Голяма проблемация с Marantz CD-65mkII-CDM4

Съобщение
Автор
TomCrafT

Голяма проблемация с Marantz CD-65mkII-CDM4

#1 Мнение от TomCrafT »

Та нали искам да си имам някакво добро плеърче:
Макар и произведено от Philips 65мкII на Marantz ми беше мечта на времето.Смея да твърдя че съм закупил плеъра нов преди над 15 години и съм го слушал и потдържал,но:
Реших да закупя една нова CDM4 и да подменя старата ,която да пратя на един приятел в diyaudio.com от Великобритания.Преди това всичко си беше наред и не съм имал никога проблем с плейването на този невероятен плеър.Сменил съм някой и друг кондензатор,но звукът ми харесваше много повече отколкото този на японската ми машинка.
При слагането на новата CDM4 беше нормално плеъра да не тръгне защото се иска финна настройка на двата тримера,който при мен са на главнат платка-4K7 и 22K.Но се случи така че от 1 седмица въртя и меря ,меря и въртя,а двете оптики си бачкат на Philips CD852 на един приятел ,а пък и неговата не работи при мен,пък и едни писания че при всяка оптика настройките на тези тримери са индивидуални и т.н.Та затънах.
Някой може ли да ми помогне с настройката на въпросните тримери, защото плеъра е купуван от баща ми и подарен ми по-късно.Та той си го обича ,но за мен си беше символично да ми го повери-забърсва се поне веднъж дневно,плейва само оригинални тави,проверява се състояние на схемния набор и спойките веднъж на месец.В общи рамки неговото плейване ми е мило долу-горе колкото собственото ми дишане и ми е много криво,защото ще се наложи да го продам на символична цена или да го прибера да прашасва,ако не сработи.
Някой ,който има такава машинка на толкова години и си я кътал вярвам че ще ми влезне в положението и му благодаря :cry:

TomCrafT

#3 Мнение от TomCrafT »

Ами аз съм настройл вече по учебник 4K7 но не мога да намеря read поинтовете за 22 килоомовия за да му търся от там 500mV ,а на сляпо не става май.Ами аз по начало не съм се съмнявал в лазера,защото ако не повече е поне безсмъртен.Имах и един Philips идващ ресторант който също е купуван нов и му беше раздул само един кондензатор.CDM4-ката не беше мръднала.
Оптиката ми е CDM4.11.Някакви идейки нямаш ли lozef откъде да попроверя ,защото си много ценен кадър при положение ,че си първият човек от началото на мъките,който знае за какво става дума.
Не знам ,но от последната проба е възможно и да съм го отпрал вече лазера макар че е много яко животно.Как да захапя сработва ли ,защото при въртене на тримерите имам различни реакций от него и съответно от червения надпис read като интензивност на мигане ,но нямам захапване.
Калибрирал съм и преди с тях но съвсем финно за да започне да чете някои по-тънки дискове,които съм си събирал,но със стария лазер и в рамките на нормалното докато сега много се отклоних :cry:

TomCrafT

#5 Мнение от TomCrafT »

Ами малко подсещане :
На път е да разчете-голям интензитет на мигането -чувам две прещраквания ,които съм чувал при работещ плеър ,но много издраскан диск и то преди да сцепи мрака,при това Pricno. :)
Всичко останало си е нормално.Сега записах целия си чипов набор та ако искаш ще го понапиша.
Не съм мислел да ми диагностицираш нищо просто за слава.Чудех се щом ти говорят нещо тези потенциометри не можеш ли да ме опътиш към read points за 22К ,на които според мануала за настройка трябва да търся тези 500mV,защото е много мистична ситуацията за момента.Явно ще се ровичка ако и така нямам късмет по цифровата част :?
Иначе благодаря за офертата,но това си е сантиментално.Пазил го е баща ми ,пазя го и аз-драскотинка няма ,чистено е вътре нон-стоп да не прашасва-PCB-то е като ново.Не съм виждал като малък и подарък за рожден ден от баща ми ,та този подарък от него си беше рядкост и не трябваше да го рискувам само за да се отблагодаря на някой ,който ми е пратил два пъти чарколяци от няколко хиляди километра просто за престиж :?
Иначе ако някой знае нещо топ=секертно и на ПМ съм си гроб и най-вече се насочвам към lozef,който не попита като една дозина хора преди него как така на платката ще има тримери ,които контролират параметри на лазера,а загря за конструкторската идея :cry:

gos

#7 Мнение от gos »

Потърси за лоша (или прекъсната) връзка между ЦДМ4/11 и PCB-то , особенно гадните сиви конектори -проблема по скоро е там а не в настройките. Успех.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от oceanman »

Интересно, моят Маранц CD65 II е с механика 4/19...

beauty_divine

#9 Мнение от beauty_divine »

lozef написа:Мога да** намеря**вода на100м дълбочина,но не мога да ти диагностицирам цд-то от Свиленград 8O .

Кефиш, Петьо! :smt023

D.Kolev

Re: Ãîëÿìà ïðîáëåìàöèÿ ñ Marantz CD-65mkII-CDM4

#10 Мнение от D.Kolev »

TomCrafT написа: è ìè å ìíîãî êðèâî,çàùîòî ùå ñå íàëîæè äà ãî ïðîäàì íà ñèìâîëè÷íà öåíà :cry:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
TomCrafT , êàòî òðúãíåø äà ãî ïðîäàâàø íà ñèìâîëè÷íà öåíà , âçåìè ìè ñå îáàäè, àêî å ìàòåðèàëåí òîêó-âèæ ñúì ñè ãî îïðàâèë :!: :!: :!: :!:

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта