dspic

Съобщение
Автор
tutuptaun

dspic

#1 Мнение от tutuptaun »

Здравейте искам да ви попитам за някаква информация свързана с dspic микроконтролерите ,може ли въобще с тях да се реализират адио устроиства като например активни кросовъри или някъкви пултове да кажем.Ако имате ликове към сайтове свързани с аудиото за dspic моля изпращайте ги или каквато и да е друга информация.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Goro »

Това е бъдещето, а вече и настояще, на радиоелектрониката. Но все още няма нищо общо с Хай-енда.

a_panov

#3 Мнение от a_panov »

Goro написа:Това е бъдещето, а вече и настояще, на радиоелектрониката. Но все още няма нищо общо с Хай-енда.

Правилно казано, радиоелектрониката. Там има много подводни камъни като например дебъгването на програмите за тия микроконтролери. Някой са универсални (с програмируеми крачета) други са специализирани в дадена област. Всичката аудио-видео техника която сега е в магазините и която има дистанционно управление, някакъв дисплей съдържа в себе си I2C шина и такива контролери.
http://www.microchip.com/stellent/idcpl ... &nodeId=75

vasil_

#4 Мнение от vasil_ »

dspic няма нищо общо с DSP ( на AD или TEXAS или MOTOROLA ) .Всъщност само името може би ... Microchip са много назад в тази област

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: dspic

#5 Мнение от Tisho »

tutuptaun написа:Здравейте искам да ви попитам за някаква информация свързана с dspic микроконтролерите ,може ли въобще с тях да се реализират адио устроиства като например активни кросовъри или някъкви пултове да кажем.Ако имате ликове към сайтове свързани с аудиото за dspic моля изпращайте ги или каквато и да е друга информация.


НЕ!
Точно с това чудо на техниката няма да стане....
За приложението което си написал производителноста на тази майкрочипска торба с бъгове е недостатъчна.
А да не говорим че трябва да стигнат поне 6-7 ревизия че да им заработи цялата периферия стабилно... :?

Виж няков DSP на Analog Devices би се справило с проблема.
Макар че и с ARM9 също ще стане. 200Mhz-ова ARM9 спокойно си плейва видео от MPEG4 с разделителна способност 640х480 - демек почти като за телевизор. :wink:

plevela
има известен опит
има известен опит
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Дек 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Кишинев
Обратна връзка:

#6 Мнение от plevela »

За мен лично Microchip = Microsoft ,а аз и двете не ги тача много :wink: ,но това е лично мое мнение!

tutuptaun

Re: dspic

#7 Мнение от tutuptaun »

Tisho написа:НЕ!
Точно с това чудо на техниката няма да стане....
За приложението което си написал производителноста на тази майкрочипска торба с бъгове е недостатъчна.
А да не говорим че трябва да стигнат поне 6-7 ревизия че да им заработи цялата периферия стабилно... :?

Виж няков DSP на Analog Devices би се справило с проблема.
Макар че и с ARM9 също ще стане. 200Mhz-ова ARM9 спокойно си плейва видео от MPEG4 с разделителна способност 640х480 - демек почти като за телевизор. :wink:


Разбрах че dspic-овете няма да ми свършат работа за това което търся ама кое ще ми свърши работа тогава, интересуват ме дигитални миксиращи пултове например или други такива устройства които обработват звука.Към кой вид чипове да се насоча.Много съм невеж в тази тема ама ми е интересна.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Fenkiller »

Обърни внимание на ARM процесорите!
Това е най доброто нещо което съм виждал до момента!
Също и програмируеми матрици например на Xilinx.При тях изпълнението на програмата от пин до пин (вход / изход) става на един такт на клока!Всичко е хардуерно и по тази причина работи!
Горните две неща при тактова честота 400мегахерца са производителни колкото тъп пентиум 4 на 5гигахерца.
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#9 Мнение от Tisho »

plevela написа:За мен лично Microchip = Microsoft ,а аз и двете не ги тача много :wink: ,но това е лично мое мнение!


Въпреки че и аз не съм много очарован от PIC-овете, вярно е имат проблеми и кусури. Обикновенно имат навика да променят хардуера на периферията като пуснат някой нов пикльо...

Но са в рамките на нормалното. Просто не се хвърляш на най новото което изкара фирмата (Майкрочип имам в предвид).
По принцип след 6-7 ревизия на силикона са си вече доста прилични контролери. Нещото което най много им харесвам че са доста устойчиви на смущения. И почти никога не дават безпричинни откази. :wink:

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: dspic

#10 Мнение от Tisho »

tutuptaun написа:
Разбрах че dspic-овете няма да ми свършат работа за това което търся ама кое ще ми свърши работа тогава, интересуват ме дигитални миксиращи пултове например или други такива устройства които обработват звука.Към кой вид чипове да се насоча.Много съм невеж в тази тема ама ми е интересна.



Аз в момента разработвам платка за EP9315. Но нещата там са проблемни за единични бройки. Корпуса е 352 пин-ов BGA :wink: Тоест запояване на машина, минимум 4-слойна платка.

Zmej

Re: dspic

#11 Мнение от Zmej »

tutuptaun написа:Към кой вид чипове да се насоча.Много съм невеж в тази тема ама ми е интересна.


Имаш предвид, че към които и да се насочиш, развойната постановка започва от няколко хиляди долара нагоре...

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: dspic

#12 Мнение от Fenkiller »

Zmej написа:
tutuptaun написа:Към кой вид чипове да се насоча.Много съм невеж в тази тема ама ми е интересна.


Имаш предвид, че към които и да се насочиш, развойната постановка започва от няколко хиляди долара нагоре...

Например за ARM процесорите е 5000$!!!
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: dspic

#13 Мнение от Tisho »

Fenkiller написа:
Zmej написа:
tutuptaun написа:Към кой вид чипове да се насоча.Много съм невеж в тази тема ама ми е интересна.


Имаш предвид, че към които и да се насочиш, развойната постановка започва от няколко хиляди долара нагоре...

Например за ARM процесорите е 5000$!!!



Чудно... :roll:

Като те чета се чудя аз как успях да купя развойна платка за EP9315 за 410$ без ДДС... :wink: :D

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта