проект двутактно PA с ГУ-50

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Andrei Angelov

проект двутактно PA с ГУ-50

#1 Мнение от Andrei Angelov »

Вчера започнах нещо ново, въодушевен от Вашата реакция на предишния проект.
Радвам се на критики, съвети и мнения.
Изображение
Изображение
Изображение

Извинявам се за качеството на снимките, слава богу, все пак това не е фото форум ;)
с уважение: андрей ангелов

Andrei Angelov

#2 Мнение от Andrei Angelov »

Схемата:
Изображение
Последно промяна от Andrei Angelov на Нед Фев 03, 2008 8:16 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Angel Gekov »

От какъв материал е шасито. Прилича на алуминий. Поставям този въпрос, защото, въпреки съветите, които получих от опитните конструктори, при първия си лампов усилвател използвах за горна и долна плоча неръждавейка. Нямаш представа каква разлика в звука се получи след като я замених с анодиран алуминий (отново въпреки съветите въобще да не се използва метал) :D Понеже Xбв усиЛбтей с0С"50 щҐсв позбт да ~бвлежвмсв0метPбвте!шАсвци н0бвмпитҐсвриоз!влкша‚с"звука!во прUбвлагаМ!rе ще0б"държЁ!тамо  бвто тЂ б"монтр бb

S
бвх с П
бвкта.

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#4 Мнение от Rusin Atanasov »

Здравей, на мен ми стоят затворени лампите така. Мислил ли си ако са от горе и ли просто махнеш стъклото. Алуминия трудно се обработва освен ако имаш подходящи инструменти за това. Разгледай галерията на сайта имаше усилвател с тази лампа.
Успех на проекта!

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Angel Gekov »

ludmarokanec написа:......Не трябваше да го пишеш в неделя вечерта... сега трябва да мисля какво да правя с шасито... а си купих бор-корони със съответните диаметри... Дано не са ми излишни... ;)

Просто ме изкефи идеята за гу-50 в тая кутия - сам виждаш, че това е само кутия и една идея - hi-end в една грозна про кутия.......


Нищо й няма на кутията - може да се получи крайно оригинален дизайн ако например се опиташ да я шлайфаш до огледален блясък. Чувал съм, че на автомивки, където пастират коли, с известна доза убеждение :D, изразено във финикийски знаци, правят такова шлайфане.

А за еднотактния режим - всички са единодушни, но нищо не пречи да го преработиш впоследствие. :wink: Ако пък решиш от сега да промениш концепцията - виж темата за "Червеното хапче", ако пък искаш да го чуеш - обади се.

Andrei Angelov

#6 Мнение от Andrei Angelov »

Angel Gekov написа:
ludmarokanec написа:......Не трябваше да го пишеш в неделя вечерта... сега трябва да мисля какво да правя с шасито... а си купих бор-корони със съответните диаметри... Дано не са ми излишни... ;)

Просто ме изкефи идеята за гу-50 в тая кутия - сам виждаш, че това е само кутия и една идея - hi-end в една грозна про кутия.......


Нищо й няма на кутията - може да се получи крайно оригинален дизайн ако например се опиташ да я шлайфаш до огледален блясък. Чувал съм, че на автомивки, където пастират коли, с известна доза убеждение :D, изразено във финикийски знаци, правят такова шлайфане.

А за еднотактния режим - всички са единодушни, но нищо не пречи да го преработиш впоследствие. :wink: Ако пък решиш от сега да промениш концепцията - виж темата за "Червеното хапче", ако пък искаш да го чуеш - обади се.


Идеята за шлайфането все повече ме завладява. Заел съм се да проуча как стоят нещата.
Междувременно - еднотактно стъпало с 2 броя гу-50:

Изображение

Мнения или впечатления?

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#7 Мнение от Stanislav Bratanov »

С една крайна ще свири по-добре.
Входната лампа е пентод, замени я с триод- ЕСС81, 6Н14П, РСС88.
Дадената от теб схема е с фиксирано преднапрежение, замени го с автоматично и сметни стойността на катодния резистор.
"Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#8 Мнение от Rusin Atanasov »

ludmarokanec,
а какво си намислил за изходния траф?

Andrei Angelov

#9 Мнение от Andrei Angelov »

Rusin Atanasov написа:ludmarokanec,
а какво си намислил за изходния траф?

Как да ти кажа - в момента седя и мисля... или само седя.;)
Обещали са ми разни железа оттук-оттам, но засега нямам нищо.
Като ги получа, непременно ще се похваля и ще се консултирам.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Rumen Suvandjiev »

ludmarokanec написа:Имам и чифт 6с33с - точно като за еднотакно за начинаещ като мен ;)


6C33C не е точно лампа за начинаещи.

Според мен трябва да стартираш проекта си с набавянето на качествен изходен трансформатор. Красивата кутия е чак последната грижа...

Andrei Angelov

#11 Мнение от Andrei Angelov »

Rumen Suvandjiev написа:
ludmarokanec написа:Имам и чифт 6с33с - точно като за еднотакно за начинаещ като мен ;)


6C33C не е точно лампа за начинаещи.

Според мен трябва да стартираш проекта си с набавянето на качествен изходен трансформатор. Красивата кутия е чак последната грижа...


Разбира се, че си прав.
Съвсем наясно съм, че намирането на качествени или поне що-годе подходящи магнитопроводи е най-сериозния проблем. Лампи и алуминиеви ламарини - колкото щеш.

с уважение:андрей ангелов

Anonymous

#12 Мнение от Anonymous »

Изображение

Виж аз какви железа ползвам и съм много доволен от резултата :) Това са 2 трафа с обща макара, трафовете са от БГ лампов телевизор, за кадровата развивка са се ползвали...

Andrei Angelov

#13 Мнение от Andrei Angelov »

Изображение

Намерих 2 бройки такива. Ламелите са 0.35. Пакетът е 50 мм. Имат си екрани. Ще се пробвам с тях ;)
Ще прощавате за снимката...
И едно питане: тия трафове са без въздушна междина - възможно ли е да се изрежат ламелите със задоволителна точност, и ако да - как?
Благодаря.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Stefan Stefanov »

Ламелите не се режат, а се слага немагнитна вложка с известна дебелина между E и I ламелите.

Andrei Angelov

#15 Мнение от Andrei Angelov »

Това е добре. За съжаление обаче така отиват на кино фабричните екрани... ще трябва да ги преправям.
Благодаря за бързия отговор.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта