Помощ за трансформатори

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#31 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Nanko Rusev написа: По-горе се попита за трафове за ГК-71 или ГУ-50, за това аз дадох пример с хапчето.
По-скоро аз не съм го догледал.
Щом става дума за ГУ-50, си напълно прав.

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#32 Мнение от Gogo55 »

Начи сега останаха пак няколко въпроса,първо на ръка ли се навива или на машина-все пак 500грама, или1кг. меден проводник са доста далече като цена-начи останалото е за работата нал тъи идва?Второто е някои ще ми даде ли инфо за трафове точно за тези две лампи ГК-71 и ГУ-50?Как се навиват,защо така се навиват,какви са тънкостите ако има такива , какъв проводник е наи подходящ и защо,каква сърцевина като производител,сечение и ттд е наи подходяща и т.н. все едни хубави въпроси ми идват на ъкъла.Нал е форум да си питам.
пс:имам ужким няква професионална заводско направена машинка за навиване на трафове :),става и за струг но по добре да я използвам по предназначение,да видим дал може се вкара да свърши и малко полезна работа за благото на род и родина, и наи вече за мене си покраи другото :)...
ПС2:Не съм срещнал още подробно обяснено тука инфото за трафове за точно тези две лампи,а и тях ги имам налични...
ако някои от знаещите и можещите отдели малко време да драсне в разговорен стил няколко реда ще обогати форума с доста полезна информация...
поздрави!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#33 Мнение от Rumen Suvandjiev »

За съжление няма как с няколко реда някой да ти обясни как се навиват изходни трансформатори.
Още по-малко някой от специалистите, които са наясно с материята, ще иска да публикува по форуми тънкостите.
Ако имаш желание да си направиш лампов усилвател, просто си купи качествени трансформатори от проверен производител.
Ако имаш желание да развиваш бизнес с изработката им, ще ти трябва сериозна теоретическа подготовка и практически опит, каквито няма как да получиш от форумите.

Аватар
gitsov1
има известен опит
има известен опит
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Сейнт Пол Малта
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#34 Мнение от gitsov1 »

http://audioportal.su/amplifiers/p2_articleid/72" onclick="window.open(this.href);return false; тук можеш да придобиеш някаква начална информация , обаче какъв ще е крайният резултат :roll:

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#35 Мнение от Gogo55 »

gitsov1 написа:http://audioportal.su/amplifiers/p2_articleid/72 тук можеш да придобиеш някаква начална информация , обаче какъв ще е крайният резултат :roll:
Благодаря,началната информация я имам отдавна,просто подходих малко византииски към темата защото ме интересуваха специфични тънкости и наи вече исках да разбера дали се гледа на хората задаващи такива въпроси като на портфеили които трябва да бъдат изръсени:lol:
поздрави!

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#36 Мнение от velinski »

Тъй като форумите са за обмен на информация и не са Большая советская энциклопедия, ти какви специфични тънкости би споделил в замяна на "пълен пакет" ноу-хау за правене на трансформатори? Това ще е коректно зададена оферта от твоя страна. За да не се чувстваш портфейл :wink:

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#37 Мнение от VALMIG21 »

Много хубаво го казваш колега!

Уважение и респект!!!
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#38 Мнение от Gogo55 »

Бих написъл некъв сорс за нещо което ще потрябва,може и схемка да начертая за друго нещо,все ще намеря какво да извадя.То поговорката "за да получиш първо трябва да дадеш",както и "които търси намира" си важат навсякъде немам против.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#39 Мнение от VALMIG21 »

Не става въпрос за това,макар,че е много вярно.Действително най-трудния елемент в качествения лампов амп е изходния трансформатор.На времето преди десетина години,ако не си го направиш сам,нямаше откъде да се купи.Сега е друго...Всеки си решава сам.Не виждам откъде си,при мен са идвали доста хора да видят и съм им обяснявал за какво става въпрос.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#40 Мнение от Nanko Rusev »

В интернет информация за това как да се навият трафове - много. Ето и статия за конструиране http://bgaudio.org/modules.php?name=New ... cle&sid=97" onclick="window.open(this.href);return false;
От тук нататъка си ти!

Не забравяй, че е важно и от какво ги правиш тези трафове :mrgreen:

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#41 Мнение от Gogo55 »

Всичко се оказа супер лесно,ама трябва да се види и научи преди да стане лесно.Една среща на живо,гледане и прослушване при Валмиг и Симон ми даде липсващите парченца от пъзела.Благодаря за подробните обяснения и прослушването на истински лампови усилватели и хорни :).
Поздрави!

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#42 Мнение от VALMIG21 »

Успех Gogo55,с твоите способности не се съмнявам, ще се справиш отлично!
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#43 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Gogo55 написа:Благодаря,началната информация я имам отдавна,просто подходих малко византииски към темата
По-скоро тарикатски.
А аудио с тарикатлъци не се прави.
Особено в нашия форум!

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#44 Мнение от Miroslav Danov »

velinski написа:Большая советская энциклопедия...
:) Имам една руска книжка "Выходные трнсформаторы" МОСКВА-1968 на Р. М. Малинин. Реших, че може да е полезна на някои съфорумци и я сканирах. Получи се пдф 1,37МВ. Мога ли да я кача на сайта?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#45 Мнение от Stefan Stefanov »

Разбира се!
Ако не става ми пиши на лично на мен или на някой друг от БГ Аудио тима.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта