Digital to Analog Convertor Modules

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
D.Kolev

#46 Мнение от D.Kolev »

ok åòî è îùå èäåè . ñåëåêòîðà ñå ñëàãà â ñðåäàòà , à äèîäèòå ïîêàçâàùè âõîäà ñå íàðåæäàò êðúãîâî îêîëî íåãî .
òåçè äèîäè ìîæå äà ñà äâóöâåòíè è ïðè íàòèñíàòî mute äàäåí äèîä ìèãà òó â åäèíèÿ , òó â äðóãèÿ öâÿò , à ìîæå äîðè òîçè íà àêòèâíèÿ âõîä äà ñâåòè â åäèí öâÿò , à íåàêòèâíèòå â äðóãèÿ ñòèãà äà íå ñòàíå ìíîãî êè÷îçíî , on/off -à ñè îñòàâà ñúùèÿ.
à êîëêîòî äî ñåãìåíòíèÿ èíäèêàòîð , ìîæå äà ñòàíå ìíîãî êðàñèâî àêî ñå ñêðèå çàä òúìíî ïðîçîð÷å , âåðâàé ìè :lol: , åñòåñòâåíî ÷å íÿìà äà ãî öàïíåø åé òàêà íàïðàâî :roll: :lol:

audioman

#47 Мнение от audioman »

Различните статус и информационни битове - за Деемфазис, Копирайт, Професионален / Домашен и т.н. са особено интересни да бъдат наблюдавани /особено копирайта и деемфазиса/. Аз предпочитам отделен бутон за всеки вход, всички инфо -битове на светодиоди, муте копче /което да се сумира с автоматиката/, Байпас копче /аз ще ползвам байпас/ и други шукаритети :) . Една черна кутия без никакви екстри по нея не ми харесва като идея, иначе защо да не я сложим направо в некой ъгъл, зад някоя ракла и т.н.???
Да не говорим, че аз държа и на Усилването и това ще е нещо като предусилвател за мен.......
Както предполагах, всеки си има своите предпочитания и дори 2 еднакви мнения няма..... :wink:

Zmej

#48 Мнение от Zmej »

Да бе, не е лошо да се предвидят поне тези шукаритетки (деемфазис, копирайт и т.н...). Даже и LCD-индикатор с PWM ще сложа (пък който ще да го вързва), че и ротационен датчик (eспешъли фор ю) щото така и така мисля същата платка за управление 1:1 да си я ползвам и в амп-а за управление на е-волумето и сичките други простотии...
Ама дай да се видим та да се разберем кво къде ще да връзваме откъм входния модул към процесора и в какъв режим ще пускаме приемника въпросен.... Прегледах дейташийта на последния по много-диагоналния-метод и останах с впечатление, че има сума крака за вход/изход и при двата режима, така че не знам как ще ги съвместим...

А за 'тъмната' идея с 'кръгово' разположените светодиоди - може, ама трябва да си помниш кой ти е първи, кой втори и така до последния... :P Пък и пръстът може да ти пречи да виждаш какво превключваш... :wink: Май го мислехме и това навремето като обсъждахме 'предницата'... :wink:

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Digi..

#49 Мнение от Bojo »

Audiomena е много прав - две еднакви мнения няма. Та затова имам слдното предложение: Да се спрем на следната кутия с размери 430х44х300 от ламарина 1мм, с лице 44х430, П-образно шаси и П-образен капак. Отпред слагаме лицев панел с размери примерно 52х450мм (аз му казвам фалшпанел) от алуминий / дърво / плекс или кой каквото си хареса. На лицето на кутията слагаме отвори всякакви, та всеки да може да си сложи каквото иска и да си изработи фалшпанела както си иска. Аз лично се колебая, но примерно бих направил на моя правоъгълен отвор 250х30 и отзад бих сложил стъкло с прозрачно фолио с 50% пропускваемост - примерно. Лично не си падам по кристалните LED-ове защото имат много малка дифузия и когато ги гледаш централно светлината дразни, било тя и синя. Предложението за огелед на 1U кутиите остава - Змея вече я видя.

П.П.
Аудимен - мога да ти дам една ако това ще ти помогне при проектирането. Хубаво е някой да обобщава мненията и мисля че това можеш да бъдеш ти - струва ми се, че твоите изисквания са най-максималистични и всички други биха се вписали в тях, пък и ти сякаш си най-напред в материала.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#50 Мнение от oceanman »

Даааа,наистина,колкото хора,толкова мнения...работата отива пак на към "Ботуша"... :wink: :lol:

audioman

Още функции

#51 Мнение от audioman »

Мерси Bojo,
между другото вчера се сетих за още необходими бутони и лампички :)
- т.нар. ресамлинг - така и така ще има такава доста скъпа джаджа, добре е тя да може да се включва и изключва и т.н. Пък мисля и други искаха това нещо....
Решихме 8415-ката да се управлява само в софтуерен режим, поддръжката и на хардуерен усложнява доста ситуацията. А като стигнем до ток/напрежение конверторите - майка плаче - там всеки май различно ще прави..... Оттук и много варианти на конвертора, не само по външен вид ....
Bojo, ще мина скоро да взема кутия и да се видим. Ако имаш повече свободно време съобщи ми кога е, та да може и да побъбрим....

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#52 Мнение от oceanman »

Миналия път аз забравих да кажа...Съгласен съм за ресамплинга...Ще ми върши работа...Просто ще е престъпление да не го ползваме...

Аватар
nik
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#53 Мнение от nik »

Има ли вариант да се регулира силата на светодиодите, или ще стане много скъпо?

Нахвърлях на бързо няколко варианта. Наблегнал съм на гамата.
Лесно ще добавим светулки и други.

Вариант в черно:
Изображение

Вариант в сребърен бронз:
Изображение

Вариант в златен бронз:
Изображение

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#54 Мнение от oceanman »

Аз съм за черния.... Ник.Поздравления,че си се включил в проекта...Ще се получи добре според мен...

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#55 Мнение от oceanman »

Със зеления диод...

Аватар
nik
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#56 Мнение от nik »

Благодаря! Малко шаренко става, ако е включено мутето, но пък тая машинка мисла да не работи много точно в тоя режим :lol:
Все пак на живо златния и сребърния бронз имат малко по-различна визия от представената :twisted:

Ще стане много красиво, ако диодите на неактивните входове, светят много слабо синьо. Накакъв беклайт или просто винаги да има някакъв минимален ток в тях

И изяснете какви бутони и диоди ще има за да ги турим на място ... :wink:

Аватар
JPW
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Авг 16, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re:Панел

#57 Мнение от JPW »

Здравейте на всички.Следя с удоволствие bgaudio.org от самото начало въпреки , че съм писал само два , три пъти .
Та по темата: Мисля ,че черния панел е най-стилен(с двойния зеленочервен светодиод).Напишете за какви суми става въпрос и на кого трябва да се дадат.

Аватар
nik
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#58 Мнение от nik »

Привет. Чукни един PM на Аудиомен, да те светне :D

Черният цвят, че е стилен няма спор, НО ...
Вземете един хол, който е обзаведен в естествени, пастелни, ненатрапчиви, топли нюанси на кафяво, бежаво, зелено, тъмно зелено.
Паркет или ламинат - имитация на дърво. Няколко саксии със зеленина - една, две големи. Осветлението е регулируемо, отразено и леко в жълто (очите ми реагират най-добре ба него). Шкафове, секции са дървения или ламинат, който пак имитира дърво.

Та в този интериор, конзолата с черни панели се вписва изключително грозно. Най-добре се вписва златния бронз.
За това предлагам да наблегнем на подредбата на панела, пък лесно ще напаснем диодите към цвета на панела.

Понеже не се сдържах, ето малко варианти за феновете на черен панел:
Изображение

Лично за мен комбинацията златен бронз / сини диоди (червен мут) / без надписи е къртач ... 8)

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#59 Мнение от oceanman »

За най-последния панел....

Аватар
nik
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#60 Мнение от nik »

Най-последния панел в работещо състояние е предпоследния без "подгряване" на неактивните входове.

Добре. Ти си готов :D

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта