Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

Всякакви новости подобряващи! звученето на аудиосистеми и музикални инструменти
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#61 Мнение от velinski »

Стана си типичен нашенски форум, браво момчета :evil:

Аспарух ви дава идея, които чува и харесва, а това дали на нас ни допада, СИ Е НАШ ЛИЧЕН ПРОБЛЕМ! Демонстрирайте уважение към доброто желание, като си замълчите. Според мен темите в R&D раздела трябва да са заключени за коментари, както смислени, така и безсмислени.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#62 Мнение от EmilRachev »

Вальо, продължаваш да се държиш като форумен палячо.
Техническите форуми не са средство за забавление, не го ли разбра?
С този селски хумор и сарказъм нищо няма да постигнеш, освен да те достигне съдбата на приятелчето ти.
Казах го и преди - за да те уважават и ти трябва да уважаваш.
Ето, предоставиха ти възможност за тест, идвай при Весо в София и слушай разлики.
Ти обаче продължаваш да @каш в темата, какво желаеш в крайна сметка?
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#63 Мнение от VALMIG21 »

Ами след като форума е технически,нека технически да се обясняват иновациите,ама как да стане.Аз просто познавам устройството на СД и ДВД плеърите до болка и то отдавна,за разлика от теб,ремонтирам ги гаранционно и без в Пловдив 10г. вече.За това става въпрос,няма безхаберие,влизам в тон...и така.Като ме отстранят на никого няма да му стане по-добре.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#64 Мнение от velinski »

Някъде да виждаш техническо описание на идеята, срещу което да спориш? Аз не виждам. Следователно или харесваш, или не харесваш. И в двата случая на Аспарух му е все тая. Точка.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#65 Мнение от Alexander Gekov »

Понякога интернет присъствието на Рачев наистина ми липсва.

izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#66 Мнение от izumrudy »

Alexander Gekov написа:Понякога интернет присъствието на Рачев наистина ми липсва.
Хахахаха!!!

+100

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#67 Мнение от Ivelin Braikov »

Bat vanio, заповядай с колкото пари мислиш, че можеш да си позволиш да изгубиш. Претендирам да слушаме винил, тъй като разликата там е по-голяма според мен.
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#68 Мнение от Nanko Rusev »

VALMIG21 написа:Ще ти запиша 10 еднакви диска.Ще пробия единия.Пускам ти подред 10те.Ако познаеш кой номер е пробития ти давам 1000лв.А стига си се излагал-0898735435 Вальо
bat vanio написа:Аз още 1000 8)
Veselin Krachunov написа:...Та предлагам да организираме при мен един експеримент - "двойно сляп тест" с известно количество пробити и непробити дискове, където никой не знае в момента какъв диск свири (нито този, който го поставя, нито тези, които слушат), но впечатленията от слушането на всеки един се отбелязват в протокол.
Ще поканим и колега от БАН, специалист по слепите тестове, който е квалифициран да ръководи експеримента, срещу представени дипломи и сертификати (няма никакво значение дали експериментът е в областта на аудиото, на новоразработени лекарствени препарати или на въздействие на някакъв фактор върху човешката психика - данните се събират и обработват по абсолютно един и същи начин...).

Чувствайте се поканени всички - и глухари, и слухари, разбирачи и критици... Колкото по-широка аудитория се събере, толкова по-достоверни и по-ясно дефинирани ще са резултатите от теста. Те, от своя страна, ще бъдат публикувани в този форум, и дано "глухите" се осъзнаят, че всъщност не са толкова глухи, а грешката е някъде другаде в световъзприятието им. Също и че хората в този форум, които споделят опита си, не са празнодумци....
Ivelin Braikov написа:Bat vanio, заповядай с колкото пари мислиш, че можеш да си позволиш да изгубиш. Претендирам да слушаме винил, тъй като разликата там е по-голяма според мен.
Вальо и Ваньо, хайде, чакаме резултатите :wink: :wink:

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#69 Мнение от Zlatan Kitanov »

Аз нещо не зацепвам. Човек споделя нещо, което е открил. Оттам се почва словоблудството - едните са лековерни и глухи, на другите системите им за нищо не стават и те също са глухи...
Хайде да опитаме за разнообразие да се държим като зрели хора и да избягваме крайни обобщения, искате ли?
Всеки е свободен да пробва споделеното откритие и да прецени за себе си, дали при него има ефект, дали му харесва и дали да сподели резултатите.
Останалото просто не е нужно...

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#70 Мнение от npn »

Имам един въпрос, в контекста на темата. CD-R Vinil Audio, по-малки вътрешни отражения ли имат, от гледна точка на черния полимер, от който са направени?
http://discbg.com/CD-R-MediaRange-Vinyl ... _2191.html
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#71 Мнение от Veselin Krachunov »

Той е "черен", т.е. непрозрачен само във видимата област на спектъра. В и.ч.-областта, където е CD-лазерът, е прозрачен точно колкото и другия (може би плюс-минус някакви проценти), иначе няма да може да се чете изобщо.
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

sashonator
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 21, 2013 4:14 pm
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#72 Мнение от sashonator »

След като чух за какво става въпрос, вече съм сигурен, че няма диск,който не си заслужава да бъде пробит. До скоро смятах,че разпечатването на един компактдиск,приключва със снемането на целофана. Благодаря на Аспарух Желязков и Кирил Кирилов за откровената демонстрация,която направиха пред мен и останалите присъстващи. Отговора, дали си заслужава да последваме примера се четеше в погледа на всеки от нас. След всяко пробиване се отваря разлом в стаята, в която слушам музика.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#73 Мнение от Simonov »

Кое се чува и кое не чува, аз не искам да коментирам, но мога да направя обективни тестове с пробит и непробит дискове. Днес ще потърся по магазините свредло 6.5мм. Разполагам с доста тарикатрска записвачка за low-level скан на пластините. Тестът ще покаже обективната разлика.

Също така искам да кажа на хората с машини със скъпи и ненамираеми оптики от рода на CDM-1 MK-I, MK-II и KSS-190A, много сериозно да се замислят, дали искат да вкарват дисбаланс в пластината.

Дали има разлика или не, също може да се измери лесно. Консумацията на драйверите в сервото е ясен показател за това.
Изображение

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#74 Мнение от Alexander Gekov »

Съсипах безвъзвратно 40-на диска за около седмица. Смятам да съсипя и останалите около 160 оригинални диска с които разполагам и да приключвам...
Нищо от направените модификации на системата ми не ми е отваряло звука по този начин до този момент. Бих казал, че (на моята система) разликата пробит/непробит диск е по-осезателна, отколкото разликата между истински/неистински интерконект.
И според мен не е въпрос до качество на системата, защото тествах диск и на кино такава (съвсем непретенциозен ресивър в комбинация с Веги и Плейстейшън3 като източник) и дори там се усеща разлика в положителна посока.
Аз лично мога да бъда единствено и само благодарен на Аспарух, че споделя с нас безценния си опит (който е натрупвал с години с цената на много) и да съжалявам, че не мога да му дам нищо в замяна.

Съжалявам за грубото изказване, но ще сметна всеки, който си изкриви душата, че тази технология не дава нищо а отнема за лъжец.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Повишаване на динамиката на матрични и записани дискове

#75 Мнение от velinski »

От персонални квалификации не виждам смисъл...
Аз продължавам да имам два въпроса към изпробвалите иновацията:

1. Чувате ли разлика при сляп тест? Тоест познавате ли 9 от 10 пъти разпробития диск на сляпо? Очаквам честни пионерски отговори.

2. Как бихте реагирали, след като разберете, че след мода слушате интерполиращия код за грешки (Reed-Solomon Code) на сервото, вместо оригиналната музика? Тоест вече сте разпробили 200, 500, 1500 оригинални диска и сте унищожили SH стойността им?

Благодаря предварително за отговорите и се надявам да се запази приятелския тон на темата :st

Моето мнение, без да съм пробвал иновацията е, че разлика БИ ТРЯБВАЛО да се чува и тя идва от увеличеното количество С1 грешки и работата на RSC в реално време от разбалансирания диск. Това лесно може да се удостовери на практика. Въпреки това уважавам вкусовете на Аспарух и на всеки един от вас и се радвам, че харесвате така получения резултат.

Правилно технически изпълнената иновация е да се установи перфектен баланс на всеки един диск, който така или иначе е фабрично разбалансиран и да се пробие отвор на строго фиксирано място, а не на око. Това би могло да се извърши на някаква прецизна лабораторна машина и в никакъв случай в домашни условия. Идеята е да елиминираме вибрациите, а не да създаваме допълнителни. Това ми е скромното мнение.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Аудио изобретения”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта