Преоразмеряване или не? (отцепена)

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Преоразмеряване или не? (отцепена)

#31 Мнение от oceanman »

Не мисля, че трябва да има прегради пред идеите на аудиофила...особено ако го прави за себе си...
Следващатат ми заигравка на тема "едноватов мъник с 4П1Л" :D ще е с двойно моно и разделени захранвания(трансформатори) за всяка лампа.. Но това няма да стане по-рано от догодина...или по-реалистично с окончателната мнастройка-по-догодина... И ще споделя конкретни впечатления. Решил съм го... Разбира се няма да има електролити никъде. Нито пък огромни стойности на капацитета... Всичко ще се опитва и напасва по звукова сигнатура.

Имам едни съмнения обаче... При отделните захранвания дали няма да се наруши общата хармоничност и музикалност на звуковата картина, за сметка на повишената динамика, резолюция и сепарация между каналите...
Не се знае кое ще надделее накрая... Ще видим, то ще си покаже.. :?

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Преоразмеряване или не? (отцепена)

#32 Мнение от DJ Popa »

Определено трябва да се чуе. Както казах, аз лично съм пробвал лампова схема с три отделни захранвания и резултата беше зашеметяващ-такава ширина и дълбочина на сцената, такова внимание към всеки нюанс и микродетайл, такъв реализъм, че просто всичко останало, което бях правил и слушал, просто избледня. Схемата имаше възможност да я чуе и Станислав от Стара Загора, само че с крайни лампи 6С4С /аз я слушах с КТ88 преди това/. Той може да потвърди думите ми. След това слушахме проект "Белла", който звучеше като детска играчка, всравнение с големия усилвател /който се нарича проект "Екатерина"/. А, "Белла" изобщо не е лош усилвател, някои колеги от форума го имат и могат да потвърдят. Всъщност и Иван слуша преди време версия 1 на "Белла" и й даде хубава оценка /става въпрос за Иван Рачев/.

Колкото до кондензаторите в усилвателя на Владимир, те не са с голям капацитет като цяло. Всеки от тях е 4uF/1000V /по спомен/. Така че общия капацитет не е някакво чудовищно число. Просто ГМ-57 работи на високо анодно напрежение /по спомен 800-1000V/, а високоволтовите кондензатори са просто огромни. Дори попитах Владимир лесно ли се намират в Украйна такива маслонапълнени, хартиени, тип СМ кондензатори. Той каза че на радио-пазара в Харьков вървят по 1$ за парче, но проблема е с пренасянето им до България, тъй като всеки тежи по 1,2кг. А, човека кара Деу Матиз :D ...

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Преоразмеряване или не? (отцепена)

#33 Мнение от Vasil Nikolov »

oceanman написа: Имам едни съмнения обаче... При отделните захранвания дали няма да се наруши общата хармоничност и музикалност на звуковата картина, за сметка на повишената динамика, резолюция и сепарация между каналите...
От това, което съм чувал, мисля ,че няма да се наруши звуковата картина с отделни захранвания, даже е в +

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Преоразмеряване или не? (отцепена)

#34 Мнение от cecoEL34 »

Пак ще цитирам сентенция , която не е моя , но поддържам изцяло : ,,никоя апаратура , не е по-голяма от захранването си" . От тази гледна точка , концепцията - всеки консуматор със собствено захранване - е идеален вариант . Влади ,този вариант е пробван у вас , както знаеш .
"Deep Purple" e стил на живот .

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Преоразмеряване или не? (отцепена)

#35 Мнение от velinski »

Оушънмена спомена нещо много важно в последния абзац. Струва си да му обърнете внимание.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Преоразмеряване или не? (отцепена)

#36 Мнение от haralanov »

Слушал съм усилвател с доволно преоразменено захранване, който свири много добре, слушал съм и такъв с подобно по големина захранване, който звучи толкова механично, че чак пуска музиката на пресекулки...
Слушане му е майката :D

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Преоразмеряване или не? (отцепена)

#37 Мнение от Simon »

Разделянето и/или увеличаването на броя на захранванията на стъпалата и/или каналите би оказало благоприятно въздействие,
само ако конструктора успее да ги "синхронизира", с други думи, те трябва "да пеят на един глас" :D
(сфазирането на трансформатирите и/или намотките е началото на "синхронизирането")
Ако това не е постигнато, или не може да се постигне ( поради обективни обстоятелства)
е безсмислено да се "напъваме" да правим много захранвания, само защото "така е по-добре"...

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост