Moondog от Blackswift Audio

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Moondog от Blackswift Audio

#1 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Идеята да направя усилвател с 6С19П ми дойде още преди десетина години, когато се сдобих случайно с първия чифт от тези лампи. Оттогава на няколко пъти съм захващал с тях, като не пропуснах и схемите на руските корифеи, които, меко казано ме поразочароваха. След като оставих всички екзотични решения на любителите-експеримемтатори, се спрях на възможно най-класическата схема, като се фокусирах основно върху изходния трансформатор. След като усилвателят постоя известно време налепен на монтажна дъска, получи доста добри отзиви и едновременно се наслушах на куп критики защо не съм го завършил в "търговски вид", една късна вечер се случи да послушаме музика с мой добър приятел, чиито слух особено много ценя. Настроението ни поведе към творчеството на Louis Hardin, по-известен като Moondog.

Изображение

Виолата на Klaus Koeng , изпълняващ Romance in G, беше толкова реалистична, че дори и толкова скъпия на похвали гост не спести възхищението си.
Това ме накара най-накрая да обява проекта за завършен и да го покажа:

Изображение

Схемата, както вече споменах, няма никакви секрети. Двустъпалнен галванично свързан предусилвателен каскад с 6Н6П, хартиеномаслен преходен кондензатор, крайната лампа работи с автоматично преднапрежение. На захранването е обърнато особено внимание. Практически обща за двата канала е само първичната на силовия трансформатор. За всеки канал има отделно захранване с кенотрони Tesla EZ81 и секционирани дросели. Топология на замасяването - модифициран Sakuma. Единствените полупроводници, използвани в схемата са в мултивибраторчето, прeдназназчено да може индикаторният светодиод да мига в режим standby :-)

Изображение

За любителите на параметри:
Изходна мощност - 2.8 W
Честотна лента 18Hz-47KHz @ -1dB
Входно напрежение - 600 mV
Ниво на шума под 0.2mV, което дава oтношение сигнал/шум 87dB
ТHD на пълна мощност - 5.6%@ 1KHz

Изображение

За любителите на самата музика - просто си струва да се чуе. Аз не съм много по хвалбите, особено пък на собствените си изделия. Мога само да кажа че в този усилвател съм положил много усилия да взема максималното от тази чудесна малка лампа с голям звук.
И както е прието да се казва в заключение "Останалото е музика"

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stanislav Bratanov »

:smt023 Супер си го пипнал на външен вид! Респект! Звука не мога да го коментирам по разбираеми причини :wink:

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

На драго сърце ще приемам всякакви коментари за звука, усилвателят може да се чуе при мен, а скоро вероятно ще оставя един и при Божо, защото там минават повече хора.
Можем да спретнем и едно сравнително прослушване на различни усилватели с 6C19П.

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nikolay Savov »

По-ХАЙ ЕНД от това.... има ли накъде?
Истинският Майстор никога неспира да изненадва със своите произведения на изкуството.Ултра модерни ,свръх изискани... стилни и брилянтни.... носещи те отвъ времето така че сиянието на белият огън нежно да носят душата ти сливаща се в единството на абсолютният реал.

Румене, ти заслужаваш Орден Стара Планина :)...
и нека заслугите се превърнат в благодат носеща Пълно и завършено щастие на всеки ,който се докосне до творенията ти! ,на теб и Владо :)
И нека скромността ви не си отива ,защото е нужно в тези времена да има Мъже на честта.

Аватар
PEY0
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от PEY0 »

Дизайнът действително е впечатляващ. Харесвам много, геометрично точните, правилни и симетрични линии. Семпло и функционално. Респект! Класическият му вид се подчертава от копчетата, чиито метални основи, стоят красиво върху основната равнина на панела.
Рамката на шасито от бряст ли е?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Рамката е от златист дъб, просто този екземпляр е с интересна шарка. Пазех го от доста време за случай като този...

Аватар
PEY0
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от PEY0 »

Брястът има абсолютно същата шарка, особено като тази на задния панел. Единствената разлика е, че е малко по-тъмен. Иначе пазенето на "особени материали" за "особени случаи", вярвам, че е познато на всекиго от нас:) при мен доведе до 2 тавана, пълни до капандурата:)

Krasi Yonchev

#8 Мнение от Krasi Yonchev »

Чудесен е! Определно бих се радвал да го чуя...:smt020

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Angel Gekov »

Изключителен, впечатляващ дизайн, комбиниращ чудесно по-строгите кубични форми с елегантността на плавните извивки. За изработката какво да каже човек - съвършено изпипване на всеки детайл и всяка подробност (вероятно още 4 капачки за винтовете на захранващия траф ще довършат картината :wink: ). При наличие на такова старание в "довършителните работи" мога само да си представям до каква степен е изпипан въпросът за звука. Моите уважения и най-искрени поздравления!
Бъди здрав!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Ivan Rachev »

Румене :smt023
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Borislav Stankov »

То хвалби, хвалби, ама честно има ли друго какво да се каже по външния вид просто е супер.
С най-голямо удоволствие бих го чул.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

#12 Мнение от K.Konstantinov »

Румене, това дърво е чудесно!Линията която си придал на предната част съвпада с концепцията от последните ти творби.Явява се като запазена марка :D .Имаш много добър вкус за дизайн.Сигурен съм, че със същия вкус си подредил нещата вътре.Пример си за подражание.Ние всички се гордем с теб!

Тъмната плоча отгоре от какъв материал е?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Плочата е 4 mm алуминий, боядисан прахово.
Покритието е доста дебело. На местата, където трябва масата да се съедини със шасито, падна доста търкане, за да го сваля.

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

#14 Мнение от K.Konstantinov »

Rumen Suvandjiev написа:Плочата е 4 mm алуминий, боядисан прахово.
Покритието е доста дебело. На местата, където трябва масата да се съедини със шасито, падна доста търкане, за да го сваля.

Много от старите техники, някой класически трансформатори и апаратури са с прахово боядисване.Аз също използвам това боядисване в голяма промишлена фабрика с икономични цени.Покритието е практически вечно.
Подкрепям идеята.На мен ми харесва.

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от mano »

аз съм този който ще се радва на това произведение на изкуството. Външния вид говори сам за себе си. За звука - не мога да го опиша, всичко(освен гадно записаните мп3) звучи убийствено, прослушвам си фонотеката наново, появиха се неща които не бяха там преди :) Слушам го на не много чувстилни колони, но 3W са абсолютно достатъчни да се надвиквам с усилвателя, чистотата на звука е забележителна, всичко е абсолютно реалистично, все едно свирят и пеят пред мен.

Огромни благодарности на екипа на Blackswift audio, и по-специално на Румен, изпипването на нещата до най най-малкия детайл доставят истинско удоволствие. Усещам както никога преди, че притежавам нещо наистина много ценно.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта