6С33С-В "Woodworms"

Ако знаеш какво искаш!
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
ivodjima
Търговец
Търговец
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 1:00 am
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#31 Мнение от ivodjima »

Всичко зависи от слухоемоционалното състояние на индивида-ако много желаеш да чуеш нещо ,наистина в голяма степен ще го постигнеш.Но принципно на ниски нива на звука общо взето трябва да си излъжеш мозъка че можеш да усетиш със сърце музика или любимо парче -лично аз не мога .

Аватар
Stancho Atanasov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 1:00 am
Местоположение: Габрово/София
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#32 Мнение от Stancho Atanasov »

VALMIG21 обърни внимание, Румен има предвид слушане на симфоничен оркестър в зала!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#33 Мнение от Rumen Suvandjiev »

VALMIG21 написа:Лампов усилвател-най добрия, но един прост пример-изходен трансформатор с индуктивност на първичната 40H,индуктивно съпротивление при 20Hz-5k,при 20kHz-5Mом,разликата огромна,как да работи еднакво в целия звуков диапазон?...
Нещо не става ясно за какво говориш.
Ето импедансната и честотната характеристика на един нормален изходен трансформатор:

Изображение

Къде ги видя тези мегаоми?

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#34 Мнение от VALMIG21 »

Xl=2пиfL
Xl-индуктивно съпротивление
пи=3,14
f-честота
L-индуктивност

Xl=6,28 x 20hz x 40H=5024ома - това при 20херца

Xl=6,28 x 20000hz x 40H=5024000oma - това при 20000херца

Говорим като аноден товар на крайна лампа при различни честоти.Да обяснявам ли как влияе активното съпротивление на първичната намотка при ниските честоти 20hz?

Аз мисля,че тези неща ти ги знаеш.Нещо ме провокираш.Тази тема ми стана интересна защото е пуш-пул и то с ГУ-50.
Аз уважавам конструирането на такъв тип усилватели,SE правих отдавна като малък.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#35 Мнение от Nanko Rusev »

VALMIG21 написа:...Тази тема ми стана интересна защото е пуш-пул и то с ГУ-50.
Аз уважавам конструирането на такъв тип усилватели,SE правих отдавна като малък.
Следващия момент е да направиш свирещ усилвател, а не само работещ ... пък било то и като човек на възраст.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#36 Мнение от Stefan Stefanov »

VALMIG21, трансформаторът е натоварен и твоите разсъждения са абсолютно погрешни!
В твоите формули може евентуално да сложиш индуктивността на разсейване, за да се ориентираш горе-долу.

Явно като си правил усилватели не си успял да разбереш добре как работят.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#37 Мнение от VALMIG21 »

Благодаря,човек се учи докато е жив.Успех на Мариан,ще се радвам за него,аз бях дотук.Не знам как свирят софийските усилватели,но определено нямате надприказване.И като почете човек и малко книжки,ще знае и какво да говори.
Нанко,не ти отива да говориш така,на 20 год. си.Аз съм на 47,не съм престарял,претендирам да имам доста повече опит от теб.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
Стефан
чете и пита
чете и пита
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 6:00 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#38 Мнение от Стефан »

Нанко, направи собствен лампов усилвател, представи го във форума, предостави го за прослушване. Тогава пиши коментари кой какво да направи./Аз също съм преценил, че нямам това право!/
Някой правят, а другите, който не могат, дават съвети, как да стане!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#39 Мнение от Stefan Stefanov »

(Последен офтопик от мен)

За да не бъда голословен, ето малко повече информация (на руски).

Страници 309-345 тук:
http://intell2000at.narod.ru/electronic ... 02_351.djv" onclick="window.open(this.href);return false;

От страница 441 нататък тук:
http://intell2000at.narod.ru/electronic ... 02_351.djv" onclick="window.open(this.href);return false;
и тук:
http://intell2000at.narod.ru/electronic ... 52_501.djv" onclick="window.open(this.href);return false;

Въобще, цялата книга е доста интересна.

Ето и още една книга:
http://books.prometey.org/download/17443.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Надявам се да помогне.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#40 Мнение от Rumen Suvandjiev »

VALMIG21 написа: Не знам как свирят софийските усилватели,но определено нямате надприказване.
И за софийските, и за пловдивските усилватели еквивалентната схема на изходния трансформатор е една и съща и далеч не се изчерпва с една единствена индуктивност дори и в най-опростения си вид.
VALMIG21 написа:И като почете човек и малко книжки, ще знае и какво да говори.
Не се засягай, но тази препоръка бих отправил именно към теб.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#41 Мнение от Marian Lozev »

:D Виждам че нама да мога със знания да се включа в темата ви , но ще изкажа благодарности за последните постове които са много интересни .

Продължавам темата , с чертеж на ламповата част която ще е от масивно дърво , лампите ще са захванати на бакелитени плочки.
Подредбата отгоре на долу , изходни-трафове , ГУ-50 , ЕСС81,плазми.
phpwXMGmaAM.jpg
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#42 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Marian Lozev написа::D Виждам че нама да мога със знания да се включа в темата ви , но ще изкажа благодарности за последните постове които са много интересни .
Ще я разчистя подобаващо.
А ако ти потрябва лоуднес, знаеш към кого да се обърнеш... :-) :-) :-)

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#43 Мнение от Marian Lozev »

....много хора ми казаха че темата ги радва , тоест има какво да научат .

Ако не си трил не го прави , или както прецениш.

Поздрави , и моля спора да не е враждебен а да си остане научен.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#44 Мнение от kygar »

VALMIG21 написа:Благодаря,човек се учи докато е жив.Успех на Мариан,ще се радвам за него,аз бях дотук.Не знам как свирят софийските усилватели,но определено нямате надприказване.И като почете човек и малко книжки,ще знае и какво да говори.
Нанко,не ти отива да говориш така,на 20 год. си.Аз съм на 47,не съм престарял,претендирам да имам доста повече опит от теб.
VALMIG21,малко съм по голям от теб и имам дългогодишен стаж като аудиофил.Само искам да ти кажа ,че тези момчета от форума,макар и по млади от нас, имат сериозен опит,знания,практика и материални възможности за експерименти.Така че, не се сърди,а ползвай техните знания и опит и ще дръпнеш напред! Не напразно народа е казал:не питай старило ,а патило! И искам да добавя,че при симфонични концерти няма тонрежисьори,пултове,еквилайзери,аналайзери,компресори и т.н.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Пуш-пул с ГУ-50

#45 Мнение от VALMIG21 »

Бях се отказал,но ме предизвикваш.Тонрежисьори,еквалайзери,(аналайзер ти ще ми обясниш какво е,аз не знам) има при концерти на симфонични оркестри,ако ще го записват на двд или сд.И добрия запис без да съм специалист,вероятно иска доста майсторлък.Младите момчета изобщо не ги подценявам,не знам какво си разбрал,аз се чувствам един от тях,обединява ни увлечението по ламповата техника.За материалните възможности ще ти кажа,че и аз не съм бедняк,но заради спорта си изработвам сам всичко което може да бъде изработено.Кефът е по голям.Единственото което исках да покажа(но май не се получи),понеже темата е бъдещ усилвател,че има възможности за проява на творческо мислене и осъществяване на какви ли не хрумвания.Нали затова всяка от тези изработки е уникална и това и е ценното.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта