Помощ за трансформатори

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#16 Мнение от DRGeorgiev »

Придържам се към мнението на г-н Рачев ! По-добре е ако не могат да се закупят фабрични,къдърни хора има , да ти навият нов за целта,така е правилно.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#17 Мнение от VALMIG21 »

Ами ако не може сам,и аз ще съм на твоето мнение.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
sasbgsas
има опит
има опит
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: гр. Русе
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#18 Мнение от sasbgsas »

Да успокоя духовете :)

Темата е от година и половина и вече разбрах доста от нещата написани от вас :)

Но и аз поддържам Goro за магнитопроводите на трансформаторите.

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#19 Мнение от Gogo55 »

Прочетох тази тема както и още няколко за трансформатори.Никъде не видях име и телефон на човек които навива по поръчка и цена,или магазин или място от където може да си купи човек правилния траф?Тоест светнете ме моля колко струва един хубав траф примерно за лампа ГК71,или за ГУ-50 и от къде може да се купи?Интересува ме като за обща култура да знам просто дали си струва да ходя при първия маистор които навива мотори и да му дам поръчката за траф,или трябва да отида на точно определено място?
Интересувам се също и от параметри за трафове за тези две лампи ако реша да отида при първия срещнат маистор които навива да знам какво аджеба да му кажа да ми навие?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#20 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Gogo55 написа:Прочетох тази тема както и още няколко за трансформатори.Никъде не видях име и телефон на човек които навива по поръчка и цена
Няма и да видиш.
Ако пък успееш да се доредиш до такъв човек, ще установиш, че цените му не са по-ниски от тези на марковите изделия. Ако някой ти предложи "евтинджос", със сигурност просто няма хабер за какво става дума.
Gogo55 написа: или магазин или място от където може да си купи човек правилния траф?
Съвсем пък няма да видиш - не само у нас, но и въобще.
Gogo55 написа:Тоест светнете ме моля колко струва един хубав траф примерно за лампа ГК71,или за ГУ-50 и от къде може да се купи?
Цените започват от 400 лева за брой и достигат 1000 и повече лева за брой.
Според парата - и свирнята. Изключения няма!
http://sacthailand.com/Transformer_Output.html" onclick="window.open(this.href);return false; - S1050
http://www.audiomarketing.net/bart1.htm" onclick="window.open(this.href);return false; - Type 61, TYpe 65
http://www.acoustic-dimension.com/" onclick="window.open(this.href);return false; - Tamura F2013
Gogo55 написа:Интересува ме като за обща култура да знам просто дали си струва да ходя при първия маистор които навива мотори и да му дам поръчката за траф,или трябва да отида на точно определено място?
Ами опитай...:-)
Аз лично, ако имам излишни пари, бих ги дал на гладуващите дечица в Мозамбик да речем.
Gogo55 написа:Интересувам се също и от параметри за трафове за тези две лампи ако реша да отида при първия срещнат маистор които навива да знам какво аджеба да му кажа да ми навие?
Все едно е какво ще му кажеш.
На първия срещнат майстор понятията индуктивност на разсейване или паразите капацитет нищо няма да му говорят. И не само на него - на практика сме проверили почти всички фирми и цехчета, произвеждащи силови трансформатори у нас, за да се убедим, че не могат да навият дори един свестен силов трансформатор, камо ли изходен.

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#21 Мнение от Gogo55 »

Rumen Suvandjiev написа: -Няма и да видиш.
Ако пък успееш да се доредиш до такъв човек, ще установиш, че цените му не са по-ниски от тези на марковите изделия. Ако някой ти предложи "евтинджос", със сигурност просто няма хабер за какво става дума.

-Съвсем пък няма да видиш - не само у нас, но и въобще.

-Цените започват от 400 лева за брой и достигат 1000 и повече лева за брой.
Според парата - и свирнята. Изключения няма!
http://sacthailand.com/Transformer_Output.html" onclick="window.open(this.href);return false; - S1050
http://www.audiomarketing.net/bart1.htm" onclick="window.open(this.href);return false; - Type 61, TYpe 65
http://www.acoustic-dimension.com/" onclick="window.open(this.href);return false; - Tamura F2013

Все едно е какво ще му кажеш.
На първия срещнат майстор понятията индуктивност на разсейване или паразите капацитет нищо няма да му говорят. И не само на него - на практика сме проверили почти всички фирми и цехчета, произвеждащи силови трансформатори у нас, за да се убедим, че не могат да навият дори един свестен силов трансформатор, камо ли изходен.
Начи мисията невъзможна ,така ли излиза?

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#22 Мнение от Vasil Nikolov »

Rumen Suvandjiev написа: на практика сме проверили почти всички фирми и цехчета, произвеждащи силови трансформатори у нас, за да се убедим, че не могат да навият дори един свестен силов трансформатор, камо ли изходен.
Аз казвам ,че навивам свестни силови трансформатори :pm .
Имаше и други хора на, които вече не им се занимава

за ГК 71 Аспарух може да ти навие свестни изходни трафове, може да ги чуеш у Симон.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#23 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Vasil Nikolov написа:Аз казвам ,че навивам свестни силови трансформатори
Аз затова съм написал почти всички. :-)
Gogo55 написа: Начи мисията невъзможна ,така ли излиза?
Откъде - накъде?
Дадох ти три примерни трансформатора в три различни ценови класа.
Към Етераудио можеш да се обърнеш не само за изходни трансформатори, но и за цялостно решение.

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#24 Мнение от Vasil Nikolov »

За изходни потвърждавам казаното от Rumen Suvandjiev, под 400 лв за брой е по добре да не се прави нищо.

Аватар
G-man
чете и пита
чете и пита
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 2:47 pm
Местоположение: София / Ловеч
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#25 Мнение от G-man »

Gogo55 написа:
Интересува ме като за обща култура да знам просто дали си струва да ходя при първия маистор които навива мотори и да му дам поръчката за траф,или трябва да отида на точно определено място?

Ами опитай...:-)
Аз лично, ако имам излишни пари, бих ги дал на гладуващите дечица в Мозамбик да речем.
Напълно съгласен съм с Румен.
Преди доста години бях в безизходица и аз. Имах един познат, който навиваше електромотори.....ставаше въпрос за захранващ трансформатор. След като беше готов, веднага отидох да си го взема. Радостен го вързах, но положението беше плачевно. Реших да видя за какво съм си дал парите...емии, дете в първи клас би се справило по-добре с намотаването на проводника. Кофти гледка.

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#26 Мнение от Gogo55 »

На ръка ли се навиват тези трафове,или на машина,за да станат наи идеални?

Аватар
G-man
чете и пита
чете и пита
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 2:47 pm
Местоположение: София / Ловеч
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#27 Мнение от G-man »

Бая нерви ще ти заминат ако ги навиваш само на ръка. Виж ако си направиш машинка, която да ти върти макарата и да ти брой оборотите е далеч по удобно ;)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#28 Мнение от Nanko Rusev »

Vasil Nikolov написа:За изходни потвърждавам казаното от Rumen Suvandjiev, под 400 лв за брой е по добре да не се прави нищо.
Аз не съм съгласен с вас :) Естествено, ако искаме сериозни постижения, то парите трябва да са много. Но 450лв = кит за Червено Хапче...

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#29 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Nanko Rusev написа:Но 450лв = кит за Червено Хапче...
...който е с ГУ-50.
Трансформаторът за ГМ-70 или ГК-71 (в триод) е един от най-претенциозните трансформатори за SE усилвател.
Логично е те да са в най-високия ценови клас.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за трансформатори

#30 Мнение от Nanko Rusev »

Ясно, станало е недоразумение. По-горе се попита за трафове за ГК-71 или ГУ-50, за това аз дадох пример с хапчето.

А за ГМ-70 и т.н. - изграждането на усилвател с такава лампа трябва да се направи на ниво, а не да се мисли за 'първия маистор които навива мотори". Ако човек не е готов да задели сериозно, по-добре да не почва.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост