Избор на лампов усилвател

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Constantine
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 21, 2019 6:13 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Избор на лампов усилвател

#1 Мнение от Constantine »

От известно време разглеждам лампови усилватели и грамофони, но за съжаление нямам познания и не мога да направя избор. До момента чета различни ревюта и касации за усилватели.

Имам нужда от мнение на човек, който има познания в сферата, за да ми даде точен съвет.

Първоначалната ми идея беше да закупя от Китай, усилвател YAQIN MC-13S, тъй като на доста места го препоръчват. (съотношение цена качество, а и пасва на бюджета ми)

Попаднах на YAQIN MC-10S (аналогичен на първоначалния ми избор), втора употреба, продаващ се в България.

Отново на в България се предлага усилвател със следното описание "HiFi Stereo лампов усилвател- 2х40W с 4 броя ГУ 50. Всеки канал е с отделно усилване и тонкорекции (ниски и високи) честоти. Честотна характеристика:20Hz-35kHz.Изходи:4/8/16 ома .Анодното се включва отделно с цел предпазване на лампите. Два независими входа и 3 броя мрежови трансформатори."

Въпроса ми е, заслужава ли си да закупя някои от гореизброените 3 модела? Ако да, кое е по-доброто YAQIN или усилвател с 4 броя ГУ 50?

Благодаря за вниманието!

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на лампов усилвател

#2 Мнение от velinski »

Има едни процедурни въпроси първо... :lol:

1. Бюджет за стъпало
2. Какви са колоните - марка, модел, чувствителност
3. Каква музика се слуша
4. Колко е голямо помещението
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Constantine
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 21, 2019 6:13 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на лампов усилвател

#3 Мнение от Constantine »

1. Бюджета за стъпалото е около 1000лв. +-200
2. Колони нямам, ще ги подбера спрямо техниката която закупя.
3. ZZ Top, Rolling stones, Whitesnake, Rainbow, Eric Clapton, Phil Collins, BB King, Santana
4. Помещението е 25кв.

Аватар
neutravlad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 12:00 am
Местоположение: Чикаго / Благоевград
Обратна връзка:

Re: Избор на лампов усилвател

#4 Мнение от neutravlad »

@velinski - Защо има значение каква музика се слуша?

По темата - тон корекции в аудиофилските среди няма

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на лампов усилвател

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Constantine написа:1. Бюджета за стъпалото е около 1000лв. +-200
За този бюджет, ако искаш готово изделие - някое проверено транзисторно стъпало.
Със сигурност ще свири по-добре от китайското, самоделката с GU50 въобще няма да я коментирам.
Аз бих започнал първо с озвучителните тела и после бих търсил подходящ за тях усилвател.
Ако имаш желание, заповядай в моето ателие да направим едно прослушване на различни конфигурации, за да може да се ориентираш сам какво ще е най-подходящо за теб....

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на лампов усилвател

#6 Мнение от velinski »

neutravlad написа:@velinski - Защо има значение каква музика се слуша?
Защото има огромна разлика как се възпроизвеждат прости инструменти (китара с глас, пиано трио) и мащабна полифонична музика с максимални динамици (симф. оркестър, рок група). Съответно да се прецени подходящата концепция, топология, избор на лампи и пр.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на лампов усилвател

#7 Мнение от Kiril Kirilov »

С този бюджет за лампово стъпало може да си купиш приличен КИТ-направи си сам останалото.
При положение, че нямаш познания и не можеш да привлечеш близък човек да ти помогне, ще са ти нужни около 2000 за много приличен лампов усилвател от базово ниво. Но понеже става въпрос за 4 до 8 вата, това изисква много чувствителни озвучителни тела, а за тях трябва да отделиш малко повече от стъпалото (около 2 пъти повече). Може да изглежда много, но с подобен бюджет ще можеш да слушаш дълго с голямо удоволствие, без да изпитваш нужда да сменяш и настройваш. Разбира се, не коментираш източника, който си изисква свой бюджет.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта