Брум в ламповите усилватели

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Брум

#16 Мнение от Kiril Kirilov »

kygar написа:
Kiril Kirilov написа:Да, имам колони около 10-тина db/w/m по-чувствителни твоите и също съм слушал на тях лампови усилватели без брум :-)

Трябва да чуеш компетентно направен усилвател и ще разбереш, че това, което мислиш за характеристика е дефект...
95+10=105Дб 1Вт 1Мт Каква марка са тези твои тонколони? :D :) 8O :P :wink: Искам и аз да притежавам такива уникални ОТ. Продаваш ли ги? Цената е без значение!
http://www.bgaudio.org/modules.php?set_ ... _photo.php

Тези триетажните на снимката са ;-)
Ако цената за теб е без значение, можеш да направиш произволни и по-чувствителни дори :-)

Виж например тези на Ташов.
http://bgaudio.org/images/upload/koloni.jpg
http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... pic&t=3288
Ако сложиш достатъчно чувствителни говорители в тях, каквито и в момента има, можеш да получиш още по-голяма ефективност.

Api77

#17 Мнение от Api77 »

За мен е недопустимо да има брум в стъпало ! Дори и да има прекрасен звук.

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#18 Мнение от kygar »

Goro написа:Има някои хора обаче, които предпочитат крайната им лампа с директно отопление да се отоплява с променливо напрежение. Според тях, звука е по-бърз. Те са склонни да се примирят с неизбежния малък брум, за сметка на харесвания звук. Не мога да обвинявам тези хора. Вероятно имат право, но аз предпочитам звук без брум, който е напълно постижим.
Да,вече разбрах ! Благодаря.Напълно съм съгласен с Вас.
Весели празници и всичко най -добро!
man who loves pink floyd

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Брум в ламповите усилватели

#19 Мнение от kygar »

Angel Gekov написа:
kygar написа:
Ivan Rachev написа:...твоя познат да не се казва Никола ?
Да ,така се казва. Но другите усилватели с 300В и 6с18с са от доста извесни производители/български/също с брум.Не искам да засягам никой,просто искам да се уверя лично. Къде мога да чуя Ваш усилвател?
Ако споменатият "конструктор" е същият, за който си мислим, си напълно прав да искаш лично да се убедиш. Вероятно в Стара загора има и от другия вид усилватели - без брум, но за жалост не си попаднал на тях. Най-добре поразпитай или направо се грабвай и идвай до София - тук в радиус от 2 км. има поне 10 системи, които можеш да чуеш, в т.ч. и от "онези" колони (без марка, но с чувствителност над 100 db).
Благодаря за отговора и поканата! Ще се възползвам от нея. Живот и зраве на всички и весели и щастливи празници!!!
man who loves pink floyd

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта