Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#16 Мнение от cecoEL34 »

,,Гибсън се пише, Цецо!"
Знам - учил ме е циганин да свиря на китара . :lol:
Още веднъж - поздравления за завършения проект ! Когато , завършиш нещо истинско , удовлетворението е несравнимо .
"Deep Purple" e стил на живот .

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#17 Мнение от Nikolay Kolev »

Веселине дизайна е убийствен. Като го видях на живо за първи път и паднах, а аз не харесвам тъмните финиши, но просто ме грабна, а още нямаше трафове и лампи. Като го видях с монтираните изходни и лампите просто ми се превръна в номер едно дизайнерско решение с тъмен финиш, честито и със здраве да си го ползваш и да ме поканиш да го чуя :wink:
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#18 Мнение от Veselin Krachunov »

Благодаря за добрите думи, приятели!

@Nikolay Kolev
Ники, дизайнът е заслуга и по идеология на Даниел, от един стар негов усилвател, който първо беше с 6С4С, после с 300B, а по настоящем е с 2A3 EH-Gold. По думите му пропорциите на моно-блока трябва да са като на строен платноход. Тук малко крайната лампа се оказа в неприятна близост до горния капак на изходния - дано от жегата не замине лака. Дупките за бурмите във въпросния капак също не ме радват много. Ако има доработки или следващи версии - тези неща ще бъдат коригирани. Байцът също е по-светъл, отколкото при 2A3-то (и аз не обичам прекалено тъмните неща). Формите и ръбовете също са още малко по-заоблени.
Много ме радва твоето развитие (i.e. проекта с 2А3). И да сковеш на онази стоножка достойна къщичка! ;)
Angel Gekov написа:Този усилвател наистина предоставя истинска наслада за сетивата, направо "мехлем за душата" :D
Това е на 100% вярно, но подозирам, че единствено ти, аз и още малцина други знаят за какво в действителност става въпрос. Аналогията, която ми хрумва е като да сборим два телевизора - някакъв стар черно-бял "Опера" от времето на бабите ни, и съвременна 60"-ва плазма. Разликата е от земята до небето, но все пак и двата се "надиграват" в една плоскост. Ако се опитаме да сравним обаче тяхната "надпревара" с визуалното усещане от гледането на "Аватар" на IMAX-а, тогава разбираме, че 2D-плазмата колкото и "да се сили", каквито и свръх-съвършени технологии да бъдат вложени в нея, просто като концепция отстъпва на 3D-то. Подобно е и усещането от този усилвател, особено в комплект с бъдещия плейър на Емо Рачев (Приятелю, радвам се, че си тръгнал по правилния път!).

И двата могат да се чуят при Аспарух до края на седмицата.

cecoEL34 написа:... и впечатляващо захранване ...
"Никой усилвател не е по-добър от захранването си." - самата истина. От захранванията и започна сагата. Имаше идеи за отделни стабилизирани двустъпални захранвания за всеки от анодите, и т.н., които обаче много бързо отпаднаха на практика, особено покрай отличните 40H дросели на Аспарух и Боби, захаранващите тороиди на хубаво желязо и с минимизиран проходен капацитет (за да не пропускат HF/RF-гаргалоч от мрежата), и кенотрона в ролята на демпферен диод.

Sasho Tashov написа:Като гледам май съм бил жив свидетел на пироефектите, дано дълго време си свидетел и се наслъждаваш на превърналия се от "черното" пате лебед :smt051
Не става въпрос за същото - онези са с 1 педя по-къси. Това тук е следващата реинкарнация на патето! :)

Momchil написа:Струва ми се ,че някои от кондензаторите са просто излишни . :)
Чак излишни не бих казал, по-скоро спаралелени, байпаснати... :) 2x10uF в паралел = 20uF. А и изправянето е с грецове (при тези напрежения - няма как), така че има доста за чистене и подтискане.

Stefan Stefanov написа:Ще ни осветлиш ли с подробности по схема, изпълнение и т. н.?
Нищо екзотично - минималистична тристъпална схема, с прехвърлящи кондензатори (ЭТО-4 на съответния волтаж). Облекчен режим на лампите (не са напъвани), благодарение на което някакви особени "мачваници" не са необходими (взимаш произволна от кутията, слагаш и свири съвсем като да си си играл да ги мачваш). Входна лампа - някоя от серията 6Н..П (може да се сменят и да се слуша), стабилизирана e с от онези, еретичните (или етерични?) стабилитрони/газови тунелни диоди, наречени "плазми". Драйвер - лъчев тетрод в триодно, стават няколко чешита ГУ, ГИ, ГМИ..., пак въпрос на слушане и вкус. Около 1000V в анода на крайната под товар (>1200V без), малко по-малко на драйвера (спаралелени двете половини). Изходен със 7 секции, и той е към 40H. Сребърце по пътя на сигнала. Около 25W на изхода (но свирят като 300 китайски :) )
Скоро ще има измервания (ако някой го интресуват изобщо).

Тепърва ще се слуша, експериментира и донатамънява, въпросът беше да свирне и най-вече да се отсеят погрешните концепции (в които влагаш много, а подобрението на резултата е съмнително).

Marian Lozev написа:... :twisted: Охх да му се невиди, пак ме предвариха.
Ти пък за къде си се разбързал? Бързата кучка, нали знаеш - планина повдига (и най-добре се смее...)! Ми аз ако ревна, че си ме изпреварил с "камините"??
"В живота няма срокове и готови рецепти, чадо!"
Marian Lozev написа:...да ти призная че ако има вариант "ще ти го открадна".
Кражбите натоварват кармата. Но иначе с удоволствие бих си "затворил очите", ако ми го откраднеш за известно време...
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#19 Мнение от Marian Lozev »

Момчил , написа;
Струва ми се ,че някои от кондензаторите са просто излишни .
...мисля, че поставяш подсъмнение знанията на .....

На 1 април Веселин ми звънна и каза , ако искаш вземи ГМ-70 да го послушаш тея дни , хахаха естествено не му повярвах, нали 1 април , но естествено не беше шега.
Та на бързо организирах нещата и хоп вече беше в стаята ми (най-добрия аудио тест е когато човек седне и ислуша дадения продукт, без напрежение в собствената си стая поне за 2 дни :wink: ) ...
С две думи да кажа как свири, ми няма как да обясня , този звяр изтръгна всичко аудиофилско от мен и някак си, всичко започна от начало за мен. :prayer: :prayer: :prayer:

Поздравления на: Ангел Геков, Борислав Узунов, Веселин Крачунов, Иван Рачев, Павел Праматаров хора ,вие сте щасливци.

Поздрави,
Мариан. :wink:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#20 Мнение от EmilRachev »

Веско, слушах го този звяр в Мариан.
Е не, че имам някакъв особен опит, ама на мен лично ми звучи прекрасно, въпреки, че още не е разсвирен.
В комбинация с огромните хорни на Мариан звука е просто убиец.
Свири с някаква лекота и най-динамичните моменти, мощно и грациозно, детаил в целия честотен диапазон.
За пореден път се убеждавам, че няма да сбъркам избирайки точно ГМ-70, като платформа за бъдещия ми усилвател.
Със здраве да си го ползваш и само хубави моменти с него! :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#21 Мнение от Marian Lozev »

Емил написа:
че няма да сбъркам избирайки точно ГМ-70
..ако си фен на "касите"- ниските се замисли за ГУ-81. Мисля че моята платформа е ГУ81.... :mrgreen:

Ниски ще се леят на корем, ще има и за мен и за кошиите. :lol: ...както и много други неща.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#22 Мнение от Veselin Krachunov »

@EmilRachev

Мерси за добрия feedback. Благодарение на Аспарух и Боби усилвателят се получи много по-добър, отколкото би станал само със собствени усилия. Между другото - ГМ-70 в този усилвател не е "изсмукана" докрай нито като мощност, нито като волтаж, нито като качествен и демпф-фактори. Така че тази лампа има още какво да предложи.

@Мариан
Със сигурност ГУ81М има някои плюсове пред ГМ70 (а ГМ100 - дори в още по-голяма степен...), те обаче съвсем не са чак толкова много, нито пък толкова съществени (поне за мен), че да оправдват некокократно по-големите тегло, размер, енергоразход, отделяна топлина/светлина, неудобство при работа, почти пълна непреносимост и т.н. Човек все трябва да се спре някъде, иначе рискува да превърне заниманието в самоцел, или на състезание в стил "кой е по-по-най-", и да отлети към киловолтови захранвания, водни охлаждания, дизелови агрегати, акумулаторни стекове... Не че не ме кефи нечий ентусиазъм, напротив, но от "дългия си и нелек живот" съм установил, че не винаги "максимум" означава "оптимум" :)

Говорил съм си и с Ангел Геков, и с Аспарух и Боби, като прибавим към това и обстойните слушания, мнението е единодушно, че ГМ70 дава всичко онова, което "за малко" не им достига на "малките" лампи от рода на 300B, 2A3, ГУ50 и т.н. - мощ и мащабност на звука (от големия волфрамов катод със стабилна емисия), висока динамика (резолюция, детайлност) и пикова мощност в необходимите моменти, неоцветеност (липса на специфични изкривявания). Не на последно място - може "да клати" всякакви колони, включително и по-нечувствителни. И всичко това - на съвсем разумна "цена" (като в това понятие включвам всички изброени по-горе условия).

Иначе хамалогията за направата на усилвател с ГМ70 и с ГУ81М е подобна.
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#23 Мнение от Marian Lozev »

@Veselin
Със сигурност ГУ81М има някои плюсове пред ГМ70 (а ГМ100 - дори в още по-голяма степен...), те обаче съвсем не са чак толкова много, нито пък толкова съществени (поне за мен), че да оправдват некокократно по-големите тегло, размер, енергоразход, отделяна топлина/светлина, неудобство при работа, почти пълна непреносимост и т.н. Човек все трябва да се спре някъде, иначе рискува да превърне заниманието в самоцел, или на състезание в стил "кой е по-по-най-", и да отлети към киловолтови захранвания, водни охлаждания, дизелови агрегати, акумулаторни стекове... Не че не ме кефи нечий ентусиазъм, напротив, но от "дългия си и нелек живот" съм установил, че не винаги "максимум" означава "оптимум"
..Прав си :D и думите са ти голяма истина, но "оптимум" не означавали "максимум".

ПС: ..наистина от към разход на ток и големина и такъв звук 8O просто незнам дали има друк подобен проект за сръвнение.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#24 Мнение от VALMIG21 »

По отношение на изсилването с киловолти и охлаждания Веско удря право в целта.ГУ81 е екзотика подходяща за шоурум и реклама,както колите от изложенията на Тояга,а за нормално слушане с насладата която получаваш ГМ70 е перфектна.
Веско,поздравления!!!
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#25 Мнение от velinski »

Разликата между ГМ70 и ГУ81 се хваща на купешки n-лентови тела с ниска чувствителност. 81-цата е по-добър клатач на такива.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#26 Мнение от VALMIG21 »

Много вярно,но на каква цена...
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#27 Мнение от Rumen Suvandjiev »

VALMIG21 написа:Много вярно,но на каква цена...
Цената е висока, но инвестицията си струва!
Високата изходна мощност може да бъде само предимство, при положение, че и в двата случая се касае за усилватели от един и същ тип.

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#28 Мнение от Veselin Krachunov »

Усилвателят се разсвири напълно и се отвори страхотно. Тези, които са го чували през първите седмици са слушали просто един много добър, но не и "отнасящ главата" усилвател. В сегашния си "вид" е направо свръхестествен... Сцената се отвори значително и като дълбочина, и като обхват. Високите изкристализираха и се успокоиха. Ниските слязоха надолу - придобиха плът и гръмовна мощ. Вече се слуша на доста по-ниски нива за същото субективно SPL. (Микро-)детайлите са толкова много, че чак "натоварват" психиката при продължително слушане (след едночасова сесия излизаш "леко пиян" и известно време не можеш да си събереш мислите...). Саундът изглежда огромен и обемен като диханието на Вселената, а човек се чувства един мъничък-мъничък... готов да се изгуби и разтвори в нея.
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#29 Мнение от Marian Lozev »

Ниските слязоха надолу - придобиха плът и гръмовна мощ.
...Mен , на къде повече, 8O аз като го слушах имаше не човешки ниски-(Балкански ни изби всичките в стаята и тези извън нея)...
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Още един Генно-Модифициран звяр от 70-о поколение (ГМ-70)

#30 Мнение от Angel Gekov »

Veselin Krachunov написа:Усилвателят се разсвири напълно и се отвори страхотно...
Интересното е (ако не е самовнушение), че и при мен разсвирването продължи около два месеца или около 50-60 часа. Не знам дали това време е било необходимо на самия усилвател или на възприятията ми, за да свикна със звука му, но в този период при всяко следващо включване чувах нещо ново и по-добро.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта