SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

Съобщение
Автор
Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#16 Мнение от Stanislav Bratanov »

velinski написа:Нищо общо с пластмасовия транспорт на 7ESD.
Пластмасата в транспорта на 7ESD е основно в изолацията на кабелите, трея е изцяло метален, основата на оптиката е от 2мм метална плоча, а самата оптика е метална+ държач от алуминии.belt drive шпиндел с безколекторен мотор, трея се движи посретвом 2 макари и тънко стоамнено въже, почти напълно безшумна механика.
Това са пресни лични наблюдения.
"Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#17 Мнение от Nikolay Kolev »

Потвърждавам напълно
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#18 Мнение от kromuilis »

EmilRachev написа:Между другото, при твоя приятел Райчев, търговеца в Пловдив, имаше един доволно звучащ Маранц, ако вече не го е продал.
Ето за този говоря: http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 2#p9842452" onclick="window.open(this.href);return false;
Приятели, извинявам се, че не съм по темата, но от Райчев пазарувайте само в случай, че сте се уверили лично в това което купувате.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#19 Мнение от EmilRachev »

kromuilis, верно че не е по темата, но би ли обяснил накратко какво се е случило?
Все пак имай напредвид, че болшинството търговци работят като оказион - носят им нещо, те го тестват и, ако работи коректно го купуват, после го препродават с известна надценка.
Винаги могат и на тях да им пробутат техника с някой скрит или рядко показващ се дефект, който самите те не са забелязали по време на теста.
Не знам дали е удачно да виним такива хора, едва ли са набутали на някой дефектна стока абсолютно предумишлено, най-малкото нямат интерес, защото ще им излезне лошо име и са до там ... :|
Тарикат веднъж, после пак и накрая те научават що за човек си, не става така тая работа.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#20 Мнение от DRGeorgiev »

Абсолютно съм за поста на EmilRachev!
Респек, за г-н Райчев,да бъде жив и здрав още дълги години!

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#21 Мнение от nikikoz »

EmilRachev написа:А то пък VRDS-25 като има един страшен транспорт, мааани се.
Преди месец се ослушвах за точно такъв плеър, два продаваха в и-бея и двата с прецакана механика, мерси... :wink:
При VRDS-10 е същата работа - редовни ядове с механиката, даже масово не ги харесват хората на звук, редовно ги ползват само да вадят звука и направо в Дака...
На X7ESD механиката може да е пластмасова, ама работи с десетилетия без грам проблеми, познавам няколко човека с такива, даже и аз притежавам един екземпляр - никакви ядове, работи тихо, бързо и безотказно, въпреки всекидневния тормоз. :wink:
За модването е въпрос на вкус, на Георгиев ще му препоръчам преди да купува да чуе плеъра, на сляпо да купува си е риск.
Няма да споря но ще кажа че нивото което Teac/Esoteric са достигнали в разработката на транспортите е недостижимо за нито една друга фирма. Най вече говоря за VRDS NEO: http://www.esoteric.jp/technology/vrdsneo/indexe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
А колкото до звука на споменатите плеъри това е съвсем друг въпрос....
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#22 Мнение от EmilRachev »

И аз няма да споря, вместо да четеш рекламните брошури на производителите на VRDS можеш да погледнеш примерно това:

http://www.lampizator.eu/lampizator/REF ... DS-T1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ще ти стане ясно защо хората понякога предпочитат да влагат парите си в некомерсиални решения и да не се кланят на гръмки заглавия, лежащи на старата си слава. :wink:
Лампизатора е всичко друго освен комерсиален сайт, целта му е друга, ако се сещаш.
Eто какво пишат и за прочутото Нео(най-долу в статията): :?

http://www.lampizator.eu/lampizator/TRA ... t_DIY.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#23 Мнение от velinski »

Първо - Лампизаторчето е най-големият мърляч, който някога съм виждал. Направо не знам кои луди му дават нови машини за мод :D

Второ - мнението му за NEO е по-скоро "гроздето е кисело" :lol: май го е виждал само на снимка :lol: моднал е най-евтиния VRDS и вече е експерт по VRDS :lol:
Frankly I am not too thrilled - what I see is the standard good mechanism dressed up with 5 huge chunks of metal. This is hardly a rocket science - but I am okay with that. A 5 kg weight is nice to have, we buy by the eyes anyway. But asking 8000 Euro for it ? Thats another story.
As I heard, management of TEAC decided that they will keep the mechanism for themselves - they will not give it to OEM. They want to keep price in stratosphere as long as the part of the market which is a) rich and b) impatient - will be saturated. Then of course they will change their mind and they will sell to every OEM that will ask. I can bet that the price of VRDS players will drop 5 x in 2-3 years. But then dear TEAC it will be too late - the world will be riding on HDD systems.
Meanwhile - I will stick to the real heavy weight champions of mechanisms like KSS190, KSS273, and CDM1.
I lost my confidence in VRDS since I saw with my own eyes the bullshit that they sell
:lol: :lol: :lol: :lol:

За последното съм съгласен - VRDS-7/T-1 е нищо особено, но тук не си говорим за него така или иначе. T-1 е реално VRDS-7 и е с entry level пластмасов антивибрационен фрейм и KSS-240. Транспортите на VRDS-10 и особено VRDS-25(x) са съвсем друга бира - фреймът е няколкокилограмова чугунена отливка (VRDS-25x):

Изображение

VRDS-NEO на Esoteric (TEAC) пък е от съвсем друга планета, не слушайте мъдрите коментари на Лампизаторчето :lol:
Прикачени файлове
neo.jpg
Последно промяна от velinski на Вто Мар 22, 2011 10:22 am, променено общо 1 път.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
rogev
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 11, 2007 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#24 Мнение от rogev »

Специално VRDS-NEO е всичко друго, но не и "стандартен механизъм облечен в желязо" както твърди Лампизатора. Най малкото чете на четвърта скорост и буферира в памет... :wink:

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#25 Мнение от nikikoz »

EmilRachev написа:И аз няма да споря, вместо да четеш рекламните брошури на производителите на VRDS можеш да погледнеш примерно това:

http://www.lampizator.eu/lampizator/REF ... DS-T1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ще ти стане ясно защо хората понякога предпочитат да влагат парите си в некомерсиални решения и да не се кланят на гръмки заглавия, лежащи на старата си слава. :wink:
Лампизатора е всичко друго освен комерсиален сайт, целта му е друга, ако се сещаш.
Eто какво пишат и за прочутото Нео(най-долу в статията): :?

http://www.lampizator.eu/lampizator/TRA ... t_DIY.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Колега аз не чета рекламни брушури а слушам VRDS NEO дори и в момента до като ти пиша. Вярвай и чети каквото пожелаеш, аналог няма. Механизма сам по себе си не е гаранция за звук, а само предпоставка за такъв. Истината обаче е проста, без него няма как да постигнеш "изключителни" резултати в дигиталното аудио, пак вярвай ако искаш ако ли не, спи си спокойно и си слушай надежни и хубави бюджетни плеъри модвани от този или онзи. А до колко цитирания от теб човек не е комерсиален говори факта че продава свой продукт :D :D :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#26 Мнение от DRGeorgiev »

Да продължим по основната тема,някой виждал ли го наживо,докосвал ли го е,слушал ли го е в оригинално му състояние Sony cdp-xa50es?

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#27 Мнение от velinski »

Да
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#28 Мнение от DRGeorgiev »

Ето това е отговор!Имам и друг въпрос,по възпроизвеждане ще надмине ли в пъти Sansui CD-X701i ?

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#29 Мнение от velinski »

velinski написа:XA50ES има брутален транспорт, на нивото на VRDS-25 примерно. Нищо общо с пластмасовия транспорт на 7ESD. Като плейър има нужда от мод - клокове, кондензатори, ОУ... едни 300-500 лв отгоре без труда.
Никога не съм слушал Sansui, но е доста по-нисък клас от сонито
Носиш си плейъра и сравняваш на място... ако го купуваш от БГ
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: SONY CDP-XA50ES 1997 - 2000

#30 Мнение от DRGeorgiev »

Благодаря за мнението!

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта