той е бил личен приятел с производителя на Тулан в Бургас и знае схемата наизуст.

Аватар
lz1wvm
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 1:00 am
Местоположение: с.Горица обл.Бургас
Обратна връзка:

#4 Мнение от lz1wvm »

и аз съм от бургас лично познавах емил пренеров сина на "създателя" на тулана но за съжаление той почина и до колкото знам има дъщеря но тя не се занимава с такива техники.А схема на тулан мисля че официално не е публикувана.Ако някой я има свалена ще бъда благодарен тъй като апарата който имам е доста преправян.

Аватар
lz1wvm
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 1:00 am
Местоположение: с.Горица обл.Бургас
Обратна връзка:

снимки на тулан 5

#5 Мнение от lz1wvm »

ето няколко снимки в разглобен вид http://www.sofiaphoto.com/main.php?g2_c ... =x1605e34f

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#6 Мнение от joro66 »

lz1wvm написа:и аз съм от бургас лично познавах емил пренеров сина на "създателя" на тулана но за съжаление той почина и до колкото знам има дъщеря но тя не се занимава с такива техники.А схема на тулан мисля че официално не е публикувана.Ако някой я има свалена ще бъда благодарен тъй като апарата който имам е доста преправян.


ОФФ: Емил Пренеров ми преподаваше в полувисшето по електроника. Имам много добри спомени от него.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта