Дилема кой CD player да си оставя

Съобщение
Автор
exoticplants
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Апр 12, 2019 9:39 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Дилема кой CD player да си оставя

#1 Мнение от exoticplants »

Здравейте, нов съм във форума и реших да задам първия си въпрос. Като абсолютен лаик по темата сиди плеари, ще попитам знаещите.
Въпроса е следния. Имам 3 броя сиди плеари, съответно :

1. Technics SL - PG360A
2. Technics SL - P202A
3. Sony CDP 315

Та дилемата е следната , и трите свирят безупречно, но съм събрал доста техника във времето и искам да се освободя малко и да си оставя за мен най - качествената. От плеарите ползвам първия почти ежедневно, но кой от тях е най качествен като продукт, за да си оставя него, а другите да ги продам, като между другото , вече ги пускам на едно друго място, но все пак да попитам.

Втория ми въорос е следния, кой усилвател е по качествен

ONKYO TX9011, SONY STR 197 или SANYO DCA 30, като за усилвателите ще ви помоля да ги подредите по класиране, 1 ви , 2 ри 3 ти, така също и за сидитата. Благодаря на всеки помогнал ми да си реша питанката, бъдете здрави

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дилема кой CD player да си оставя

#2 Мнение от Kiril Kirilov »

Погледнах набързо - всички плеъри са с ЦАП(DAC) чипове от "новото" поколение, което не предлага възможност за ъпгрейд до много по-високо ниво. Така, че трябва да оставиш плеъра, който най-много ти харесва в момента. Аз бих оставил Сонито.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Дилема кой CD player да си оставя

#3 Мнение от velinski »

Остави си този, който е с коаксиален цифров изход и евтина намираема оптика. После слагаш външен DAC и продължаваш нагоре.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта