push-pull tube amplifer

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
tutka
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 20, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

push-pull tube amplifer

#1 Мнение от tutka »

здравейте!
до сега сам се занимавал само с направата на транзисторни усилватели и с тонколони с фазоинвертор.имал съм доста добри изпалнения като качество на звука и картината(според мен,защото до сега не сам чувал лампов усилвател,нито пак хорна :oops: ),но като чета статиите и форумите от мненията на ветераните в сайта разбирам че доста сам изпуснал.но както и да е - реших да мина така да се каже на по горно ниво :idea: доста схеми сам прехварлил,но ще сам много блгодарен някой ако може да ми предложи някоя схема с всичко описано по нея,защото не сам се занимавал както вече казах и лампи и крайни трансформатори!
предварително ви благодаря!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ре:

#3 Мнение от Nanko Rusev »

В сайта има публукивано всичко за "синьото хапче" (търси като Blue Pill)

От Иван Рачев може да си купиш кит със всичко необходимо, само трябва да го "сглобиш" и да го сложиш на шаси по свой избор

Ако беше поогледал сайта (форума) щеше сам да го намериш. Има само 4 страници в този раздел? :wink:

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#4 Мнение от Simonov »

Човекът търси пуш-пул. Синьото хапче е еднотактник.

@tutka
Ще е добре да конкретизираш. Какви озвучителни тела ще се комплектоват с усилвателя? Очевидно ти трябва по-голяма мощност. Или бъркам?

Поздрави :)
Изображение

Аватар
tutka
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 20, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#5 Мнение от tutka »

еми като за начало мисля някаква по лесна за изпълнение схема!
като гледам сайтовете предпочитам push-pull,ако има такова изпълнение-с една лампа във входното стъпало.искам нещо по скромничко за едни хорни с FRS 8.
надявам се че не искам много като за начало.
а за схемите из форума съм ги прегледал сигурно всички но има доста не ясни за мен неща-като крайния трансформатор,а пък лампите нямам представа от каде да ги намеря в Варна.А Иван Рачев не го зная от къде е,и къде да го търся!

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#6 Мнение от joro66 »

Добре де, след като е с ФРС 8, защо не пробваш с еднотактен. 3-4 вата мисля че ще ти е достатъчно.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: push-pull tube amplifer

#7 Мнение от Marian Lozev »

tutka написа:здравейте!
до сега сам се занимавал само с направата на транзисторни усилватели и с тонколони с фазоинвертор.имал съм доста добри изпалнения като качество на звука и картината(според мен,защото до сега не сам чувал лампов усилвател,нито пак хорна :oops: ),но като чета статиите и форумите от мненията на ветераните в сайта разбирам че доста сам изпуснал.но както и да е - реших да мина така да се каже на по горно ниво :idea: доста схеми сам прехварлил,но ще сам много блгодарен някой ако може да ми предложи някоя схема с всичко описано по нея,защото не сам се занимавал както вече казах и лампи и крайни трансформатори!
предварително ви благодаря!


здрасти според теб късно ли си се осетил в тази насока или не
защото аз късно ако не бяха хората като рачев още щях да си бърша прахта от бас рефлексите (сега пускам прахосмукачката с тея усти на хорните няма как) ...
Crossblade и joro66 са ти дали добри с съвети .

поздрави :lol:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Anton Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: push-pull tube amplifer

#8 Мнение от Anton Nikolov »

tutka написа:до сега не сам чувал лампов усилвател,нито пак хорна

Задължително намери начин да чуеш!Удоволствитето е гарантирано :wink:
"Теория - знае се всичко, но нищо не работи!
Практика - всичко работи, но никой не знае защо!
Теория+Практика - нищо не работи и никой не знае защо!"

Аватар
tutka
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 20, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#9 Мнение от tutka »

има ли някой от Варна,който се радва на такъв звук?
И ако знае някой каде във Варна мога да си намеря лампи(за синьото хапче,че е то лесен за изпълнение-май ще се откажа от push-pull).а и разбрах че за колонките към които съм се ориентирал,а именно horn с FRS 8, няма смисъл от push-pull.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#10 Мнение от Simonov »

joro66 написа:Добре де, след като е с ФРС 8, защо не пробваш с еднотактен. 3-4 вата мисля че ще ти е достатъчно.


FRS8 е с доста нска чувствителност и тази мощност едва ли ще е достатъчна. FRS8M е с по висока, но спореяд някои хора е по креслив. Аз лично не мисля така. Пробвал съм FRS8-M в хорна и си му трябваше повечко мощност за да се разклати.
Изображение

Аватар
lusi
има известен опит
има известен опит
Мнения: 169
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Panagiuriste
Обратна връзка:

#11 Мнение от lusi »

Според мен понятие "лесна схема" звучи несериозно, специално за ламповата техника.Това е по твоя преценка.По-добре прочети теорията
на ламповата схемотехника и тогава реши какво ще правиш.Ако решиш да правиш пуш-пул, опитай паралел пеш-пул /цирклотрон/, но с автотрансформатор в изхода.Тя е по-непретенциозна от към изходен траф.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#12 Мнение от Nanko Rusev »

Simonov написа:
joro66 написа:Добре де, след като е с ФРС 8, защо не пробваш с еднотактен. 3-4 вата мисля че ще ти е достатъчно.


FRS8 е с доста нска чувствителност и тази мощност едва ли ще е достатъчна. FRS8M е с по висока, но спореяд някои хора е по креслив. Аз лично не мисля така. Пробвал съм FRS8-M в хорна и си му трябваше повечко мощност за да се разклати.


Снощи слушахме ФРС8 в Хорна вързано към усилвател по схемата на хапчето. Достатъчно врява вдигаше ... но за мен говорителя не става за самостоятелно ползване :wink:

my $0.02

Аватар
tutka
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 20, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#13 Мнение от tutka »

Схема применения лампы 6П14П в двухтактном каскаде усилителя низкой частоты
Выходная мощность данного усилителя при коэффициенте 1.5% равна 12 Вт.

Выходной трансформатор имеет следующие данные: обмотка I - 1500 х 2 витков провода ПЭ 0.16 мм; обмотка II - 140 витков провода ПЭ 0.7 мм для нагрузки в 16 Ом. Железо сечением 6.25 см2.
http://www.oldradio.ru/tubes/russian/de ... 4p_2.shtml
може ли някой да ми помогне с тази схема,че някои от частите не ги пише по схемата(като стойностите на капацитетите и отоплението на лампите :oops: )

D.Kolev

#14 Мнение от D.Kolev »

http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... =0&thold=0

http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... =0&thold=0

àêî èñêàø ñõåìè ñ 6Ï14Ï, ïèøè è èìåòî â ãóãúë íà ëàòèíèöà ,ò.å. 6P14P , êàêòî è çà äðóãèòå. ñõåìè ñ òåçè ëàìïè èìà õèëÿäè ,íî òúðñè äîáðî îïèñàíèå íà èçõîäíèÿ òðàô , ÷å îòòàì òè çàâèñè êàê ùå òè ðàáîòè óñèëâàòåëÿ íàé-ìíîãî è ãëåäàé êàêâà ÷åñòîòíà ëåíòà ìó äàâàò.

Аватар
tutka
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 20, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

помощ

#15 Мнение от tutka »

МОЛЯ , някой не може ли да ми помогне за тази схемичка,че ми се хареса като за наченаещ,но няма от каде да разбера стойностите на капацитета и сечението на изходния трансформатор,а да и как да определя мощността на съпротивленията?
няма ли кой да ми покаже първите спъпки че и аз да проходя :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта