ЦД-та пиратски, но матрични

Съобщение
Автор
M.L

#2 Мнение от M.L »

ми братле купи си едно CD от 29.00лв и едно от 3.50лв и ги сравни
...със сигорност ще хвърлиш този от 3.50лв...

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#4 Мнение от ortho »

Адаш , вземи си истински, нема да съжаляваш!!!

dr.ivo

Аватар
jimy
има известен опит
има известен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#5 Мнение от jimy »

Приятели,
Нещата не стоят съвсем по този начин.
Да, нормално е диск за 25-30 лв да се очаква да свири перфектно, а този от 3.50 - не. Но имам дискове, купувани преди 4-5 год. /говорим за матрички, но не ориг./, които са с перфектно качество!!! Но тогава линиите за дискове бяха няколко и качествени, а сега дискове под път и над път и не се знае къде са правени.
Освен това съм слушал оригинални дискове, които определено не се чуват добре!!! За гарантирано качество трябва да се търсят лейбъли, които не правят компромис в това отношение, напр. ACT, Telarc, Blue Note.

Поздрави!

realstereo

#6 Мнение от realstereo »

Използвам темата да попитам, дали някой е сравнявал произведени в БГ лицензни цдта и аналогични от западно-европейския пазар? Тези дни си взех "On the island" David Gilmour и "feels like home" Norah Jones, произведени в БГ. Първият има доста среди и високи, а вторият подчертан бас в сравнение с всичките ми дискове от чужбина... Това си е мое мнение...

ND

#7 Мнение от ND »

Разлика има и тя не е в полза на матричните пиратки, та дори и от "онова" време.... правил съм доста сравнения, някои пиратки дори са ме заблуждавали , особенно на по-стари албуми, но след вниматело прослушване достоинствата на оригинала си проличават, най-вече откъм баланс и микродетайл :wink:

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ЦД-та пиратски, но матрични

#9 Мнение от Nikolay Savov »

Пиратските дискове имат 1 основно предимство пред останалите и това е цената.

Не като предимство ,а по-скоро като даденост ,това че са матрични ги прави по-достъпни за повечето четящи устройства ,каквато е и целта!!! - повече съвместимост ,по-ниски разходи в производственият цикъл.

С няколко думи:
Едната цена на фона на другата изпъква!
Ти си човекът ,който ще реши след прослушване ,кое му харесва повече!
Звукът на матрицата ,в която сме свикнали да живеем , или този на Небесата Оформящи с пъстротата си Живота , видян от 2 гледни точки.

инак... ще можем да се хвалим ,как мойто цд-прочита повече дискове ,но некачествени ,а твойто малко ,но Истински... доставящи истинската наслада ,зареждаща душата ,отвеждаща я в царството на духовното спокойствие ,за което копнее и мечтае всеки Човек.

nokite

#10 Мнение от nokite »

Предполагам, че въпросът ми може и да е малко глуповат :) ...
Точно затова не отварям нова тема.

Стана въпрос, а и преди съм чувал - Защо едни CDROM-ове възпроизвеждат звука по-добре от други? При положение, че информацията до колкото знам е записана цифрово, цифрово се превежда в компютъра и чак при саунд картата/външния предусилвател се превръща в аналогов сигнал, където започва кривенето... В самия процес на четенето ли има някаква разлика? (май имаше настройка "Analog/Digital playback") В такъв случай сигурно аудио дискът не е записан на принципа на дата диска?

гражданинът на матрицата Ви благодари :)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Stefan Stefanov »

Гражданинът на матрицата нека се просвети малко като попрочете това-онова за аналоговото ЦД-аудио, има много информация по интернет!

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#12 Мнение от Simonov »

beauty_divine написа:От Белгийско си донесох няколко "оригинални"(за по 20-25EUR) ЦД-та,които определено suck :!:


мдааааа :roll: ... поръчах си чак от Япония албум на Soul Bossa Trio и като го пуснах и направо се отчаях. Просо не беше това което очаквах за японско издание :?

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта