Начален етап на DIY проект

Съобщение
Автор
dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#16 Мнение от dancoo »

Ясно е, че имаш резерви към "формалдехида", който не знам колко се ползва в съвременните плоскости, но не е това въпроса.
Няколко човека с опит се опитаха да подскажат, че мдф-а е най- зле от към акустична гледна точка и материал за ОТ.
Това с какво и как ще си реализираш ОТ си е изцяло твое виждане и не е нужно да се съобразяваш с никого.
Аз ти пожелавам успех, моля не приемай всичко като заяждане, просто се опитваме да подскажем малко, защото проекта ти е интересен.
One speaker to rule them all.

Аватар
jororaitchev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 02, 2016 10:49 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#17 Мнение от jororaitchev »

Не приемам нещата, като " заяждане", ако така излеждат отговорите ми, Ви се извинявам!
П.П.
Благодаря, за добрата оценка на работата ми!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#18 Мнение от Rumen Suvandjiev »

jororaitchev написа: Ето, тука ме хванахте! За тази цена TW-25CF002 трябва да притежава качествата поне на TW 29 CF002.
Още при първият ми контакт със "SEAS", си зададох въпроса, защо "29" та серия я няма във варианта с медния цвят
на " 25"?
Отговорът зависи от това с кого точно си контактувал.
Принципно наличието и производството на даден модел най-често зависи от причини, различни от техническите.
Колкото до конкретния високоговорител, за мен Millennium също е най-приемливият вариант от тази гама на SEAS.
Принципно всички техни ВЧ драйвери имет характерно оцветяване на звука, което, разбира се, има много привърженици. "Почеркът" на някои от тях е обаче толкова подчертан, че от "оцветен" звукът минава в категорията "неверен".
jororaitchev написа:а вчера пристигна поръчката ми от Холандия ,с коетo от към избор на драйвъри нещата приключиха.
Биваше да споменеш откъде ще поръчваш.
Аз си доставям драйверите на SEAS директно от завода на доста по-добри цени от холандските дистрибутори.
jororaitchev написа:дали басите ще са последователно или паралелно свързани, ще се пробват всички варианти,
Паралелно, разбира се.
Други варианти в случая няма.
За съжаление квотата бройки за поръчка на 16-омови НЧ високоговорители от SEAS ми идва височка и за подобни проекти с два баса (тъй като предпочитам номинал 8 Ома), се обръщам към Краси Неделчев:
http://rutcho.com/speaker_drivers/acous ... 01_16.html

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#19 Мнение от velinski »

В подкрепа на Ручо - високотоновите на Seas изискват внимателен звуков подбор на филтриращия кондензатор, за да се балансира характера на звука и да не отиде в посока синтетика. Аз лично бих предпочел друг високотонов при толкова сериозен проект.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
jororaitchev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 02, 2016 10:49 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#20 Мнение от jororaitchev »

Една предновогодишна снимка с "коледно дърво":
Прикачени файлове
J&N-,.jpg

Аватар
jororaitchev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 02, 2016 10:49 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#21 Мнение от jororaitchev »

SH-.jpg
Задни колони-начало;
Прикачени файлове
SK.jpg

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#22 Мнение от Kiril Kirilov »

Много красиво :)
Хубаво е когато човек е решил да изхаби много материал за стоежа. Ще израстнат масивни дървета :)

Аватар
jororaitchev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 02, 2016 10:49 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#23 Мнение от jororaitchev »

Rumen Suvandjiev :
Биваше да споменеш откъде ще поръчваш.
Аз си доставям драйверите на SEAS директно от завода на доста по-добри цени от холандските дистрибутори.
Първите говорители ги закупих от " Intertechnik" , бяха коректни и имахме директна връзка. След някакъв ъпдейт на сайта им тази връзка изчезна , което предизвика и съответната реакция от моя страна . Надменните германци ги замених с не по- малко "надменните" холандци , но се оказа , че това не е така. Холандските дистрибутори ми направиха 15% отстъпка за всички стоки в сайта им.


dancoo:
...Ясно е, че имаш резерви към "формалдехида", който не знам колко се ползва в съвременните плоскости, но не е това въпроса.

Във всички крайни продукти във вид на плоскости, дори и в МДФ , са налични формалдехиди- факт! Моите предпочитания към "МДФ"- а са свързани с обстоятелството, че мога да ги "запечатвам" обработвайки ги с лакове.



npn
"...цигулки от МДФ"

Звучи ми , като цигулка от ПДЧ, или шпертплат.



Kiril Kirilov
Хубаво е когато човек е решил да изхаби много материал за стоежа. Ще израстнат масивни дървета
Стойките за задните колони са изградени от отпадъчен "МДФ" материал. В живота ми се е случвало да засадя широколистно дърво - за чиста съвест.


Публикацията на темата " Начален етап на DIY проект" за първи път е в този сайт , нормално е , когато има развитие или промени в проекта , да се отразява първо тук.
След направени няколко симулации с говорителите "SEAS" - W 26FX 001 установих, че идеята за използаване на два говорителя от този модел ще създадат проблеми в проекта , при измерване на АЧХ с честота 4000 Хц се получава пик , който влиае на СЧХ / цената , която плащам за използванета на Al Mg сплав/ .Вариантите са ; още един СЧ говорител или премахване на вторият 10" говорител. Аз избрах нов проект - 4 броя еднакви колони ;
1 х 26 FX001, 1х 22 FX001, 1х 18 FX001 , T 25 CF002 и три лентов център на "SEAS"
И малко снимки на задните колони; /този проект е по поръчка на клиент/, няма връзка с настоящия.
Прикачени файлове
rs-kom.jpg
rs-k4.jpg
rs-k1.jpg
rs-k3.jpg

Аватар
jororaitchev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 02, 2016 10:49 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#24 Мнение от jororaitchev »

...малка стъпка в проекта;
Прикачени файлове
Rs-3-3.jpg
Rs-2-2.jpg
Rs-1-1.jpg
Rs-0-0.jpg

Аватар
jororaitchev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 02, 2016 10:49 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#25 Мнение от jororaitchev »

още;
Прикачени файлове
rS-1-o.jpg
rS-0.jpg
Rs4-4.jpg
rS0-1.jpg
rS-.jpg

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#26 Мнение от Kiril Kirilov »

Огромен труд! Браво! Трябва да видим къде ще заживеят накрая :)

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#27 Мнение от DRGeorgiev »

Поздравления!
Сериозно изпълнение.

Аватар
jororaitchev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 02, 2016 10:49 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#28 Мнение от jororaitchev »

Достигнах до момента за измерване обема на задните колони, необходими бяха малко предварителни дейности и приспособления, като този "Чирак", той ще ми помогне , както при измерване на обема, така и при събирането на колоната;
Ch-1.jpg
Подготвих черупките за предстоящото измерване;
Ch--.jpg
,
s-.jpg
s-2.jpg
Обема на колоната е 43 л, приспадам теглото на вътрешното оребряване - 3,4 кг. и получавам 39,6 л./изместения от говорителят обем е пренебрежително малък/, повече от необходимото, но пък иначе много добра информация за бъдещи проекти/ 3 лентови/.
Начините за намаляване на обема са несравнимо по- лесни, отколкото увеличаването, въпросът е, че точно това е желаната визия и компенсирането трябва да стане във вътрешността на обема. След консултация с инвеститора се появи още един W18EX001, което праща проекта в по- начална фаза.
Последно промяна от jororaitchev на Пон Юли 24, 2017 4:15 pm, променено общо 1 път.

Аватар
jororaitchev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 02, 2016 10:49 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#29 Мнение от jororaitchev »

np.jpg
Имам някакъв напредък;
Новото оребряване е с маса 5,9 кг, осреднената стойност спрямо плътността на МДФ е 0,75кг. на кубически дециметър,
или: 5.9 / 0,75= 7,87 литра, приспадам ги от целият обем 43л и получавам 35,13л. Като приспадна обема на двата говорителя, филтъра , обема пак ми е в повече. Но искам, с това оребряване на вътрешната конструкция в колоната да приема предизвикателството на ниските честоти, пък измерванията ще покажат, къде съм в ситуацията?
Прикачени файлове
np--.jpg
np-.jpg

Аватар
jororaitchev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Окт 02, 2016 10:49 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Начален етап на DIY проект

#30 Мнение от jororaitchev »

r-1-.jpg
r--1.jpg
Настъпи момента за събиране на кабинета;
r.jpg
Прикачени файлове
r-1.jpg

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта