Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#16 Мнение от velinski »

Alexander Gekov написа:Sacd мисля, че ще се съгласиш, че е несериозен формат.
За мен SACD е най-сериозният от всички стандарти и предлага най-високо качество меломански звук, за разлика от модерните хай-рез простотии, които са създадени за аудифилски надсвирвания и съдържат нула музика и емоция. SACD има коприненомек звук, ЕСТЕСТВЕН детайл, по-добра микродинамика и динамици, по-дълбока и широка сцена. При пряко сравнение PCM CD звучи твърдо, остро, плоско и дървено, SACD звучи като... жива музика/музика на живо :)

На добър плейър с качествен хибриден диск с true-DSD stereo запис (щото и там шмекеруват и записват PCM > DSD) лесно могат да се чуят преимуществата на SACD, въпрос на АВ тест с едно копче :)

А многоканалните SACD са по-скоро раритети, 95% от дисковете са просташко стерео
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#17 Мнение от Alexander Gekov »

В такъв случай, заповядай в Етераудио с най-добрият си САЦД плейър и САЦД заглавия за директно сравнение. Прав си, че е въпрос на натискане на едно копче.
Моля само предварително да предупредиш за конкретните заглавия, за да имаме възможност да се подсигурим със съответните ЦД версии...
Поздрави.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#18 Мнение от velinski »

Аз нямам SACD плейър, но с удоволствие слушам едно Cary 306 SACD всеки път, като ме поканят на гости.

Не разбрах защо трябва да идвам до Етераудио с 20 кг плейър, каква е целта? Нали сравняваме формати, а не плейъри или системи?

Както казах - дисковете са хибридни и веднага се чува CD слоят колко по-зле е от оригинала в DSD на същата тази машина, която немодвана принципно ми е в топ 3 на най-добрите CD плейъри.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#19 Мнение от Alexander Gekov »

Единствената цел е да сравним формати на една и съща система. Нищо повече. На всички би ни било интересно как сацд-то размазва цд-то.
Поканата ми беше напълно дружеска.
Поздрави.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#20 Мнение от velinski »

Ще говоря със собственика на машината и ако се съгласи - с удоволствие
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#21 Мнение от DRGeorgiev »

Аз подкрепям вижданията на Велински.
Аз си мисля, че това мероприятие е излишно, понеже предполагам, че може би няма да се проведе коректно. Имам предвид, че този тест е труден за изпълнение. Като се започне с това, че въпросните източници трябва да са от върхова класа, не модифицирани, с абсолютно еднакви кабели, просвирени еднакво във времето, с еднаква сила на изходното ниво и други подробности, сещате се може би. Друго, за да бъде коректно сравнението, SACD дискът трябва директно да е записан в DSD и да не е хибриден и трябва да се намери такъв същия CD носител и да е от една и съща звукозаписна компания и последно теста за да е коректен трябва да не се осъществява на озвучително тяло с един широколентов драйвер.

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#22 Мнение от Alexander Gekov »

DRGeorgiev написа:.... последно теста за да е коректен трябва да не се осъществява на озвучително тяло с един широколентов драйвер.
Защо?

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#23 Мнение от DRGeorgiev »

Голям "почитател" съм на добрите широколентови драйвери, НО винаги им липсва нещо нагоре и надолу в честотния диапазон и за това си мисля, че за да бъде коректен теста, той трябва да бъде проведен на висококачествено, няколко лентово озвучително тяло.

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#24 Мнение от Alexander Gekov »

Това означава единствено и само, че не си слушал правилните широколентови говорители в правилната конструкция.
Надявам се да имаш път към София.
Поздрави.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#25 Мнение от Kiril Kirilov »

DRGeorgiev написа:Голям "почитател" съм на добрите широколентови драйвери, НО винаги им липсва нещо нагоре и надолу в честотния диапазон и за това си мисля, че за да бъде коректен теста, той трябва да бъде проведен на висококачествено, няколко лентово озвучително тяло.

Георгиев, най-смирено, но наистина мисля, че пишеш големи глупости.
Как ги измисли тези неща за еталонната система? : :lol:
Наистина ли искаш винаги да слушаш немодифицирани изделия? И многолентови системи :lol:
Направо не знам кой ти даде 2 звезди :)
Не искаш ли да чуеш за какво говорим? Жалко :) Стой си да си слушаш не модифицираната система :st

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#26 Мнение от EmilRachev »

Ако се стигне до директно сравнение в Етераудио искам и аз да чуя. :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#27 Мнение от DRGeorgiev »

Кирилов, не си разбрал правилно какво исках да кажа с написаното от мен в по-предния си пост.
Някак си, ми се струва, че ти си измисляш разни неща за това какво мисля аз :D :st

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#28 Мнение от DRGeorgiev »

Alexander Gekov написа:Това означава единствено и само, че не си слушал правилните широколентови говорители в правилната конструкция.
Вероятно може и така да е..
Alexander Gekov написа:Надявам се да имаш път към София.
Поздрави.
Благодаря за поканата, ще го имам на предвид.
Единствено до сега, най-много ми харесал на звук, широколентовия на PHILIPS 9710 M/01 който слушах при мой приятел на скоро. Широколентов мечта :)
Прикачени файлове
9710setup.jpg
9710_002.jpg
philips-9710m-01-fullrange_4.jpg
9710_4_magnet_copper_polepiece.jpg

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#29 Мнение от kygar »

velinski написа:
За мен SACD е най-сериозният от всички стандарти и предлага най-високо качество меломански звук, за разлика от модерните хай-рез простотии, които са създадени за аудифилски надсвирвания и съдържат нула музика и емоция. SACD има коприненомек звук, ЕСТЕСТВЕН детайл, по-добра микродинамика и динамици, по-дълбока и широка сцена. При пряко сравнение PCM CD звучи твърдо, остро, плоско и дървено, SACD звучи като... жива музика/музика на живо
Абсолютно точно и вярно! Говорим за съвременен стерео запис, директно в dsd формат,нали?За голямо мое съжаление,има много малко такива записи :D

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Дайте ми съвет относно покупка на СД плеър

#30 Мнение от velinski »

Зависи каква музика... нови записи класика и джаз в 99% са DSD, има и хубави исторически записи (RCA Living Stereo, Mercury Living Presence), които са много добър трансфер от лента в DSD също
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта