ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#76 Мнение от Alexander Gekov »

Велински, много дълго време търсих снимка, която Рачев беше качил преди известно време, за да реферирам към нея, но така и не я открих. Ставаше въпрос за хорна, която беше изкарана на двора на къща и влизаше през прозорците в дома на собственика. Линията, доколкото мога да преценя от снимката, със сигурност беше над 15 м. Очевидно е, че в световен мащаб подобни проекти съществуват
Аз лично съм с 5 метрова разгъвка и не чувам забавяне. Слушах и в Ташов...там линията е двойна и пак не усетих негативните ефекти за които споменаваш... Дали практиката не показва нещо друго, различно от евентуалната теоретична истина?

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#77 Мнение от VALMIG21 »

При скорост на звука 375м/с,при 37м хорна,баса ще има закъснение 0,1сек докато излезе от хорната.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#78 Мнение от Angel Gekov »

Все ми се струва, че басът в хорната няма нищо общо с "пътуването" му по дължината на контура.... :wink:

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#79 Мнение от Kiril Kirilov »

Няма нищо по-бързо, т.е. навременно стигащо до слушателя, от баса на добре направена хорна!

Аватар
Mo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София/Добрич
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#80 Мнение от Mo »

Alexander Gekov написа: търсих снимка, която Рачев беше качил преди известно време, за да реферирам към нея, но така и не я открих. Ставаше въпрос за хорна, която беше изкарана на двора на къща и влизаше през прозорците в дома на собственика.
http://www.goodsoundclub.com/Forums/Sho ... =2653#2653" onclick="window.open(this.href);return false; на въпросния г-н Srajan Ebaen (много "звучно" име).

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#81 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Показаната система не е на Srajan Ebaen нито пък някога ще бъде, осен ако някой не реши да му я подари.
За никого не е тайна, че сайтът му 6moons е за платена реклама.
За много дългите хорни - това обикновено са преднонатоварени бас хорни с компресионни драйвери (GOTO, ALE), в кросовъра на които времезакъснението е отчетено и съответно коригирано. Липсата на голяма популярност се дължи на няколко причини - много високият бюджет на начинанието, сериозните габарити и не на последно място самите потребители - сериозни аудиофили без склонност към публични изяви.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#82 Мнение от Marian Lozev »

Не знам дали Srajan Ebaen си вдига рейтинга с чужди системи или не, но вече знам със сигорност рейтинга на системата на Ангел Геков . :prayer:
Радост за мен е това което чух в Ангел, и най-много ми е радостно че е направено от Българи , че е направена В БЪЛГАРИЯ от Етераудио и ние можем да си го позволим. :prayer:

Ангеле , пожелавам ти много 200-грамови плочи, Етер-8 и големи хорни.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
wlado88
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#83 Мнение от wlado88 »

Прекрасно изпълнение, безупречен звук,безкомпромисни компоненти, не само на усилвателя,а на системата като цяло.Респект.
Желая на Ангел Геков със здраве да си я слуша.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#84 Мнение от Goro »

VALMIG21 написа:При скорост на звука 375м/с,при 37м хорна,баса ще има закъснение 0,1сек докато излезе от хорната.
А пък скоростта на електроните е няколко мм/сек.
五郎

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#85 Мнение от VALMIG21 »

Скоростта на звука какво общо има с електроните?
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#86 Мнение от Marian Lozev »

Няма нищо по-бързо, т.е. навременно стигащо до слушателя, от баса на добре направена хорна!
...много , ама много точно и на място казано.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#87 Мнение от Angel Gekov »

Въпреки, че това, което ще споделя по-долу не е свързано пряко с темата за ГМ-70, смятам, че се явява нейно естествено продължение. Ето каква е историята:

Няколко дни преди Нова година, не без подстрекателско-провокативното влияние на Аспарух, на което станах невинна жертва, предприех една екстремно-рискова стъпка, поставяща на сериозно изпитание и без това високия WAF, както и общоприетите разбирания за домашен уют и хармония. Бях напълно раздвоен дали не преминавам безвъзвратно границите на разумността и добрия вкус за сметка на собствения си аудиоегоизъм. Реших да направим само експеримент - как би изглеждал интериорът на хола ни с един не съвсем стандартен редизайн. Въпреки всичките ми съмнения понаместихме нещата без сериозни структурни и функционални поражения, и огледах общата визия... Е, не бях съвсем убеден, че постъпвам правилно, но намерих морално оправдание в състадателното отношение към четирите здрави момчета, които видяха доста зор да качат два пъти по три етажа с по 250 кг. товар и сърце не ми даде да ги карам да повторят упражнението - този път надолу (не знам какво друго алиби да си измисля).

Дизайнерските ми опити бяха възнаградени с ледено мълчание, показващо тоталното и непримиримо отрицание на резултатите от експеримента ми от страна на жена ми, а дъщеря ми изказа напълно обосновани критики, аргументирайки се с едно простичко основание - диванът вече изглежда несъразмерно малък... Както и да е... Леденото мълчание и служебното отношение попреминаха за 2-3 дни, май свикнахме с по-малко осветения хол поради почти напълно закритите прозорци (все още не знам какво ще правим, когато трябва да се мият), диванът вече не изглежда като изваден от къщичка за кукли и, поне у мен, остана онова чудесно чувство, че въпреки известните неудобства и "малки" компромиси, си поставил точката на едно дълго писано изречение.

Струва ми се, че завърших системата си. Почти 7 години след онова първо "Синьо хапче" на брат ми, което сглобихме с него върху капака на кутия за обувки. Паследваха "Синьо хапче" (вече за мен), филтър, хорни с Етер 6, ДАК, интерконекторни, захранващи и колонни кабели, модване на плеъри и грамофон, "Червено хапче", Етер 7, РИАА, ГМ70 и сега - окончателното завършване.


Впечатленията ми са, че просто Аспарух е сътворил поредния си шедьовър - каквото и друго описание да дам ще бъде банално и патетично.
Последно промяна от Angel Gekov на Чет Яну 08, 2015 9:09 am, променено общо 2 пъти.

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#88 Мнение от Veselin Krachunov »

Поздравления, Ангеле! Наистина следващата логична стъпка.

Извинявай, обаче тези "незначителни" "нещица" никак не изглежда да са правени и мъкнати само заради някаква си пробичка там... Имайки предвид дори най-"случайно" цветово и стилово съчетание с останалия интериор и т.н... (също поздравления за което!) А вероятността да натовариш момчетата повторно я виждам реална само след наистина сериозна градушка от тигани и точилки подире ти + прокълнаващи мантри от сорта на "ами с какви средства ще учи детето тази година?!". Истината е, че който носи парата в една къща - той поръчва... музиката.

Очакваме да споделиш (впечатления от) звучене, а и да поканиш.. чат-пат.. след като дипломацията победи окончателно :)
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#89 Мнение от Nikolay Kolev »

И аз бих дошъл да слушам с кеф :D , приятно слушане :wink:
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ГМ-70 проект - ЗАВЪРШЕН!

#90 Мнение от Borislav Stankov »

Абе лъвчетата се големи няма спор !!! :D

БРАВО!!!
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта