Digital to Analog Convertor Modules

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Zmej

#106 Мнение от Zmej »

Aми не е лошо, 1704 си е класика в жанра...

Въпреки, че аудиомана би оплюл клока на това:
Изображение,
а аз аналоговата част... От операционни ме втриса... Изображение

Въпреки че тук:
Изображение
поне клока са пооправили...

За приемника и риклокъра данни нямам (цс8420), Калоян да каже...

Ама много батерии бре... Не ща... :wink:

Иначе поне на вид (и вътрешен, и външен) мисля да сме доста напред...

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

HI

#107 Мнение от THX »

Niakoi PROBVAL LI E TOVA ?
------------------------------------------------------------------------------------
Na Zmej MOJE DA MU HARESA 4E E BEZ OP Ampl.
(а аз аналоговата част... От операционни ме втриса...)
------------------------------------------------------------------------------------
Skoro go namerix.Niamam na4in sega da go probvam zashtoto se premestix vav druga kvartira i rabotilnicata mi e opakovana vav kashoni i stoi vav starata kvartira.
http://johnswenson1.home.comcast.net/39 ... _mods.html
Ne na vseki dac stava ,zaradi razlikite koito sa po TOK ili Napejenie.

audioman

ЦАП-ове

#108 Мнение от audioman »

THX, без да се надувам, говориш за доста слаби проекти, сравнени с това, което правим в момента. Без да се хвърляш по това или онова /по света ЦАП-ове стотици хиляди, знаеш ли китайците какво правят, ами руснаците - мамата си трака!!!/ първо можеш да прегледаш нашия проект. В горните проекти освен, че ЦАП-овете са по-скъпи и много по-дефицитни /ненамираеми/ друго интересно няма.
Положителни резултати - дал господ /всъщност досега са само такива/.
Не бъркай аналоговата част /като цяло/ с I/V конвертора! //2-ри път/ И не само тя е слабо място в евтините и среден клас устройства. А всъщност за твоя плеър 575 мисля, че и това, което е, е доста "изгодно" за парите си! Нали и Пионер трябва да ядат???

audioman

#109 Мнение от audioman »

Круме, горните кутии са симпатични!!! Нали??? Приличат на Роксан малко.
А и капацитетчетата си ги бива - Panasonic FC
CS8420 e интегриран ресивър/риклокър от crystal, страда от някои бъгове и проблеми, и е по-лош от 1896. Виж новия CS8421 има космически хар-ки, 32-битови :wink: , но още никой не го е пробвал, а и май не е без пари.....

Zmej

#110 Мнение от Zmej »

audioman написа:Круме, горните кутии са симпатични!!! Нали???


Нашите мисля да са доста по-готски... :wink:
Божо и Владо ще помагат, вярвам... :lol:

audioman написа:CS8420 има бъгове и проблеми, и е по-лош от 1896.


Ами спрямо 1892? :roll:

audioman

#111 Мнение от audioman »

1892 е доста орязан, той е минимума......

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#112 Мнение от Bojo »

Слушал съм и съм UPGRADEвал аналоговата част на DVD със 1704 - DENON накакъв топ, ултрагъзарски модел от 2000 година. Въпреки прехвалените му качества и параметри не звучеше добре и се наложи да му присадя платка с OPA627 и OPA2604 (по един корпус на канал, но ползвах само по единия ОП), по схемата от даташита, с хубави фолийни кондензатори, отделен траф, филтри и стабилизатори (място имаше бол, слава богу). Свирна прекрасно. Само не можах да му напасна реленца за муте, но собственика и така остана много доволен.

ПП Все си мисля обаче, че нашия ДАК обаче ще свирне по добре, особенно с лампов буфер :D

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#113 Мнение от oceanman »

Да,надявам се нашия дизайн на фронта да не е по-лош... :D А за свирката...май всички оценихме ДАК-а на Калоян,а новия проект би трябвало да е зашеметяващ за вложените пари :) :wink:

audioman

#114 Мнение от audioman »

Круме, измисли ли си I/V -то, че аз още се каня да лепя OPAMP-овете. Много ме дразнят на пробна платка, но пък и не ща да инвестирам в заводска само за пробата.....

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#115 Мнение от THX »

Moje neshto podobno da se napravi.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

audioman

#116 Мнение от audioman »

Да, в последната картинка имаше I/V /в другите нямаше / , но той е за мултибитник, а не за сигма-делта..... Не че не става де, но Крум да каже дали му харесват...

Zmej

#117 Мнение от Zmej »

Е язък, че последната картинка я виждам отрязана... :oops:
А иначе I2V-то го виждам както си го виждах и преди - транзистор с генератор на ток в емитера + резистор в колектора, злобен филтър (стабилизатор), евентуално допълнителен генератор на ток само за намаляване на изходното на транзистора (ще се пробва), и това 2 броя - диференциален изход. Ако искам чинч - взимам си го от единия...
Трябва да го налепя, ама няма време - пусто бачкане, пък и вечер седя там и се кьоравя да поя смд-та за другите платки до олим'найсе часа... Та по тоя въпрос - Калоянееее, ри'ва за чаркове... :wink:

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#118 Мнение от THX »

Kato ekstra kam DAC moje da se sloji i selectror
Switching SPDIF digital audio
http://www.bmm-electronics.com/Product.asp?Product_ID=4

audioman

#119 Мнение от audioman »

че той си има селектор :wink: /нашия/

audioman

#120 Мнение от audioman »

ЧНГ!!!
Браво, входната платка-приемник с CS8415 & AD1896 тръгна от първия път тази вечер. В хардуерен режим на коаксиален вход.
Пуснах я с работещия ми модул с 1852. Нямам читави колони в момента, но на това, което ги чух /голите ми скан-спиици без филтър, захлупени надолу в кутиите на Владо/ свиреше страхотно!!!
Добър старт за годината!

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта