Форма на компресионната камера

Съобщение
Автор
Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Форма на компресионната камера

#1 Мнение от Miroslav Danov »

Според вас, коя камера би дала най-естествен звук?
Изображение

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от Dimitar Atanasov »

Според мен трите камери схте дадат еднакъв звук, геометрично не се различават кой знае колко,

По скоро разлика би и мало ако е сферична, паралелепипет или призма...
Ама това е само мое мнение, баз да мога да се обоснова защо, просто по усет

gps

#4 Мнение от gps »

Чисто теоретично-ако камерата е с формата и сеченията на ТЛ,примерно стесняваща се линия?

Аватар
ivos
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Авг 16, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#5 Мнение от ivos »

Според мен най-удачна е тази форма на камерата при която отсъстват успоредни стени. По този начин се избягва появата на резонансни явления (моди) с честоти кратни на L=ламбда/2, където L е разстоянието между успоредните стени а ламбда дължината на вълната на мода, който би се възбудил между тези две успоредни стени. В този смисъл с използване на сферична камера биха се избегнали появата на много от тези моди. Според мен ако се следва тази логика, най-добри резултати при Transmission Line биха се получили, ако напречното сечение на лабиринта е окръжност или елипса. Поради същата причина според мен би трябвало да се избягват успоредни стени и при хорните.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#6 Мнение от Dimitar Atanasov »

Това не е напълно вярно, ако сечението е кръг или елипса , геодезичните линии върху повърхнината също са прави, при сфера е по различно, но там има други ефекти и окръжността трябва да е с безкрайно голям радиус, за да има положителен ефект.

Това лесно може да се наблюдава ако човек сгъме лист хартия на руло и говори в тръбата...

Резонансни явления могат да се избягват и по друг начин не само като се гасят, наптимер като се отместват...

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта