лампов усилвател

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
chikov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

лампов усилвател

#1 Мнение от chikov »

Здравейте колеги!Един въпрос към знаещите.Гледам по Ebay се предлагат лампови усилватели най различни някой от тях около 300 евро а някой около 1000 или 2000 евро.Иначе всички са с честотен диапазон от 10 Hz до 70 Khz.Всичко това е китайско.Бихте ли ми казали заслужава ли си?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Не.
Многократно е ставало дума за това.
На евтините усилватели не са верни нито ватовете, нито херците, които са обявени.
Наистина има качествени китайски изделия, но цената им не е по-ниска от произведените в Европа или САЩ.
Ако само честотната лента е критерият ти за качество, не си за лампов усилвател.

Аватар
chikov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#3 Мнение от chikov »

Rumen Suvandjiev написа:Не....
Благодаря колега но предложете какво да се търси с какви параметри.Как да го разбирам колкото цената е по голяма означава и по качествен усилвател ли?Не съм много съгласен но........! Занимавам се с музика от 29 г. до сега само с транзисторни усилватели.Чух ламповия звук затова питам по напредналите от мен.

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#4 Мнение от Veselin Krachunov »

Усилвателят е само една "брънка" в общия аудио-тракт на системата, която се слуша. Дори усилвателят да е супер-качествен, ако останалите компоненти на системата са посредствени, то неговото присъствие в системата нито си струва, нито може да бъде оценено по достойнство.

Ако до сега сте се занимавали само с транзистори и наистина не сте чували качествена лампова система, можете да го сторите на много места в София и страната, за да прецените за себе си и да се ориентирате кое как е. Просто пуснете една тема "Желая да чуя качествена аудио-система с лампов усилвател" и гарантирам, че поне 10-ина души ще се отзоват. (В този ред на мисли - попълнете си и профила, за да знаят КОИ да се отзоват...)

Закупуването ("хвърлянето с главата надолу") на евтин китайски усилвател е възможно най-неразумния ход в случая, и е гарантирано разочарование. Въпросното изделие, в случай че не сте доволен от него, нито можете да го върнете на производителя, нито да го продадете на цената на която сте го закупил на някой наистина разбиращ. Не можете и да го осъвършенствате, надграждате и т.н.

В България има достатъчно кадърни аудио-конструктори, които могат да ви направят качествен усилвател само за малка част от парите на върховите световни образци и със съизмеримо качество + предложен/избран от Вас дизайн. Освен това тези конструктори са ви винаги "под ръка" за всякакъв вид консултации, инструкции, настройки и т.н. Предлагат се и китове (набор части и схема) в слкучай че имате желание сам да си сглобите усилвателя (напр. от Ether-audio, Rutcho, DJPopa и т.н. - цени от 350 до 5000 лв.)

И още веднъж - чуйте преди да купувате! Ориентирайте се! Това че усилвателят е "лампов" и скъп не гарантира нито качеството му, нито "сработката" му с вашата система. Нито пък ако е наистина качествен ще можете да чуете/оцените това качество, ако го "присадите" в неподходяща система или среда за слушане... Не разчитайте много и на "лъскавостта" и на външния вид - знаете как е с жените...

Аватар
chikov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#5 Мнение от chikov »

Veselin Krachunov написа:Усилвателят е само една "брънка" в общия аудио-тракт на системата, която се слуша.....
:H Благодаря за чудесната информация!

Редактирал съм цитатите в постовете. Когато цитирате, не е желателно да повтаряте целия предишен пост, това затруднява диалога. Виж т.6 от правилата.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#6 Мнение от Rumen Suvandjiev »

chikov написа:Благодаря колега но предложете какво да се търси с какви параметри.
Veselin Krachunov ме изпревари със съвсем изчерпателен отговор.
Лампово изделие (пък и въобще аудио техника, ако питат мен) не се купува по параметри или реклами.
Ако наистина имаш сериозно намерение за покупка, тогава трябва да се уточнят много въпроси:
- Какви са озвучителните тела, с които ще се използва (съществуващи или планирани)
- Какви са предпочитаните жанрове музика
- Колко силно се слуша
- Какъв е заделеният бюджет
На тази база вече може да се говори за конкретно предложение.

Аватар
chikov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#7 Мнение от chikov »

Rumen Suvandjiev написа:
chikov написа:Благодаря колега но предложете какво да се търси с какви параметри.
Veselin Krachunov ме изпревари със съвсем изчерпателен отговор.
Лампово изделие (пък и въобще аудио техника, ако питат мен) не се купува по параметри или реклами.
Колеги музиката която слушам от типа Clapton,Coverdale,Dire Straits- и т.н.Но слушането на моменти е ненормално.Басът трябва да се възприема с тялото.Все едно съм на концерт.Колоните са правени от мен но по всички правила и без да се ограничавам от към бюджета. Зная ,че тази мощност с лампа няма да я постигна но поне звука ще е още по добър защото съм го слушал.Та това е цялата ми идея.Просто съм болен на тема музика.За това стигам и до вашето мнение може и да има и по болни от мен.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#8 Мнение от Ivan Rachev »

chikov написа: Занимавам се с музика от 29 г. до сега само с транзисторни усилватели.
...?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#9 Мнение от DRGeorgiev »

Мисля че с този усилвател ще ти се реши проблема :D :D Има хора тук където могат да ти предложът подобен на този с гу81м !
И кесията да е широко развързана ! :D
Прикачени файлове
016_833_fiery_glory.jpg
014_833_Walker_towering.jpg
010_833_in_hand.jpg
007_833_locked_and_loaded.jpg
he833lg2.jpg

Аватар
chikov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#10 Мнение от chikov »

DRGeorgiev написа:Мисля че с този усилвател ще ти се реши проблема :D :D Има хора тук където могат да ти предложът подобен на този с гу81м !
И кесията да е широко развързана ! :D

Да съгласен съм с вас но вие май забравяте нещо много важно. Забравяте,че живеем в България! Снимки в нета много аз също мога да давам такива идеи но да купувам толкова нереални неща.........! Паднете на земята въпроса ми беше напълно земен.

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#11 Мнение от DRGeorgiev »

Исках да кажа да се направи усилвател с руската г81м ето тази лампа !Аз ходя по земята и съвсем скоро ще се захващам с този проек с помоща на приятели :D
Прикачени файлове
10  RF TUBE DOUBLE TREODE.JPG

Аватар
chikov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 1:04 am
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#12 Мнение от chikov »

DRGeorgiev написа:Исках да кажа да се направи усилвател с руската г81м ето тази лампа !


Да но тази лампа я гледам но представа нямам какви параметри-какъв усилвател въпреки че се занимавам ми е..........!Дайте малко инфо.
8O

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#13 Мнение от DRGeorgiev »

Г-н Иван Рачев може да каже нещо по-въпроса.Мощен триод чудесен звук.Откакто държах тази лампа в ръцете си преди една седмица се запалих адски много за такъв усилвател,мой приятел почти се е подготвил за подобен :D
Прикачени файлове
IMG_1733_Small.jpg

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#14 Мнение от DRGeorgiev »

Това е моят усилвател с лампи 6с33с-в и добре се справя с тези тонколони infinity kappa 9,не разбирай че ще има атака,но тоя тип мусика който си посочил се слуша с кеф :D, а моят приятел ще подготвя г81м за тези тонколони.
Прикачени файлове
kappa9_pairopen.jpg
6auI9-0940404bb02b5ad3c3f810760f902686.jpg

Аватар
kalitin
чете и пита
чете и пита
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2009 12:37 pm
Местоположение: stara zagora
Обратна връзка:

Re: лампов усилвател

#15 Мнение от kalitin »

DRGeorgiev , ти го прати направо в космоса! Човека не е запознат с тази техника и има още много да се учи, но виждам, че ще тръгне по правия път.
Sapere aude - Осмели се да бъдеш умен.

Заключено

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 11 госта