Замяна на CDM4/19 с CDM1

Съобщение
Автор
Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Замяна на CDM4/19 с CDM1

#1 Мнение от Simonov »

Понеже ми е тругно да намеря плейр с CDM1 си мисля дали е възможне да се вземе плейър с CDM4/19 или CDM4/11 и да се направи смяна на механиките? По принцип крайният езултат който ми трябва е да имам плейър с CDM1 и дигитален изход или възможност да се "хване" изход директно от I2S шината, която по всяка вероятност ще ве осигурява от SAA7210.

IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#3 Мнение от IvoNovakov »

Не разбрах само дали разполагаш с механика CDM1 :?:
Защото ако не, далеч по лесно можеш да намериш CDM2 :wink:
_____________________
aka Airman

世間は狭い!

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

Re: Замяна на CDM4/19 с CDM1

#5 Мнение от gogo »

lozef написа:Според някои **запалени** аудиофили CDM2 звучи по добре от CDM1,airman има право .CDM-0 също е по добра -това е и мое мнение :)

Моят 16-17 - годишен Philips cd-460 доста време "прашясваше", докато от години насам се радвах на силно модифицирания ми Marantz, докато не реших наскоро да "постегна" ветерана като му добавя дистанционно и пипна леко аналоговата част... След което вече втори месец слушам само добрата стара машина...А Marantz-a прашясва... Филипса е със CDM2 и TDA1541... И даже твърдо съм решил да му направя лампов изход, ама като поостане време. Че и да го пробвам Nonoversampling по-натам.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Замяна на CDM4/19 с CDM1

#6 Мнение от Simonov »

lozef написа:Bероятно имаш някой от старите цд-та с тда 1540.Тази конфигурация може да се напасне с тда1541 без овърсамплинг и 16бита.Ако този вариант те устройва, ще си спестиш доста работа. :D Иначе трябва да се търси схема на Philips CD304mk2. :? Там е твоя вариант :DПо добре Revox 226


Ето за това става въпрос. По ми е лесно да намеря някой стар Philips с CDM4/19 или CDM4/11 с цифрова част изградена с TDA1541. Целта е след като взема такъв Philips да му изкарам старата механика и да му сложа CDM1, CDM0 а може и CDM2. Естествено ми се иска изхода от цифровия приемник да го вкарам директно в TDA-то и да избегна oversempling-а.

В момента унас се разкарва един 16-битов Philips CD130 с CDM4/19 ама още не ми се ще да го отварям, щото не съм го платил :wink: Като стани изцяло мой ще видя каква му е карантийката :twisted:


Тук мисля че е времето и мястото да пипитам по разбиращите, дали е възможно да се вземе изхода от I2S шината и да се изкара по някакъв начин извън кутията. От там в отделна кутия и с отдели захранвания на цифровата и аналоговата част да се реализира останалата част от веригата - най вероятно с TDA1541 и изход с лампи :?: :roll:

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Замяна на CDM4/19 с CDM1

#7 Мнение от Fenkiller »

Simonov написа:Тук мисля че е времето и мястото да пипитам по разбиращите, дали е възможно да се вземе изхода от I2S шината и да се изкара по някакъв начин извън кутията. От там в отделна кутия и с отдели захранвания на цифровата и аналоговата част да се реализира останалата част от веригата - най вероятно с TDA1541 и изход с лампи :?: :roll:


Може но е добре да го буферираш на място и по възможност да вдигнеш напрежението от 5 на 12 волта (буфери с отворен колектор).Освен това отвеждането да стане с хубав екраниран кабел по възможност отделен екран за всеки сигнал и няма да има проблем.Използвай хубави конектори и бързи буфер драйвери!!!
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Замяна на CDM4/19 с CDM1

#9 Мнение от Simonov »

lozef написа:Симонов,ти не знаеш как да изведеш i2s шина, а се силиш да пригаждаш CDM1 в по новите Philips.Просто не знаеш с какво се захващаш.CDM4 са много добри оптики.** Най напред си вземи булка ,пък после и прави децата** :D


Просто не бях сигурен как ще се отрази на сигнала идващ от I2S шината едно такова удължаване и прекарване през кабели и конектори :wink:

Zmej

#10 Мнение от Zmej »

Старите филипси не са с I2S...

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#11 Мнение от Simonov »

Zmej написа:Старите филипси не са с I2S...


Точно затова ми трябва да изкормя някой по нов и да му сложа друга механика :wink:
Доколкото знам SAA7210 има I2S изход на 37/38/39-ти пин. Мисля си че такъв плеър би ми свършил много добра работа. Не е проблем да се намери, Филипси с него има доста.

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 гост