Затруднение :)

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#1 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Като начало 6П3С не е особено ефективна в триоден режим - получената изходна мощност е малко по-голяма от 6П14С. Тогава за да получиш по-голяма мощност ще се наложи да отидеш по-близо до клас B и печалбата от това, че си използвал триодно включване ще се обезмисли.
При достатъчно качествен изходен трансформатор честотната лента е достатъчно добра, за да ти е необходима ООВ, дори и когато се отнася за двутакта схема и тетроден режим. А ако нямаш намерение да инвестираш в изходен трансформатор, по-добре не захващай лампов усилвател...:-)
ЕCC83 е лампа с голямо усилване и малък аноден ток. Като гледам, ти се каниш да изпълниш цялата входна част с тях, включително и за драйвери. Това не е особено подходящо.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

fever_wits написа:Имам 2 комплекта само за триодно...


Напиши повече подробности за трансформаторите, с които разполагаш. Модел/марка или данни - приведен аноден товар, индуктивност, работен ток...

fever_wits

#3 Мнение от fever_wits »

1. Единият е тук при мен, няма параметри на самия траф, то е цяло стерео стапало от японски корабен радио шкаф, модела на хкафа е: Diatone stereo,на гърба пише DSS-566. Прерових за схема но не намерих нищо, следмного лутане разбрах че работи на 100в, крайно стапало 30a5. другия комплект е в шумен. за него ще пиша в събота, като се прибера.
2. Докато се рових из нета, налетях някой интересни неща и мисля да си остана на 6П3С, и ако успея да си купя 6П3С-Е. Оказа се много подходяща за крайни лампови стапала.
3. До сега съм видял три видя драйверни стапала
-- от 1 решетка и анод
-- от катод и анот
-- и третия варианр който видях е натози сайт: http://audiohi-fi.narod.ru/workshop/manakov.html
въпроса е кой вариант е най-добър ? И кой лампи да ползвма за тази цел, руски или европейски, и кой модел ?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Rumen Suvandjiev »

fever_wits написа:1. Единият е тук при мен, няма параметри на самия траф, то е цяло стерео стапало от японски корабен радио шкаф...


При положение, че нямаш никакви данни за изходните трансформатори, защо просто не възстановиш споменатото стъпало?
Нали не очакваш, че някой тук ще ти сметне готова схема с лампи по твой избор и за теб да остане само да я налепиш...

fever_wits

#5 Мнение от fever_wits »

:), определено не очаквам някой да ми сметне схемата, а просто съвети към кое да се насоча, кой вид драйверно стапало и тн. А колко до готовото шаси предусилвателя е с ЕСС83, което е стандартна лампа и нямам проблеми с нея, проблема идва 30a5 която е с 70в/0.15А на отопление и 150в анодно напрежение. А "крастата" за ламповия усилвател е от близо 10 години, в началото ме обучаваше един въсрастен мъж, но той почина, и до там. А на мен ми липсва ламповия звук. По онова време всичко в къщи бе с лампови сталапа. И така, наканил съм се да си накупя нови лампи, цокли, кондензатори. Но всяко нещо с времето си.

P.S. 1 во трябва да си изготвя схема

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта