За ползите и вредите от NON-OS

Съобщение
Автор
Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#1 Мнение от Simonov »

Лошото е че никаде не се показва списък с частите които ще получиш :roll: Можеби най добре е да се обърне човек към AN :)

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#3 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

Тези дни се боря с моето CDP-710 :wink: Успях да го пусна NON-OS, с помоща на lozef :D, цифровия филтър беше cxd1088 dsp-то е cxd1125 а дака tda1451. Първо пуснах дака директно към дсп-то, чува се доста тихо:( Със едно HC164 нещата се оправиха, обаче има нещо гнило - звука няма детайлност особенно в ниските нива :evil: ?

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#5 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

Пробвах с HC164 да "местя" DATA - не става. Дай малко повече инфо за 32 или 16 разряден регистър как да направя, хич не съм наясно с цифровата техника :?

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#6 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

И така :? :snakeman: дълго се рових и ми стана ясно, че сони CXDxxxx изкарват EIAJ, а на мен ми трябва I2s. EIAJ to I2s се правило като се инвертира LRCLK и закъснее няколко клок цикала. А за I2s to EIAJ пак инверт на LRCLK, а DATA закъснява с няколко цикала. Числото на забавянията зависи дали 16, 18 или 20 бита информация влиза.
Та това май го правя със HC164. :? 8O

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nikolay_Hristov »

sveto написа:Тези дни се боря с моето CDP-710 :wink: Успях да го пусна NON-OS, с помоща на lozef :D, цифровия филтър беше cxd1088 dsp-то е cxd1125 а дака tda1451. Първо пуснах дака директно към дсп-то, чува се доста тихо:( Със едно HC164 нещата се оправиха, обаче има нещо гнило - звука няма детайлност особенно в ниските нива :evil: ?


Случайно да имаш ПДФ на СХД1125? Ще ти бъда много благодарен ако ми го пратиш.

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#9 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

sith-cat написа:
sveto написа:Тези дни се боря с моето CDP-710 :wink: Успях да го пусна NON-OS, с помоща на lozef :D, цифровия филтър беше cxd1088 dsp-то е cxd1125 а дака tda1451. Първо пуснах дака директно към дсп-то, чува се доста тихо:( Със едно HC164 нещата се оправиха, обаче има нещо гнило - звука няма детайлност особенно в ниските нива :evil: ?


Случайно да имаш ПДФ на СХД1125? Ще ти бъда много благодарен ако ми го пратиш.


Нямам :( :( ако намеря ще свиркам :D

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#11 Мнение от Bojo »

ultimate написа:sith-cat, виж това:

http://www.diyaudio.com/forums/showthre ... highlight=


Всъщност аз попитах от компютъра на Ники за ПДФа и благодаря на Свето и Ултимейт за отговорите - 1125 е подобна на 1135 и 1145 (мисля) но ми трябва ПДФ защото доста неща има по тази схема които са ми интересни - доста е разпространена, а информация за нея никаква (освен че е доста обсъждана е ДИЙа. Явно Сони я пазят в абсолютна тайна, освен че отдавна я спряна от производство. Всъщност в разни дилъри има големи количества на склад.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#12 Мнение от velinski »

Случайно да имате идея откъде мога да изкопая pdf-а на DAC CXD8735N?
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#14 Мнение от Bojo »

Работата винаги става дебела като се стигне до слушане. :D
Сега не разбрах тия усилватели дето звучаха добре на директния, с ОВ ли бяха или не, и можели да се каже така:
1. Усилвателите с ОВ звучаха по-добре/по-зле на директния
2. Усилвателите СЕ звучаха по-добре/по-зле на директния, без значение дали са лампови или транзисторни и след това да уточним кои са лампови и кои транзисторни? (става дума за ОВ от изхода към входа)

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта