AQVOX usb asio driver

Съобщение
Автор
Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

AQVOX usb asio driver

#1 Мнение от Sasho Tashov »

Съвсем случайно попаднах днес на горепосочения драйвер и реших да видя как ще се държи спрямо ASIO4ALL с уиндоуския драйвер. Засега поне усещам подобрение в цялостния контраст на сцената и детайли,които преди това очевидно са били "замазани". Ще се радвам ако някой е ползвал този драйвер или има нерви да се занимава с него да сподели мнение. За жалост както винаги безплатен обяд няма и това чудо се продава за скромната цена от 79 евро.Временната версия работи безпроблемно, но на всяка минута има по един бийп,който ти напомня че дължиш тези пари. Ето и линк към драйвера http://www.aqvox.de/asio-usb-e.html

dababa
има известен опит
има известен опит
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 4:23 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#2 Мнение от dababa »

Здравей,

Преди известно време научих за въпросния драйвер (мисля, че беше от формуите на Head-Fi) но така и не стигнах до тестове с него (да не вземе случайно да ми хареса :wink: ).

Имаш ли наблюдения как се държи WASAPI (foobar имплементация) спрямо ASIO4ALL на Win 7?

Поздрави,

Митко

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#3 Мнение от Sasho Tashov »

Вчера след като ми омръзна бийпа на този AQVOX подкарах и WASAPI, но въпросния драйвер звучеше по-добре. Отделно,че с WASAPI имах някакво пукане,което беше доста досадно. С windows 8 64-bit съм и нямах проблем с подкарването и на двата драйвера.

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#4 Мнение от dancoo »

Здравей Сашо,
При мен (Win7 x64) foobar(ASIO/WASAPI/KS) определено отстъпва на j.river с kernel streaming.
jplay го пробвах, но не ме спечели с неговия GUI, и за мен разликата не е толкова голяма за да му оправдае интерфейса.
Ще се радвам ако пробваш j.river с kernel streaming и споделиш как е при теб.
One speaker to rule them all.

dababa
има известен опит
има известен опит
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 4:23 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#5 Мнение от dababa »

Kernel streaming-а не беше ли предназначен за XP, заменен във Vista с WASAPI?

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#6 Мнение от Sasho Tashov »

Ето малко обяснения по темата http://wiki.jriver.com/index.php/Audio_Output_Modes. Както пише в линка kernel streaming-a работи с WDM драйвера на картата. Мисля,че предимствата (ако има такива) на AQVOX е,че подменя точно този драйвер. Иначе кой ще комуникира с него май вече не е толкова важно. Между другото в момента съм подкарал на foobar-a WASAPI, ASIO и Kernel streaming, но ще тествам утре,че днес се отвори работа. На първо четене звучат приблизително еднакво...

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#7 Мнение от dancoo »

Ето още един ASIO драйвер http://www.usb-audio.com/faq.html който си струва да се пробва.
За жалост не ми остана време да го тествам при мен.
За тези които ги дразни биипването на 30 сек и искат да пробват, версия 2.8.40 я има в тракера.
One speaker to rule them all.

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#8 Мнение от N.Jordanov »

dancoo написа:jplay го пробвах, но не ме спечели с неговия GUI
Последните версии се интегрират с foobar и не се ограничаваш само до техния интерфейс.
Друг в въпроса, че ако искаш да направиш ПС за аудио трябва да имаш в предвид страшно
много неща като специален хардуер(дъно,памет,липса на вентилатори), настройки на памети/CPU/BIOS гъделчеата + OS hibernate неща.
_________

NJ

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#9 Мнение от dancoo »

То ако става дума се интегрира и с j.river, не ми беше това мисълта, както и да е.
Снощи пробвах драйвера на плойтек и не успях да го подкарам, дава ми грешка при инсталацията 0х0006.
Ползвам за USB PCM2906 на Win7 x64. Ще го мъча довечера пак, явно има някакви врътки на 64 битова ОС
Последно промяна от dancoo на Чет Дек 20, 2012 10:46 am, променено общо 1 път.
One speaker to rule them all.

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#10 Мнение от Sasho Tashov »

dancoo написа:Ето още един ASIO драйвер http://www.usb-audio.com/faq.html който си струва да се пробва.
Инсталатора е 1:1 с този на AQVOX, дано и ефекта бъде такъв. Ще пиша отзиви по-късно...

dababa
има известен опит
има известен опит
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 4:23 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#11 Мнение от dababa »

Колкото и да ме е срам трябва да си призная, че за да премахна драйвера на AQVOX се наложи да използвам System Restore функцията на Win 7 (64-bit)... дори и след като деинсталирах (чрез инсталатора) DAC-а все него си търсеше (а по-странно - намираше!). Ни ръчно чистене не регистъра помогна ни нищо. С драйвера на Плойтек (демо) нямах този проблем.

Не мога да коментирам адекватно качествените преимущества на драйвера, просто "beep"-овете ме побъркаха и не стигнах до сериозно слушане, сега ще пробвам "чистата" версия на плойтек.

Съдейки по инсталатора и по описанието на драйвера (driver details), имам чувството че двата драйвера имат доста допирни точки...

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#12 Мнение от dancoo »

Днес най- накрая успях да подкарам драйвера на плойтек и определено си струва да се пробва.
Каточе ли се вдигна малко динамиката и почти се доближи като свирня до цд транспорта ми.
Искам да спомена, че PCM29xx го ползвам само като usb към spdif транспорт.
One speaker to rule them all.

dzwer
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AQVOX usb asio driver

#13 Мнение от dzwer »

И аз имах проблеми с махането на драйвера от http://www.usb-audio.com от Уин7 64 бита.
При мен май успешно се махна след като му дадох ънинстал от драйвер пропертийс и после в прозорчето има отметка да затрие нацяло драйвера - цъка се на нея. Рестарт на машината и при включване на УСБ звукова карта, която ползва по принцип оригинални уиндоуски драйвери - си ги намери и си ги сложи обратно оригиналните драйвери.

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта