audio note прехвърлящи кондензатори

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Аudio note прехвърлящи кондензатори

#16 Мнение от Rumen Suvandjiev »

cecoEL34 написа:Най- добрият кондензатор е липсващият . :lol:
Това твърдение лично аз го възприемам по-скоро като каламбур от рода на Сталиновото "Няма човек-няма проблем". Най-добрата аудио система е липсващата, но само при условие, че музикантите, които харесваме, чакат пред вратата кога да влязат и да започнат да ни свирят на ушенце.
Ако за отстраняването на един кондензатор се налага да използваме един куп други елементи, допълнитени захранващи напрежения (които със сигурност ползват и допълнителни кондензатори), неоптимални или плаващи постояннотокови режими на лампите, какъвто и да е вид обратни връзки и т.н., тогава дефинитивно е по-добре да го запазим.
Въобще самоцелните решения най-често водят до разочарования.
kalitin написа:Въпроса ми е дали си заслужава да се сложат такива (audio note CAP-7804 40 mm x 22 mm 0.1 uF 500 volt £ 138.00 за брой) кондензатори.Някой ползвал ли е такива? Моля,дайте съвет.
Нека започнем от въпроса какво в звученето на сегашните кондензатори в конкретната схема не ти харесва, за да направим предположение с какви като тип/производител да ги заменим.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#17 Мнение от DJ Popa »

Rumen Suvandjiev написа:Всеки тип/модел прехвърлящ кондензатор има свой "почерк", който трябва да бъде внимателно съгласуван с поведението на останалите части от схемата.
Основна , конструкторска истина !!! Разликата в звученето на системата при подмяна на прехвърлящия кондензатор между каскадите в усилвателя е толкова голяма , че понякога е направо стряскаща. Но няма универсална рецепта кое ще звучи най-добре. Трябва внимателно да се изпробва , прослушва и напасва , докато се получи искания краен резултат. Лично аз не харесвам звученето на К40-У9, но си е мое мнение и вкус. Бих посъветвал Калитин , преди да се впусне в закупуването на скъпи кондензатори , да изпробва колкото се може повече евтини и достъпни такива. Съвсем очаквано може да се окаже , че Аудионот , въпреки цената си, не се справя толкова добре в конкретната система, както някой по-евтин кондензатор. Има чудесни образци руски кондензатори , които могат да се окажат вярното решение на десетки пъти по-ниска цена-примерно стирофлексните К71 , тефлоновите ФТ и други.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#18 Мнение от velinski »

kalitin написа:Въпроса ми е дали си заслужава да се сложат такива (audio note CAP-7804 40 mm x 22 mm 0.1 uF 500 volt £ 138.00 за брой) кондензатори.Някой ползвал ли е такива? Моля,дайте съвет.
Според мен ти дадоха съвсем точен съвет - дай схема на усилвателя за да ти се даде акъл дали да потрошиш 750 лева за чифт кондензатори или с 1/5 от тази сума да оптимизираш стъпалото по друг начин и да постигнеш по-добър звук.

И второ - Audio Note са производство на Jensen. Цените на оригинала са с пъти по-ниски от AN.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#19 Мнение от VALMIG21 »

Май такава схема изискваща прехвърлящи кондензатори от 750 лв. няма как да ти даде.Ще му се яви сложна :)
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#20 Мнение от DJ Popa »

VALMIG21 написа:Май такава схема изискваща прехвърлящи кондензатори от 750 лв. няма как да ти даде.Ще му се яви сложна :)
Аз пък не мисля така 8) . Опитът ми е доказал , че по-простите схеми , изпипани с качествени компоненти, свирят по-добре :roll: . Мое мнение.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#21 Мнение от VALMIG21 »

С теб съм съгласен.В много случаи обаче,простото е най сложно.Иначе супер звука щеше да е навсякъде,а то е обратното.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#22 Мнение от Ivan Rachev »

:D истината е , че АБСОЛЮТНО НИКОЙ не може да ти каже докато не ги сложиш и чуеш :wink: , и ако имаш възможност си ги вземи рязко и пробвай , пари за аудио спестяват само тези които не разбират или ги нямат , просто наистина си ги вземи от Jensen .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#23 Мнение от VALMIG21 »

Не мога да си изкривя душата,на доста места прочетох изказвания за уникалния звук у Иво Рачев.Имаш ли прехвърлящи кондензатори,какви,или си с м/у каскадни трансформатори?
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#24 Мнение от Ivan Rachev »

VALMIG21 написа:Не мога да си изкривя душата,на доста места прочетох изказвания за уникалния звук у Иво Рачев.Имаш ли прехвърлящи кондензатори,какви,или си с м/у каскадни трансформатори?

.. :) няма какво да кривиш идвай и слушай и после ще кажеш 0889626590 , 9586608 , 9898893 .Пробвал съм всички кондензатори за които аз знам , включително и коментираните и в сребърен и в меден вариант-свирят качествено . Слушам единствено воени сребърно-танталени кондензатори ЕТО 4 и наши собствено производство-сребро/хартия(БЕЗ МАСЛО) , независимо къде .Слушам, само и единствено ЧИСТ КЛАС А което изключва М/у какскадните и решетъчния ток 8O :( , с наличието на които изискванията ми за въздух и динамика не се покриват .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#25 Мнение от VALMIG21 »

Значи ниво 5.Разделителните трансформатори бяха ниво 6. :)
Много благодаря за поканата,не се съмнявам,че си постигнал нещо ИЗКЛЮЧИТЕЛНО, без никакво преувеличение го казвам,има откъде да си проличи.Непременно ще се възползувам,ако ме изпревариш и дойдеш в Пловдив,обади се,ще те посрещна,аз съм на центъра-0888646386,0898735435,032/576710.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#26 Мнение от Ivan Rachev »

...мерси за поканата. Ще минем задълже с Аспарух и Хараланов , не знам точно кога , ще сигнализирам своевремено .6-то ниво са според изискванията на Кондо - едно от малкото неща, с които не съм съгласен .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
kalitin
чете и пита
чете и пита
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2009 12:37 pm
Местоположение: stara zagora
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#27 Мнение от kalitin »

Ivan Rachev написа::D истината е , че АБСОЛЮТНО НИКОЙ не може да ти каже докато не ги сложиш и чуеш :wink: , и ако имаш възможност си ги вземи рязко и пробвай , пари за аудио спестяват само тези които не разбират или ги нямат , просто наистина си ги вземи от Jensen .
Рачев, благодаря ти много! И аз така мислех,но сега вече съм сигурен.Как мога да ги закупя от jensen?
Sapere aude - Осмели се да бъдеш умен.

Аватар
kalitin
чете и пита
чете и пита
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2009 12:37 pm
Местоположение: stara zagora
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#28 Мнение от kalitin »

VALMIG21 написа:Май такава схема изискваща прехвърлящи кондензатори от 750 лв. няма как да ти даде.Ще му се яви сложна :)
Ако ти се свидят парите за аудио, по добре се откажи и си смени хобито.
Sapere aude - Осмели се да бъдеш умен.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Jensen

#29 Мнение от Rumen Suvandjiev »

kalitin написа:Рачев, благодаря ти много! И аз така мислех,но сега вече съм сигурен.Как мога да ги закупя от jensen?
Ето оттук:
http://www.partsconnexion.com/capacitor ... ensen.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: audio note прехвърлящи кондензатори

#30 Мнение от Miroslav Danov »

А какво ви е мнението за входен трансформатор?

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта