MP3 - MMS,SD,USB-Flash Reader на Аудио с-ма ,китайски? КАК??

Съобщение
Автор
Аватар
metalll
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

MP3 - MMS,SD,USB-Flash Reader на Аудио с-ма ,китайски? КАК??

#1 Мнение от metalll »

Ми въпроса ми е следния:

Напълни се вече с DVDPlayer-и дето четат от УСБ, ММС,SD

Вече Виждам огромно количество в Германия, пък отскоро по-малко и тук""""Audio-системи""""" китайчета по -30000000 вата :lol: :lol: . На челния панел на които се мъдри USB ММC SD-за четене на na Mp3 от флашки или карти.

Въпроса ми е: Имате ли представа с какъв чип е изпълнен контола върху паметите и декодването от MP3 към аналогово???????....
сигурно качеството на звука ша е като от радиочасовник ама за идеята искам да си събера едно такова. допълнение за уредбата на жената........ :lol: :lol: :lol: :lol:

Единственото дето намерих в нета е некви разработки на MP3-Player- и с процесри на AMTel и тн ,скъпи работи в прототипна фаза- абе безмислена история кат се има предвид жълтите братя кво масово происводство през това време развиват.... :lol: :lol: :lol: :lol:

99% съм сигурен че са събрали всичко в един CMD корпус щото се вгражда във 100% от новата китайска стока( жалко че още не езаляла и нашия пазар ;-)

Изображение[/img]

Защо го задавам тоя въпрос аджеба?

Щото изчетох целия раздел и нищо от тая тема не е захванато, само намерих разработката за USB Аудио Карта и сигурно скоро ша я поръчам щото исглежда ВЕЛИКО на червеното PCB...., oh otnesoh se... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Аватар
altium
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#2 Мнение от altium »

Едва ли някой ще се навие да се занимава с mp3-ки...

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Stefan Stefanov »

Вграждането на такова нещо ще има смисъл само ако си купиш евтин MP3 плеър с външна карта или USB и му закачиш изхода към усилвателя на свирката.
И пак не знам как ще се оправиш с управлението.
Иначе цената на MP3 проекта ще надхвърли значително цената на всичко останало.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

мрз

#4 Мнение от Kiril Kirilov »

Защо не си купиш един всичкоплеър, който има USB порт и да го ползваш като готово устройство?

Вече започват от 39,90, като тези с USB and SD Slot са някъде около 60-70 лв...

Аватар
metalll
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от metalll »

Еми
Stefan Stefanov написа:Вграждането на такова нещо ще има смисъл само ако си купиш евтин MP3 плеър с външна карта или USB и му закачиш изхода към усилвателя на свирката.
И пак не знам как ще се оправиш с управлението.
Иначе цената на MP3 проекта ще надхвърли значително цената на всичко останало.
Горе долу, такава е идеята-да го закачана на усллвателя на свирката, а управлението, също не ми е ясно ама 100% ша е с 5 дупки на предния панел и цъкалки ако намера донор за операцията:lol:
Kiril Kirilov написа:Защо не си купиш един всичкоплеър, който има USB порт и да го ползваш като готово устройство?

Вече започват от 39,90, като тези с USB and SD Slot са някъде около 60-70 лв...
Еми защото излиза бая скъпо, демек ако го купя няма защо да го вграждам само требе да го закача на кабеля. Аз за тва питам с каъв аджеба елемент са го изпълнили братята жълтурковци...

Примерно тая картинка дето съм я дал и май вече не и работи линка беше за една уредба дето я продаваха на 50 кинти на старо без колонки ама нямах идея дали и работи риидъра и в осн овни илинии дали ще мога да го отделя от нея :wink: :wink: :roll: :roll: :roll:

Крайната ми цел е да завърша Уредба с: Грамофон, CD, касетка, радио и МП3 четец. демек почти всички по-масови аудио меди от последните години всички на куп в един корпус.... :wink:

-касетките минаха през смяна на ремъци и сега бачкат
- ЦД-то чака за нова оптика
- радиото работи
-Грамофона бачка
- МП3- то със USB и MMC host за сега явно не може да го измислиме, ша разгледам на битака за донори идващия уикенд...

:lol: :lol: :lol: :lol:

D.Kolev

#7 Мнение от D.Kolev »

íå å çàëÿëà íàøèÿ ïàçàð àìà äðóã ïúò :lol: . âñè÷êè äâä-òà êîèòî ñå ïðîäàâàò â ìîìåíòà ñà íà òîÿ ïðèíöèï. ïîëçâàò ñå ìóëòèìåäèéíè ïðîöåñîðè. åäíè îò íàé-ðàçïðîñòðàíåíèòå ñà mediatek.åòî ïðèìåðíî êàêâî ïîääúðæà
http://www.mtk.com.tw/Products/MT1389S.html
îñâåí òîâà èìàò èíòåãðèðàí èçõîä çà äèñïëåé è âõîä çà óïðàâëåíèå.
ïðè ïîëóæåíèå ÷å â ìåòðî ñà ãè ïóñíàëè ïî 30 ëåâà íÿìà íèêàêúâ ñìèñúë äà ñå çàíèìàâàø.

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#8 Мнение от Tisho »

metalll написа: Еми защото излиза бая скъпо, демек ако го купя няма защо да го вграждам само требе да го закача на кабеля. Аз за тва питам с каъв аджеба елемент са го изпълнили братята жълтурковци...
Хич не ми се връзва да е по-евтино от предлаганите на пазара щуротии на тая тема.
Накрая като си сметнеш времето за рисърч, разработка, дебъгване и т.н. не 100лв ами 1000 няма да ти стигнат.
Ето ти едни китайчовци които произвеждат такива чипове.
Мен ме интересуваше конткретно този:
http://www.oti.com.tw/en/oti-6889.html

Но от трите ми е-майл-а изпратени, нито един отговор не получих...

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 8 госта