Technics SL-P202A (проблемче)

Съобщение
Автор
VACUUM_TUBE_MANIAC

Technics SL-P202A (проблемче)

#1 Мнение от VACUUM_TUBE_MANIAC »

...... чете всички качествени дискове, но има проблеми с нематричните. Като запиша песни в/у самсунг плеомакс-блек си работи както трябва, а като използвам дисковете с бялото покритие, тези дето ги чете ги чете с живи зорове. Пробвах пак със самсунг, с вербатим, тдк.... и какво ли още не и не и не. Какво да го правя тоя плеар?, че вече ми писна и ми идва да го изхвърля през прозореца...

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#2 Мнение от Sasho Tashov »

Пробвай първо с едно добро избърсване на лещата. Често се случва да не чете дискове от зацапано "оче", особено при по-стари плеъри. Ако не нова оптика.... Ако го докараш дотам се обади :wink:

VACUUM_TUBE_MANIAC

#3 Мнение от VACUUM_TUBE_MANIAC »

:smt023 меЛси

П.п. Разглобих, почистих, зглобих и започна да чете дисковете с "бялото" покритие, а пък тези с черното спря да ги чете както трябва.... Май ще трябва ново "очо" а?

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от kromuilis »

Някои от тези оптики могат да се донастройват, като мярка преди да се предприеме смяна.

Да не бъркам нещо, но мисля, че се прави донастройка на лъчите и за нея се твърди, че има ефект.
Аз имам подобен проблем с lsp 333 и по този повод разговарях с хората от един сервиз, за съжаление не помня как се казваше, но ме убедиха, че има смисъл да се направи.
Не че отидох де, така си го слушам за сега.
Само споделям за възможността.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от kromuilis »

Сервиз Елани
между Надежда4 и жк. Връбница 2, улица Бели Дунав, блок номер 635, тел: 934 53 93

п.п
Да си беше попълнил местонахождението. Така дори не е ясно дали ти помагам с тази информация...
:wink:

VACUUM_TUBE_MANIAC

#6 Мнение от VACUUM_TUBE_MANIAC »

Мерси помогна ми. От Кюстендил съм, ще го оправя профила.

Аватар
Svetoslav Kocev
има опит
има опит
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Svetoslav Kocev »

Мдааа :smt017 Марто като за начало само пробвай с почистване, но в никакъв случай с почистващ диск!!!! По-добре с тампон за ухо с чиста водичка без препарати. Ако не помогне има един специален изопропилов алкохол. Понякога съм го виждал да го продават точно за почистване на оптични устройства е. Може и с него. Пак казвам не ползвай никакви други смеси и препарати освен вода и този алкохол, иначе рискуваш да повредиш фокусната леща. :smt023
Вярата е НЕЗНАНИЕ.
Знанието изключва вярата,защото който ЗНАЕ е наясно, че няма на кого да вярва.
Липсата на вяра при знаещият е напълно нормална.

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта