Модификация на PCM-58

Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Модификация на PCM-58

#16 Мнение от velinski »

Кенотроните са по-бързи от диодите, потвърждавам. И на теория (електронен трансфер във вакуум срещу полупроводников преход) и на практика. Особено с дроселен LC филтър и малки капацитети. Оплакванията от "бавни кенотрони" се дължат на голямо омическо на линията и/или големи капацитети, които правят големи цикли заряд-разряд или на изтощен кенотрон с голямо вътрешно съпротивление.

Но от друга страна изтощените кенотрони пък са най-музикални... Аз лично предпочитам някой дърт бавен поизтощен кенотрон с мрежести аноди, пред нов бърз руски кенотрон с ламаринен привкус :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Модификация на PCM-58

#17 Мнение от Simonov »

Аз не хванах връзката между ниския фазов шум на клока и звука на кенотроните и диодите. Нищо... За мен лично двете основни места за подобряване на една цифрова система са захранването и клока. Ако звукът на PCM58 страда сериозно при подаване на максимално чист клок, то аз се радвам, че слушам AD1860 :mrgreen:
Изображение

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Модификация на PCM-58

#18 Мнение от Nikolay Kolev »

Да не забравяме, че това са само мои наблюдения, някой друг може да е постигнал успех, аз с 4 осцилатора не можах да победя звука на оригиналният кристал с лека модификация от Аспарух. Интересно ми е при AD1860 в какво се изразява подобряването и има ли отрицателни ефекти.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Модификация на PCM-58

#19 Мнение от Simonov »

Nikolay Kolev написа:Интересно ми е при AD1860 в какво се изразява подобряването и има ли отрицателни ефекти.

Скоро ще проверим :mrgreen:
Изображение

Аватар
uusseerr
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София/Харманли
Обратна връзка:

Re: Модификация на PCM-58

#20 Мнение от uusseerr »

И аз от около 2 месеца слушам модифицирани чипове на моя дак, като освен тях Аспарух ми направи и други модификации по дак-а. Промяната след всички модификации беше огромна и в правилната посока, уникално разширяване на сцената (ширина + дълбочина), много по-висока концентрация на звуци, още по отчетливи микродинамици и дори разширяване на честотната лента нагоре и надолу, или просто казано много съм доволен от резултата :D !

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта