избистри се !

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

избистри се !

#1 Мнение от cecoEL34 »

От доста време само чета , събирам части и не мога да реша какъв точно да бъде усилвателя .Вече имам ясна концепция - нещо като "Red pill" , само че : с кенотронно изправяне с 5Ц3С , драйвер ЕСС81 , две ГУ50 в паралел за крайни , мрежови трансформатори-тороидални от Васил , а за изходните ще помоля Аспарух . Също така , го моля за неговото виждане за модификацията на схемата , тъй като той ще го направи най-добре ! Моля го да не ме кара да откривам топлата вода и да ми помогне да осъществя тази мечта !
А и всички останали съмишленици .
Предварително благодаря !
"Deep Purple" e стил на живот .

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Преди всичко според мен трябва да се увериш необходими ли са ти две крайни лампи в паралел.
Общо взето първата реакция на много хора е "Искам мощност!"
Всъщност малко хора реално слушат на повече от 5-6W (става дума за озвучителни тела със стандартна чувствителност).
Последно промяна от Rumen Suvandjiev на Чет Окт 25, 2007 10:19 pm, променено общо 1 път.

D.Kolev

#3 Мнение от D.Kolev »

à ÷ó ëè íåùî èëè ñàìî ñè áèñòðèë.

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nikolay Kolev »

Аз като начинаещ ще ти дам съвет да не се увличаш по ватовете и аз мислех като теб, а сега не слушам на повече от два вата. Иди при Аспарух и чуй хапчето, ако ти харесва на звук си вземи кит. Пък като имаш мерак да направиш нещо твое си, пак ще имаш тази възможност. Можеш на воля да експериментираш в едно лампово стъпало и да си го донастройваш по свой вкус, кеф ти различни кенотрони, кондензатори всичко оказва влияние на звука, а като вземеш кит ще имаш една изпипана схема върху която ще можеш да научиш за влиянието на различните компоненти в схемата на парктика, което смятам ти е интересно от по горния пост.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Dimitar Chakarov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#5 Мнение от Dimitar Chakarov »

Колко още има да се избистря даже и не подозираш.

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

#6 Мнение от cecoEL34 »

Сигурно сте прави за второто ГУ-за по-големи мощности си има транзисторни стъпала(имам и куад и ус. с TDA7294 , с трансформатори като за електрожен) И все пак , държа на кенотронното изправяне .
Погледнете го дори и като дизайн-много е красива 5Ц3С .
"Deep Purple" e стил на живот .

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#7 Мнение от Nikolay Kolev »

Ами щом искаш с кенотрони, с кенотрони ще си го поръчаш. Щом харесваш как изглежда 5ц3с, това значи че ти харесва и 6c4c, а с тези две лампи се получава нещо наистина красиво :lol:
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

#8 Мнение от cecoEL34 »

D.Kolev написа:а чу ли нещо или само си бистрил.

Слушал съм само китарни усилватели и двеста ватови лампови стъпала производство на Киро Кингсаунда(имах такова в онези далечни времена , когато имаше Пешо Калъфа , Джаз Спас ,Студента от Ме И....) Трябва наистина да отида да чуя . Очаквам много . Проблема е че времето ми е много "кът" на този етап , но ще намеря .
"Deep Purple" e стил на живот .

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

#9 Мнение от cecoEL34 »

Nikolay Kolev написа:Ами щом искаш с кенотрони, с кенотрони ще си го поръчаш. Щом харесваш как изглежда 5ц3с, това значи че ти харесва и 6c4c, а с тези две лампи се получава нещо наистина красиво :lol:

И ГУ-то е много красива с нейната грозота . Също като модел "Сантана на Фолксваген .
"Deep Purple" e стил на живот .

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#10 Мнение от Nikolay Kolev »

cecoEL34 написа:И ГУ-то е много красива с нейната грозота . Също като модел "Сантана на Фолксваген .


А никакви гута, имам един приятел който като идва все иска да ми прислушва лампите с лекарско чукче, по-лесно ще я нацели. Дребосъците нещо му убягват още :lol:
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rumen Suvandjiev »

За ГУ-тата Венко предлага масивни алуминиеви радиатори отгоре. Идеална защита от всякакъв вид чукчета.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта