помощ за Yamaha 593

Съобщение
Автор
ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

помощ за Yamaha 593

#1 Мнение от ivo_63 »

в последно време рядко слушам уредбата си, защото шефа /жената/ много мрънка и сериалите край нямат.В общи линии плеъра няма много "моточасове" , но трудно тръгват дисковете - някой ги прочита само като брой песни и време и до там, записвани тръгват трудно , а от записвачка дуал - леър никак.Мисля , че оптиката е за подмяна и ако някой може да ми предложи идея как да го направя ще съм благодарен, все пак модела е скъп и не искам да го изхвърлям.Записвачката ми е наред, защото непретенциозното двд просвирва всичко.
какъв модел е оптиката на този плеър - sony знам, че е но номера не намерих

Аватар
djekodjeko
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 9:37 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за Yamaha 593

#2 Мнение от djekodjeko »

Mоделът на оптичният прибор ще го прочетеш на стикерчето до тримера или отдолу.
Бих могъл да помогна с няколко съвета, но ми дай малко инфо за модела на оптиката или поне модела на шасито KSMxxx пише го с мастило на металната рама.

Поздрави.
Абсолютни неща няма..., има ги само в съзнанието ни.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за Yamaha 593

#3 Мнение от ivo_63 »

малко омотах нещата, без да погледна поръчах KSS213C / някой ми каза , че това е оптиката/, но се оказа че е за модела 596 - мисля, че разликата е само фейслифт на кутията , дано да стане, като не нова ще търся.
поръчах това:
tpetrov . com /search.php?prod=KSS213C+%D0%9A%D0%9E%D0%9C%D0%9F%D0%9B%D0%95%D0%9A%D0%A2
ето списъка за оптиките , но късно го намерих :
ebay . com /itm/SONY-KSM-213CCM-laser-lens-with-Mechanism-KSS-213C-/270732664184
593 го няма - визуално изглежда същата, но ще видим до ден два резултата.Ще дам на сервиз да я сменят, защото съм малко нервен с фините неща :D .

Аватар
djekodjeko
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 9:37 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помощ за Yamaha 593

#4 Мнение от djekodjeko »

Трябва да си сигурен какво поръчваш, дали това е точният модел, който е плеъра?
Пробвал ли си основно почистване и разглобяване на оптиката си?
Мога да дам няколко инструкции да пробваш да я съживиш с почистване, но ми дай снимки.
Абсолютни неща няма..., има ги само в съзнанието ни.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: помощ за Yamaha 593

#5 Мнение от ivo_63 »

И така след повече от 2 месеца в сервиза и сменени 3-4 оптики диска не просвирва 100 % презаписани дискове, в сервиза ми мрънкат , че записвачките ми не са наред, подложките и тн, а няма как да стане , защото съм ползвал 10 марки сд в годините и 3-4 записвачки съм сменил и до преди да се скапе всичко си просвирваше.
Някой може ли да предложи някаква идея как да го подкарам, имам 2-3 двд и звука не може да се сравнява с ямахата, а не искам машина с едва 300-400 часа работа и скъпа за мен / 514 лева съм дал все пак /, като пари , а най-вече ми харесва саунда и, просто да я хвърля на боклука.
Не мога да купя на сляпо 2 у-ба сд плеър, защото всеки човек чува по свой начин и няма гаранция , че машина от 1500 евро ще ми хареса като звук.Не мога май да купя и нов , защото е скъпа инвестиция и май вече не продават сд , а само двд-та.
Снимки нямам, защото си е все в сервиза.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: помощ за Yamaha 593

#6 Мнение от npn »

Тази с надписа "Сони", май е читава.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта