DIY CD Transport

Съобщение
Автор
THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#16 Мнение от THX »

Viarno e 4e na philips mexanikata e davat nomer edno za sega ama si mislia 4e e neopravdano skapa,e eto i edi istinski HIG-END sas mnogo injenerna umisal a ne kato philips edno liato shasi i lazar4e.Sasto tuka se reshavat problemite sas krivi diskove i t.n.
Изображение
Изображение
http://www.teac.com/esoteric/p70_intro.html

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#17 Мнение от THX »


Zmej

Re: ............

#18 Мнение от Zmej »

audioman написа:CD-ROM: сериозно решение, но ако информацията се извлече от IDE- шината. Кой обаче може да го направи? Доста сериозно е, изисква програмиране и специални логики PLD...


Не е толкова сложно, един малко по-бърз процесор върши работа, ПЛД въобще не ти трябва... Само дето някой трябва да седне да го направи, нали... :roll:
Мен ме плаши тъпото ЦД - и въобще си нямам на идея откъде може да се намери читаво, щото ако сложим от тез' ширпотреби, дето ги продават за по $15-25, хич, ама хич не ми изглежда сериозно...

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#19 Мнение от oceanman »

Калояне,погледни цените,които са дадени в сайтовете от ТНХ..там се спрягат други цифри за ПРО2...От 203 до 380 евро в зависимост от окомплектовката...Интересно...Но остава въпроса открит с доставки....и скъпичка си остава....

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#20 Мнение от THX »

Da sleznem malko na zemiata v BG ,i az kato audioman nedavam tolkova pari za neshto koeto moje da dade fera drugata godina a pak shte izlezne nova mehanika i shte me e iad.
Vav nikakav slu4ai nesam kazal 4e na TEAC mehaniktata e eftena ili moje da se namere niakade ,prosto predstaviah injenernite razliki.Hubavo e da se smeniat cd-romovete kato nosni karpi4ki dokato ima IDE posle shte pravim drug kontroler za SATA-150 i SATA-300.
Pi4ovete ot AMOISONIC biaha npravili takav vanshen zapisva4 i moite hora mahnaxa cdroma koito beshe niakakvo LG i si haknaxa edin PLEXTOR bez problem i vsi4ko si raboti O.K.
Zmej ne se pritesniavai za cd-romove ot 20$ shte si vzemesh PLEXTOR OT 40-50$ ILI NIAKOI NEC.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#21 Мнение от oceanman »

Да,наистина е скъпичко...А за това какво ще кажете:
http://www.tesa.co.nz/cgi-bin/cgimain.e ... E=CDL294TD

Zmej

#22 Мнение от Zmej »

THX написа:Zmej ne se pritesniavai za cd-romove ot 20$ shte si vzemesh PLEXTOR OT 40-50$ ILI NIAKOI NEC.


И те не са една истинска 'убавиня', или поне като гледам моя тик, който навремето беше около 50 долара, или пък записвалото... :roll:

Ама, както казват хората, наистина да стъпим на земята, щото и аз няма да дам 200-300 еври само за транспорта, ако ще да се разчуе...

Дотук реално е предложението за цд-ром с иде, ама не ме кефи много тоя вариант...

Други предложения?

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#23 Мнение от THX »

Zmej
ISKASH NESHTO SAS DISTANCIONO LI ???
Te shte izleznat razni opti4ni diskove sas 1Tera..Na obiknoven disc se sabirat 100 dvd filma i i kolko si 4asa WAV raboteli na xologramen princip .
Ta misalta mi e da ne stane taka.
(SHTASLIV DA E OBEKTA 100 SLED PROEKTA !!!)

Zmej

#24 Мнение от Zmej »

Ми то ако се управлява по ИДЕ, не е проблем дистанционното, мисълта ми е, че просто дори механично не ме кефи тоя тип транспорт... :roll:

D.Kolev

#25 Мнение от D.Kolev »

å ùî áå . íàé-èçïúëíèìî çâó÷è òîâà , à è ìîæå äà ñå ïðåðàáîòè , äà ñå ìàõíå ÷åêìåäæåòî è ïîäîïå÷íèòå ìó ÷àðêîâå :wink: è ò.í.ò , à è ñà äîñòà èçäðúæëèâè.

Zmej

#26 Мнение от Zmej »

Mи що - щото съм виждал механика на нормално компютърно сд и на сд-плеър 'дедо филипс' от '8х година... И няма нищо общо... Нито с оптиката, нито с механиката... Сегашните цд-та са 'изстискани' до такава степен, че да няма накъде повече. Честно да си кажа, понякога ми е чудно това как работи...

D.Kolev

#27 Мнение от D.Kolev »

:D
ðàçëèêàòà ì/ó ôèëèïñà è ÖÄ-òî å òîëêîâà ãîëÿìà êîëêîòî ì/ó ÖÄ-òî è ÄÂÄ ïëåàðèòå . âñå ïàê ñè ìèñëÿ ÷å ìîæå ìíîãî ñïîëó÷ëèâî äà ñòàíå.

Zmej

#28 Мнение от Zmej »

Не е въпросът в килограмите материал, а в читавостта на изпълнението. Досега просветлена оптика съм виждал предимно по записвачките и тук-таме някое папагалче, но защитена оптика не съм видял на нито едно компютърно сд...
И аз съм за разумен компромис цена/качество, ама де го? :roll:

Zmej

#29 Мнение от Zmej »

audioman написа:В дъртите плеъри, намерени за без пари :wink:


Нали, така става... :lol:

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#30 Мнение от THX »

Zmej
Predi godini imax LASER DISK philips edin ot parvite ,vatre imashe edna traba dve pedi dalga heliineonov lazer i oshte edna shepa prizmi i optiki triabva da spomena 4e dvd to e tragedia pred laser diska edinstvinia nedostatak e 4e ima jitter na kartinata no tam niama kompresia i zvuka i na terminator 2 special edition diska imashe takava dinamika 4e dvd-tata
sa kato mp3 sravnenie sas nego DINAMIKATA E NEVEROIATNA.
Изображение
Изображение
Prosto nemoje da se pravi sravnenie .

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта