Лампов уилвател с 6С45П и KT88

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
G-man
чете и пита
чете и пита
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 2:47 pm
Местоположение: София / Ловеч
Обратна връзка:

Re: Лампов уилвател с 6С45П и KT88

#16 Мнение от G-man »

selfy написа:до сега никога не съм пробвал със светодиоди в катода, но имам няколко различни подбрани точно за такива експеименти!!!
Пробвай да подбереш червени :)
Обаче съм слушал с батерия в катода... ама след известно време се върнах пак на RC групата.
А пробвал ли си с батерия на решетката? Ако ще има батерия някъде, мисля че ще е най-безобидно да се сложи в решетката, но ако я няма ще е най-добре :) Батериите, може да са тихи, но за мен са мудни и убиват звука.

Като разкараш кондензатора и резистора от катода, може да си решиш бая проблеми с "тон-корекците", успех :wink:

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

Re: Лампов уилвател с 6С45П и KT88

#17 Мнение от K.Konstantinov »

Поздрави за положеният труд и споделеният опит.
Аз имах същата конфигурация 6с45п + КТ88.Преди това подобни конфигурации с 6С4С, 2А3 и RCA45.
Миоте са Голд Лайън Геналекс и 6с45п на електрохармоникс.Имам добро филтриране и всичко добре. За нещастие има и аз проблем с брум.
За моя изненада брум заради същата китайска галета която използва колегата.Замасих металната част от корпуса на галетата и брума се намали драстично.
DSC00209.JPG

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Лампов уилвател с 6С45П и KT88

#18 Мнение от cecoEL34 »

6С45П ми е любим драйвер и не само на мен . Показва възможностите си само с перфектен м/укаскадник и върхов режим . Причината за брума е в топологията на конструкцията на усилвателя . Не виждам причина , комбинацията на тези лампи да не свири перфектно . :roll:
"Deep Purple" e стил на живот .

atonis
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 26, 2013 7:10 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Лампов уилвател с 6С45П и KT88

#19 Мнение от atonis »

Колега selfi ще ми пратите ли по добре начертана схема и обяснения за елементите с които се получава най добър звук,предварително благодаря!

Аватар
selfy
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 12:49 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Лампов уилвател с 6С45П и KT88

#20 Мнение от selfy »

atonis, в интерес на истината продължавам да изпробвам различни неща и реално погледнато все още нямам окончателен завършен усилвател. Експериментирах със разделено захранване, типа на кенотроните, вида на галетата/атенюатора, вида на катодните шунтове... Все се каня да седна и да напиша един дълъг пост, но все не намирам време.

Един от последните експерименти беше с опроводяването на масата. В една тема Владо (oceanman) бе посочил добрите резултати при използване на маса от хубав, висококачествен проводник. Веднага се заех да пробвам с UP-OCC 0.8мм мед. Но освен проводника, промених и самата топология на масата уж за по-къс сигнален път (и от икономии де :oops:). Резултатът беше доста "интересен" -- звученето наистина стана по-меко и изчезна изцъклеността, но басът ми намаля, загуби удърност и се разфокусира :evil: Промените съм ги "нарисувал" на прикрепената картинка, като No.1

Снощи реших да внеса изменения в топологията, като направих това което съм показал като No.2. Колкото и да не ми се вярваше, басът ми си доби стария вид, че дори и по-добре!!! След като се поразсвири кабеляка очаквам дори повече бас 8) Честно казано до сега си мислех, че топологията оказва голямо значение единствено на брумовете, но се убедих, че опроводяването на масата много изменя зученето!!! Ще се радвам за препоръки за подобряване в тази насока.

ПП: cecoEL34, както вече съм писал звукът направо "изгря" след като сложих междукаскадници, но за съжаление в момента трафът ми "кляка" и не мога да надупя входната лампа на по-сериозен режим. В момента я карам на -2.7В/27мА :( Но при един от експериментите я бях набримчил много здраво за момент и ивади страшен детайл!!! Имам още доста заигравки по захранването, включае и електролитни Мундорфи дето си чакат реда ;)
Прикачени файлове
Топология на масите
Топология на масите
"Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music" — Rachmaninoff

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Лампов уилвател с 6С45П и KT88

#21 Мнение от velinski »

Пробвай с вариант медно фолио за масата. Купуваш си една ролка 20 мм и го сгъваш в ширина 2-3 пъти според мястото вътре :wink:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта