Ламповият усилвател

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Pavel Pramatarov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#16 Мнение от Pavel Pramatarov »

Слушам усилвателя си предимно на ниски нива и слушайки мога спокойно да изрека следните 4тири думи като описание на звученето, без да ме притеснява нищо: бърз, директен, ефирен, плавен.



Krassy, да не те хапне теб някоя голяма лампа :)

Аватар
Pavel Pramatarov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#17 Мнение от Pavel Pramatarov »

Интересен следобед прекарах в лафче за посоките на кабелите в клуба. Пускам последното си мнение тук, защото там предполагам ще бъде изтрито, а и през цялото време използвах усилвателя си и два стари диска на Aphex Twin от личния си ^flac архив за вдъхновение.

[quote]
Приключвам участието си в темата след възможно най-директното запознанство с господин Лозев. Оттеглям предложението си за слушане.
Весели празници!

Може да изтриете мненията ми, пазя си дъмпове в случей, че някога г-н Никой реши, че иска да се представи в друга светлина.

"Звукът на Вакуума,или тишината на Големия взрив"
"lozef някой си"

Поздрави, Павел!
[quote]

Аватар
Krassy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#18 Мнение от Krassy »

Кучето ме хапе мене и петела ме кълве :js

Когато Simon ми демонстрираше 300B и ГМ70... си харесах 300B...

Аз съм си странен като вкусове и харесване, мене не ме вземай под внимание 8)

П.П.
А, той горския не е от вчера, с него е нужен подход 8)
За шефа Лозеф говоря... г-н е прекалено лигаво на фона на цялата друга комуникация, особено след като minimal го използва към "шефовете"... на никой друг не е казал г-н, защото другите обикновенно са простолюдие бедно...
Колкото повече, толкова повече ...

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#19 Мнение от kromuilis »

Павел, тези 4 думи може да ги каже всеки като описание на всичко. Ако това го преценяваш на завинтени на дъски "някакви Фостекси" си е твоя работа.
По-добре вместо да си се хвалиш сам, кажи на някой от приятелите ти да постне нещо по темата и не се подигравай с хора които не го заслужават.

Аватар
Pavel Pramatarov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#20 Мнение от Pavel Pramatarov »

kromuilis написа:Павел, тези 4 думи може да ги каже всеки като описание на всичко. Ако това го преценяваш на завинтени на дъски "някакви Фостекси" си е твоя работа.
По-добре вместо да си се хвалиш сам, кажи на някой от приятелите ти да постне нещо по темата и не се подигравай с хора които не го заслужават.

kromuilis, пусни си системата сам вкъщи, изчакай 30тина минути катодите да стоплят стаята ти, през това време си направи топла храна, или чай, намери си това което най-много би искал да чуеш като музика, постави го внимателно в ЦД Плеъра, настани се удобно и помълчи слушайки поне 4 песни. След което се опитай да опишеш как се чувстваш. За мен това е звука на твоя усилвател.

Опитай да изговориш бавно и тези четири думи една по една като внимателно се "фокусираш" върху всяка слушайки и звука от системата. Ако продължиш да се чувстваш добре на всяка от тези на пръв поглед празни думи "бърз, директен, ефирен, плавен" те поздравявам и ти пожелавам Щастлива Нова Година!

Успех!

Павел

Аватар
Krassy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#21 Мнение от Krassy »

А другите думички... като звук без напрежение, естествен тембър, натурален, с фини микро отзвучавания на инструментите... сигурно за за някой друг усилвател :wink:

Най-важното в звука на една система за мен е така да те омагьоса, че системата да изчезне...

... аз затова моята съм я скрил в шкафа :lol:
Колкото повече, толкова повече ...

Аватар
Pavel Pramatarov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#22 Мнение от Pavel Pramatarov »

...и моля те не я вади от там

Аватар
Krassy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#23 Мнение от Krassy »

Е там и е мястото 8)

За мен е важен звука и музиката, която се получава, а не кое как изглеждало...
Колкото повече, толкова повече ...

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#24 Мнение от kromuilis »

Pavel Pramatarov написа: kromuilis, пусни си системата сам вкъщи, изчакай 30тина минути катодите да стоплят стаята ти, през това време си направи топла храна, или чай, намери си това което най-много би искал да чуеш като музика, постави го внимателно в ЦД Плеъра, настани се удобно и помълчи слушайки поне 4 песни. След което се опитай да опишеш как се чувстваш. За мен това е звука на твоя усилвател.

Опитай да изговориш бавно и тези четири думи една по една като внимателно се "фокусираш" върху всяка слушайки и звука от системата. Ако продължиш да се чувстваш добре на всяка от тези на пръв поглед празни думи "бърз, директен, ефирен, плавен" те поздравявам и ти пожелавам Щастлива Нова Година!

Успех!

Павел
О, благодаря, че така се грижиш за личният ми комфорт. Действително обичам да похапвам и да си угаждам... :)
Колкото до това как се чувствам докато слушам музика, можеш изобщо да не се притесняваш, :) постарал съм се да си догодя туй онуй. И не слушам мълчейки и в захлас 4 парчета, слушам по този начин поне по 4 албума всеки ден.
Сега гледам, че има нов Форплей и отделно самостоятелен албум на Нейтън Ийст и Боб Джеймс. Ето ми го новогодишният подарък! :)
Хайде наздраве на всички и весело посрещане!
Красимир

Аватар
IvanAG
чете и пита
чете и пита
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#25 Мнение от IvanAG »

Ха ха, тук се е появил поредния аудиоГОСПОД - с фамилия Праматаров :lol: :lol: :lol: :lol:

Аватар
Pavel Pramatarov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ламповият усилвател

#26 Мнение от Pavel Pramatarov »

Наздраве, Иване!

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта