OT100

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
lusi
има известен опит
има известен опит
Мнения: 169
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Panagiuriste
Обратна връзка:

OT100

#1 Мнение от lusi »

Някой пробвал ли е SE с тази лампа?

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: OT100

#2 Мнение от cecoEL34 »

Имаш ли я и каква е твоята идея ?
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/fran ... 8/8005.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
"Deep Purple" e стил на живот .

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

Re: OT100

#3 Мнение от gogo »

lusi написа:Някой пробвал ли е SE с тази лампа?
Привет!
С керамична или с метална база е ОТ100 (ако ги имаш изобщо)? Какво те интересува конкретно? Да, става за СЕ, прилича до известна степен на Г811 (бих казал че са от едно семейство), само че от ОТ100 може да се извади значително по-голяма звукова мощност (25-35 вата). Има си свои особености както и Г811 ("права" характеристика, голямо вътрешно съпротивление), изисква сериозно внимание да се обърне на отоплението, както и на управлението. Не съм я пробвал "наживо", но имам голямо желание да поекспериментирам, стига да намеря такива лампи - определено има сериозен потенциал за аудио.
Поздрави,
Жоро

Аватар
lusi
има известен опит
има известен опит
Мнения: 169
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Panagiuriste
Обратна връзка:

Re: OT100

#4 Мнение от lusi »

Извинявам се за закъснението и благодаря за вниманието.
Лампата е предлагат в LZ electronix. Попаднах на нея търсейки ГМ70.
Намерих и характеристиките.Ако не успея да намеря ГМ70, ще се спра на нея
за изграждането на SE. Бегла идея: SE с междинен траф като товар на 6п9.

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

Re: OT100

#5 Мнение от gogo »

Ясно, благодаря!
За "беглата идея" - да, един от вариантите е, само че ще ти трябва и първо стъпало, т.е. ако си решил 6П9 с трансформаторен товар в триодно свързване ще ти е необходимо още едно стъпало преди него. Аз бих използвал някоя друга драйверна лампа вместо 6П9, която в триодно свързване има не дотам ниско Ri. Всъщност, всичко е въпрос и на експерименти...

Аватар
lusi
има известен опит
има известен опит
Мнения: 169
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Panagiuriste
Обратна връзка:

Re: OT100

#6 Мнение от lusi »

Мисля за входното стъпало да сложа 6Н23П в SRPP свързване.Относно 6п9- просто такава лампа имам, пък и гледам,
че в мрежата има добри мнения.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: OT100

#7 Мнение от velinski »

8005 има нисък динамичен входен капацитет и ако на въпросната ОТ100 е подобен, изборът на драйверна лампа няма да е сложен. Нискоимпедансен драйвер като SRPP или мю-повторител или E810F в триод (800 ома Ri) ще свирят много добре.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: OT100

#8 Мнение от Marian Lozev »

...няма начин да не намериш, и то с лекота -ГМ70. 8)
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

Re: OT100

#9 Мнение от gogo »

velinski написа:8005 има нисък динамичен входен капацитет и ако на въпросната ОТ100 е подобен, изборът на драйверна лампа няма да е сложен. Нискоимпедансен драйвер като SRPP или мю-повторител или E810F в триод (800 ома Ri) ще свирят много добре.
А как ще решиш проблема с решетъчния ток?

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: OT100

#10 Мнение от velinski »

Аз бих захранил решетката с фиксирано напрежение, най-добре през междукаскаден трансформатор. Пък да дърпа колкото иска от него, от 1-2mA няма да клекне.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

Re: OT100

#11 Мнение от gogo »

Е да де, така или иначе пак си иска междукаскаден трансформатор, не става с кондензатор.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: OT100

#12 Мнение от velinski »

С фиксирано преднапрежение и прехвърлящ кондензатор пак ще стане, защо да не стане
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

Re: OT100

#13 Мнение от gogo »

velinski написа:С фиксирано преднапрежение и прехвърлящ кондензатор пак ще стане, защо да не стане
За какъв конкретен режим (работна точка) говорим? Хайде да помислим заедно, изхождайки от ВАХ, дето Цецо е дал. То е въпрос и на практически експерименти все пак, но да имаме някаква отправна точка.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: OT100

#14 Мнение от velinski »

То без ВАХ конкретно на ОТ100 разговорът е доста теоретичен...

Но ако си говорим теоретично, аз бих размахал сигнала +80V/-40V с едно нискоимпедансно решетъчно захранване +20V, което да отдава поне 50mA "бърза" токова консумация. Като АС сигнал от драйвера ще гоня 60V размах минимум при 1Vефф входен сигнал.

Хрумна ми и втори вариант - катод към маса и решетка към маса за 0V преднапрежение. Спестяваме едно решетъчно преднапрежение и една катодна RC-верига. Осигуряваме нискоимпедансен драйвер, който може да отдаде токова консумация - SRPP например. Звуково това ми звучи най-добре :)

При първия вариант - решетката задължително през утечен решетъчен дросел с минимално омическо съпротивление (~3k примерно при 50mA минимум), резистор при тези решетъчни токове няма да стане. При втория вариант може и дросел, и резистор към маса.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

Re: OT100

#15 Мнение от gogo »

Подготвен както винаги :wink:
Добре де, аз все пак бих клатил с катоден повторител с ccs ,галванично вързан към ТО100, с двуполярно захранване, като ще разчитам на усилването на предното стъпало, и вероятно няма да избягам от прехвърлящия кондензатор. Всъщност, това е идея разбира се, на практика може да има и корекции. Най-чисто разбира се е с драйверен трансформатор, но добрите екземпляри струват добри пари.

Да добавя - на слух трабва да се прецени най-благозвучния режим за ОТ100, независимо от ВАХ.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта