Имам проблем със CD плеъра ми...

Съобщение
Автор
Аватар
asolo
има опит
има опит
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Имам проблем със CD плеъра ми...

#1 Мнение от asolo »

Имам едно Sony cdp 970 на което му се случи случка... :cry: След едно спиране на тока от главния бушон при работещ плеър, при включването му отново, отвори тавата изцяло и продължи да щрака. Спрях го веднага и го отворих да видя защо. Оказа се, че всички мотори (на шпиндела, за отваряне изатваряне, за радиалното движение на лещата), както и фокусното серво на самата леща работят едовременно и не спират въобще. Прегледах всички механични сензори за положението на тавата и оптиката, но всички те изглеждат наред. Не се сещам за нищо друго, освен да е станало нещо по управляващата логика на всички сервота.
Моля, ако някой се сети за евентуална причина за проблема, нека помага! Плеара е модван от мен по схема и елементи от Апарух, но в общи линии промените са около даковете и след тях, както и по захранването.
Благодаря предварително!

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Имам проблем със CD плеъра ми...

#2 Мнение от Marian Lozev »

... е що не звъннеш на Аспарух, може да има части за управлението.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
asolo
има опит
има опит
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Имам проблем със CD плеъра ми...

#3 Мнение от asolo »

Може да е нещо дребно за което не се сещам, затова питам първо тук, а и времето ми е кът. Но накрая ще стигна пак до него сигурно.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Имам проблем със CD плеъра ми...

#4 Мнение от Marian Lozev »

То едвали от растояние ще може да се оправи.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
asolo
има опит
има опит
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Имам проблем със CD плеъра ми...

#5 Мнение от asolo »

Проблемът бе решен не без съвети от Боби Узунов, оказа се едно изгоряло предпазителче с форма на транзисторче, но с два крака в захранването. Губеше се итрицателното -5V.

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта