Moondog от Blackswift Audio

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#16 Мнение от Angel Dimitrov »

Супер е!

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#17 Мнение от gogo »

Поздравления за поредното бижу!

За звука нямам никакво съмнение (още помня звука на системата ти, показана на изложението), за визията и дизайна - ами то се вижда :D
Е, моят BER е доста по-скромен във всяко едно отношение (то и името си го казва), но все пак би ми било любопитно да направим сравнение с твоя усилвател. Какви са ти изходните трансформатори и в какъв режим си пуснал 6С19П?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Изходните трансформатори са 3.5К/8Ohm.
Сърцевините са с ефективно сечение 7cm2.
Индукцията на разсейване е 8mH, паразитният капацитет - 250 pF. С цел да се получи по-равномерна характеристика u=f(B) e използван набор от две железа с различни магнитни параметри.
Режимът на крайната лампа е е Ia=50mA Ua/c=220V Ug=-70V
За сравнение няма проблем - току-що завърших следващия екземпляр.

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#19 Мнение от Stanislav Bratanov »

Rumen Suvandjiev написа:За сравнение няма проблем - току-що завърших следващия екземпляр.
Шапка ти свалям на производителността :D , па било то и офтопик.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Stanislav Bratanov написа:
Rumen Suvandjiev написа:За сравнение няма проблем - току-що завърших следващия екземпляр.
Шапка ти свалям на производителността :D , па било то и офтопик.

Това е незаслужено :roll:
Просто подготвих три бройки и сега ги сглобявам една по една.
Иначе нормално направата на един усилвател ми отнема поне месец...

zdravko_gerov

#21 Мнение от zdravko_gerov »

Дизайнът наистина е изипан перфектно!
Отношението сигнал-шум е дадено 87 dB.
Как е направено измерването, директно или с А-филтър?
Ще се долавя ли шум при едни чувствителни OT?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Rumen Suvandjiev »

zdravko_gerov написа:Как е направено измерването, директно или с А-филтър?
Ще се долавя ли шум при едни чувствителни OT?


Измерването е направено unweighted. Ако се направи A-weighted (разполагам с измерителен предусилвател на Bruel & Kjaer с такъв филтър) резултатът ще бъде по-добър, тъй като основната част на шумовете при мощните усилватели се пада в нискочестотната област.
Обърни внимание, че даденото отношение S/N е НЕ ПО-МАЛКО. При подбор на входните лампи шумът може да бъде намален до 0.1 mV което прави 92/93 dB.
Всъщност за колко чувствителни озвучителни тела става дума?

zdravko_gerov

#23 Мнение от zdravko_gerov »

Става дума за хорни с унгарските широколентови говорители Sonido. Чувствителността я дават 96dB/W/m.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от Rumen Suvandjiev »

При мен свирят в Jericho Fostex 208Sigma с почти 100dB/W/m и аз не мога да доловя нищо на повече от 10см. При подбрани лампи, както вече споменах, е още по-тихо.

zdravko_gerov

#25 Мнение от zdravko_gerov »

Аз съм вече горд собственик на следващия екземпляр на Moondog.
С него замених досегашния си усилвател, също лампов, с който до завчера бях комплектувал системата си, включваща среден размер хорни с унгарските драйъвъри Sonido. Няма да изтъквам причините, поради които започнах да търся нещо ново. За щастие се озовах в bgaudio и попаднах на човек като Румен, който от първия момент ми направи впечатление на сериозен професионалист.
Ако трябва да говорим честно, в началото бях малко предубеден що за звук би изкарал усилвател с такива миниатюрни крайни лампи, които направо се губят на фона на трансформаторите. До момента, в който зазвуча музика. Любимият ми Speaking of Now на Pat Metheny направо ме свари неподготвен с богатството от звуците си. Мощен и убедителен бас, отчетливи и ясно различими инструменти, изключително достоверно предадено почукване по чинелите. Реших да не се доверявам на моментно впечатление и взех усилвателя да ми "погостува". Вечерта на спокойствие започнах истинския тест, за да установя, че все повече ми допада не само широчината, но и дълбочината на сцената. Някъде към 2 часа след полунощ ми стана ясно, че няма да го върна обратно. На сутринта се успах, но бях доволен. Намерих точно това, което ми трябваше.
Трябва да добавя още нещо - тъй като слушам предимно късно и сравнително тихо, аз съм маниак на тема шумове и брум. Просто ги чувам и ме дразнят, какво да правя? Повечето лампови усилватели които съм слушал, маркови и DIY, си бръмчат в по-голяма и по-малка степен. Затова и отворих въпрос преди няколко поста, а първата ми работа, когато отидох да чуя усилвателя, беше направо да си залепя ухото до говорителите. Помислих, за момент, че е някакъв трик (извинявай Румене). После поговорихме и за децибелите ... :-)
Накрая искам да благодаря както на автора на този чудесен усилвател, както и на целия екип на BGAUDIO за това, кoето правят за всички, които като мен са запленени от магията, наречена верен звук!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Rumen Suvandjiev »

zdravko_gerov написа:Затова и отворих въпрос преди няколко поста, а първата ми работа, когато отидох да чуя усилвателя, беше направо да си залепя ухото до говорителите...

Абе досмеша ме доста тогава, ама нали си купувач - сдържах се. :roll:
А ако трябва да говорим сериозно, във всички случаи аз винаги съм харесвал да имам рабора с хора, които знаят точно какво искат, дори критериите им да са високи.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#28 Мнение от Rumen Suvandjiev »

За любителите на по-класическия лампов дизайн - Moondog в тъмни цветове.

Изображение

Дървото е от същия дъбов материал, само че байцнат в тъмно и "състарен".

Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта