25 килограмов едноватник

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#16 Мнение от oceanman »

Да, когато замислих усилвателя за акротрониксите, интимната ми мисъл за след време бе именно за ASC. Тук имам възможност за "мърдане"... Но за първи след кенотрона няма да има място... Ще се наложи М-Тубе-то..
Само не предвидих място за кенотрони 5Ц3С...и компания.. Нищо, че карам на ЕZ81, само трябва да търся по-хубави издания. Сега съм с тесловски...

Захранващия тороидален траф е "Васковки", а дроселите(около13 хенри) На Бисер Билчев. Доволен съм... Повече от година всичко си е наред...
Както и лампата е "набичена" на 7 вата( в аудиопортала съветват около 4 вата..максимум до 6)... Нямам и намек за сияния, или нещо в звука да има промяна.. Това е добре...

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#17 Мнение от Stanislav Bratanov »

velinski написа:...Но за съжаление цените на MKV са... 8O
15uF/660V чисто нови Siemens MKV по 15 лева добра цена ли е?
"Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#18 Мнение от Nikolay Kolev »

Пешо хвана ме, в момента слушам само електронна музика :oops: . Прав си, че е трудно да се подредят нещата, но в момента имам лек напредък :mrgreen: . За AD1 засега я виждам, като ъпгрейд на 6С4С, не е нужно да е в ретро изпълнение. Звука за който си говорехме ще е следващата стъпка, определено мисля в тази насока :D

Владо точно продукцията на тесла ми хареса най-много, от тези които съм пробвал, най-зле беше тънгсрам.

Цената е добра на сименсите аз и за по 8 лева съм ги намирал.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#19 Мнение от velinski »

Stanislav Bratanov написа:15uF/660V чисто нови Siemens MKV по 15 лева добра цена ли е?
Цената е ОК. Много ме съмнява да са чисто нови, по-скоро чисто свалени от стар 30-годишен уред. Предполагам си видял габаритите им? :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#20 Мнение от oceanman »

Ааа, не са никак лоши(ЕZ81) , разбира се ама не дооцених потенциала на ламбето. 5Ц3С от руските свирят определено най-добре, а имат и по-добри западни аналози...Но да сме живи-здрави, ще изделкяме друг, без никакви компромиси...не че този ще има много, но все пак...
Мяркат ми се Сименс МКВ 8 микро и на мен. Добри кондерчета.. Свирят малко по-лежерно и баса им е малко.."гумен" :D Но много благи тембри... Трябва ми по-решителен "импакт" :D но не чак танталова изцъкленост-не е моя звук... За това временно закачих Акротрониксите...но и това не е...

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#21 Мнение от Stanislav Bratanov »

velinski написа:Цената е ОК. Много ме съмнява да са чисто нови, по-скоро чисто свалени от стар 30-годишен уред. Предполагам си видял габаритите им? :D
Цъ, чисто нови са, в кашони, поотделно всеки увит с велпапе и едни картонени 'чашки' върхи терминалите, щото са с керамика.Габаритите им обаче са проблем :(
"Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#22 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Владо, поздравления за чудесното изделие!
4П1Л е често пренебрегвана лампа заради малката изходна мощност, но когато се свърже с високочувствителни озвучителни тела, нещата си и идват по местата. Ако искаш, можем да го пробваме с най-чувствителните драйвери, които притежавам - Audio Nirvana Super8.
За мен логичното продължение на проекта в посока High End e усилвател, изграден изцяло с тази лампа. Е, бюджетът ще скочи доста, както и килограмите, но ти си як в ръцете и със сигурност няма да ти се опре.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#23 Мнение от oceanman »

Трафовете специално за него са готови вече с желязо Metglas AMCC160.. Злите езици казвали, че майстор Стойчо е направил поредното си творение :) Топли са още :D ...и не съм ги слушал, а Майсторите не искат да ми ги дадат :D :wink: ..
Дали да не направя второ издание на мъника :roll: без никакви компромиси... ама няма да е само 25 кила... :roll: Замислям и кривотоково греене с бифилярно навит траф....

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#24 Мнение от velinski »

Кривотоково отопление на 4П1Л = mission impossible - играх си 1 месец и минах на DC
Ма луд умора няма, само се поти - пробвай :D
Честити ти нови трансформатори! Аз слушам аморфни трансформатори на Tribute с магнитопроводи на Metglas вече 3-та година... ами няма по-добро. Такъв импакт и резолюция в ниските честоти никое силициево-незнамквоси желязо не може да извади. Стойчо предполагам не ги е навил по-зле от Петер от Tribute :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#25 Мнение от Simon »

oceanman написа:...Дали да не направя второ издание на мъника :roll: без никакви компромиси...
Ами да, ако новите изходни трафове си заслужават (след временна замяна в сегашния у-л),
то според мен си струва да направиш второ, "безкомпромисно" * издание :D
* т.е. промяна на "вида" на компромисите :lol: - според сегашните ти знания и вижданията - т.н. "безкомпромисни" у-ли не съществуват :(

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#26 Мнение от oceanman »

Прав си, Симо. Да, безкомпромисни неща не съществуват. Аудиото, както казват умните хора е "изкуството на компромиса"...Да кажем, че бих го направил на базата на моментните ми знания и възможности с най-добрите комбинации от елементи, които по една или друга причина съм си спестил. Заслужава си мъника...

Велине, ти с бифилярно навити трафове пробвал ли си? Аз не съм. Пробвах с жични потенциометри, но не ми хареса резултата и си го изправих като Пич :D , пророних някоя и друга сълза по позагубената динамика...и..пак съм доволен...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#27 Мнение от velinski »

Значи за отопление на директноотопляеми лампи е за предпочитане 2 отделни трансформатора - по един за всяка лампа. Бифилярната намотка не ти върши никаква работа защото 2-та катода теоретично ги закачаш на един трансформатор и казваш BYE на разделянето на каналите.

Бифилярната намотка има плюсове при отопление на стерео индиректноотопляеми лампи, защото намотките са честотно сфазирани и дават напрежения и токове с много нисък толеранс, т.е. лампите ти се отопляват при идентични условия и с фазово правилен "такт" (което е важно IMO).

4П1Л с AC отопление и всякакви опити за симетриране брумят жестоко и остава малко музика от хилавия им ват :lol:

Най-добър звук от DHT при мен извади DC отопление, изправено с кенотрон 5Ц8С (става за DHT до 400mA ток) и филтрирано с дроселен филтър ~0.5H + един Siemens Sikorel/RIFA PEH169 >0.02mF на лампа. Но всичко опира до финансиЙ, габаритиЙ и килограмиЙ :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#28 Мнение от oceanman »

Точно аз не бих направил неблагоразумието да сложа един отоплителен траф на 2 броя DHT :lol: . То е ясно, че ще са два...
Като не стане-здраве да е, ще си караме на изправено. Аз за сега съм с 30000 микрофарада(Panasonik FC) на канал и с диоди HER603 и с монокристални жици...щото всичко се чува по тракта...
Не знам какви по-добри диоди да намеря... някой да препоръча... Иначе..да, май най-добре ще стане с кенотронно и дроселно изправяне, както казваш...ама де да намеря сили и за него...ще видим...
Между другото хилавия им ват..е много як в момента :wink: ама много :D Толкова бях скептичен в началото когато започнах проекта(както и когато ти слушА) прототипа...
Сега даже и аз си харесвам мъника...и още може...

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#29 Мнение от DRGeorgiev »

Поздравления!!!

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: 25 килограмов едноватник

#30 Мнение от Nikolay Kolev »

Владо пробвай за отоплението с фуджикон тм или обикновенни, инвестицията е няколко левчета, мен панасоника нещо не ми харесаха, 5mh дросел и бърз кондензатор на пиновете на лампата вършат чудеса :mrgreen:
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 26 госта