Blue pill схема

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Blue pill схема

#16 Мнение от Momchil »

Аз малко "загрявам" с този проект :
IMG_1159.jpg
След загрявката ще отговоря с тестове и вариянти , които са ми харесали . :)

Поздрави: Момчил

Anonymous

Re: Blue pill схема

#17 Мнение от Anonymous »

velinski написа:Схемата на Аспарух свири.
Не подлагам това на съмнение. Още повече, че го твърдиш ти.
velinski написа: Също така всякакви коментари без Аспарух да пише в този форум и да коментира лично схемата си са безсмислени
Странно изискване към обективист, който не визира личности, а говори за ел. схема. Но ще гледам да го спазвам. Ако конструкторът се нарича Аспарух - моите уважения, че е намерил отличен звук встрани от комън сенс подхода.
Страх ме е вече да погледна схемата на синьото и бъдещите другоцветни хапчета. Но и да се изкуша, обещавам да не се обаждам. Или поне да искам предварително разрешение от автора.
Приятно лято на всички! Наесен - с песен!

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Blue pill схема

#18 Мнение от velinski »

zambo, схемата е на реално свирещо устройство в голям тираж. Не е схема на хартия, по която да плюят "специалистите". За да са адекватни коментарите, предлагам да въведем методиката на Crossblade: представяш твоя усилвател, правен по подобрена схема, с перфектно изчислени (и 3 пъти симулирани да не стане някоя беля) режими и почваме да търсим прилики и разлики и да си говорим за "калпави" неща. Така мисля ще бъде коректно и честно, съгласен?

bgaudio, доколкото знам, е форум за аудио техника, а не за схемотехника и тук всички представени проекти са реално съществуващи и правилната позиция е да се сравняват единствено с други реално съществуващи проекти :wink:

Продполагам Аспарух ще те потупа по рамото, ако твоят усилвател надсвири неговия :wink:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Anonymous

Re: Blue pill схема

#19 Мнение от Anonymous »

velinski написа:zambo, схемата е на реално свирещо устройство в голям тираж. Не е схема на хартия, по която да плюят "специалистите".
Добре, разбрах. Схемата е публикувана като информация, а не за мнения по нея.
velinski написа: За да са адекватни коментарите, предлагам да въведем методиката на Crossblade
Тук ме хвана неподготвен. Не намерих никъде в нета описание. Това учен ли е, географско понятие или нещо друго? Дай ми линк, моля.
velinski написа: bgaudio, доколкото знам, е форум за аудио техника, а не за схемотехника и тук всички представени проекти са реално съществуващи :wink:
Я виж ти?!? Ако обсъждането на схеми е забранено по принцип - напишете го в правилата. Също и това, че всеки, който даде мнение, е длъжен да покаже и демонстрира по-добро практическо решение. Тогава всички ще се съобразяват предварително и поне няма да си губят времето, както направих аз сега.
Последно промяна от Anonymous на Нед Юли 18, 2010 2:34 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Blue pill схема

#20 Мнение от Kiril Kirilov »

Добре дошъл на поредния физик, който иска да покаже на целия форум, който съществува от 2004, че има грешка в схемата.

Благодарим от името на поне 50 щастливи собственици на реализираната схема, че ни помогна да си припомним законите и и да забравим основното предназначение на нещата, които правим тук.

Приеми това като предупреждение, както сам предлагаш защото ще разчистя темата.
Когато ти публикуваш нещо и го споделят като валидно достатъчен брой участници, може и да имаш правото на неконструктиван критика.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Blue pill схема

#21 Мнение от 50AE »

Извинявам се за събуждането на заспала едногодишен сън тема.

Мисля, че малко ми промихте мозъка и имам желание да чуя и евентуално да сглобя тази чудесийка.
Все още предлагат ли се китове?
Също така, колко е изходната мощност на това стъпало при 8ома?

Благодаря предварително.
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Blue pill схема

#22 Мнение от EmilRachev »

50AE, предлагат се китове от хапчетата, но за всякакви подробности е добре да се чуеш със създателя им Аспарух Желязков - 0887-960-009.
При него можеш да чуеш и работещо хапче с хорни.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта