DIY - DAC for SACD & DVD-Audio

Съобщение
Автор
THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

DIY - DAC for SACD & DVD-Audio

#1 Мнение от THX »

Neka tuk da proverim obshtestvenia interes,vse pak rano ili kasno shte se izpiratsva i tazi media i niama da e nikak zle Audioman i Zmej da spodeliat opita si ot tiaxnia DAC i kak da se napravi tova za SACD & DVD-Audio.Predpolagam 4e moje da stane edno naistina mnogo seriozno ustroistvo koeto da zasen4va dosta skapi modeli.
Li4no oshte nesam vidial vav neta samostoiatelno ustroistvo kato single dac fo SACD i DVD-Audio.
DA NE ZABRAVIAME 4E VAV POVE4ETO DVD-TA IMAT DECODERI ZA DLOBY & DTS I SLAGANETO NA MNOGOKANALEN DAC I POSLE SAMO USILVATELI SHTE IZKARA PO DOBRA FILMOVA KARTINA OT KOITO I DA E RECEIVER,NADIAVAM SE 4E SHTE IMA DOSTA ZAINTRIGUVANI KATO SE IMA NA PREDVID 4E POVE4ETO PREDPO4ITAME PRAVINI STAPALA
I SASHTO TAKA TOVA MOJE DA E PROEKTA NA 2005.
4ESTITI PRAZNICI NA VSI4KI... :D :wink:

Zmej

#2 Мнение от Zmej »

Aми аз поне литература никаква нямам за SACD и DVD-audio. Aко се взима директно I2S oтнякъде няма проблем - то ще стане като проектчето по-долу, само че ще е 'вътре' в щайгата и няма да има приемник.
Колкото до декодирането - там въпроса е доста сложен...

Ама хайде да завършим онова проектче изцяло, пък тогава да да му мислим за следващите... Щото и на мен работата ми е такава - докараш нещо на 80% и след това го зарежеш... Не си е работа...

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#3 Мнение от THX »

E da de priemnik ne ni triabva toi moje da e opcia za rejim STEREO.
Otvariame dvd-to tarsim imali I2shima ako ne izvajdame izxodi ot predxodnite tiaxni DAC-ove samo neznam tam nali ima sas difrencialni i single vxodove.

audioman

#4 Мнение от audioman »

:wink: :wink: :wink: :wink: :) :) :) :)

audioman

#5 Мнение от audioman »

1. Нямам нито един SACD и DVD-A диск :)
2. SACD не тече нито по S/PDIF, нито по I2S, ако тече, вече не е SACD :)
3. Новият проект поддържа PCM до 24bit/96k, а може би и повече с малко доработка. Това покрива част от ДВД-А
4. Проекти за такива ЦАП има , za SACD тоест, но са достатъчно дебели - данните текат по Firewire / 1394 или нещо подобно. Трябват ни специални чипове за Firewire и PLD логика + някой, който да я програмира /Змей?? ;) /
Има повече смисъл да се модва някой SACD плеър, като готиния 963SA na Philips, за ДВД-А - отделна машина .....

audioman

#6 Мнение от audioman »

6ch DAC = = = 3x (2ch DAC),
едно просто уравнение, подходящо за 6-канални S/PDIF източници. Някои модули ще бъдат съкратени, естествено /напр. само едно, вместо 3 захранвания и управления :) /

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#7 Мнение от THX »

Tova sas 1394 e eb..na rabota niakakav portokol ima za sinxronizacia na danite ,edin 4ip sas 100 kraka sa slojili vav golemite PIONEER.
a eto i moia malak receiver pioner op sa SMD +/- 15 v gadni li sa DACOVETE i kakvi op da tarsia za smiana?Изображение

audioman

#8 Мнение от audioman »

За какво става въпрос?? От какво е схемата??
За смяна: OPA2134 доста добри за цената си, има и други решения;
притесняват ме малко рзните ключове с биполярни и полеви транзистори

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#9 Мнение от THX »

Tova e shemata vav moia receiver pioneer vsi4ki 4asti sa SMD.
Neznam dali ne sa i zalepeni kam platkata otgore natova.Dori i izhodnite elektroliti sa smd.Ta misalta mi e 4e triabva da updeitvam i receivera a ne samo DVD-to.Ima i oshte 4 op smd dvoini koito sa sled toshiba master volume 4ipovete. Obshto 6 vav receivera.Znaesh li vav Sofia kade mogat da se pora4at po ka4estveni elektroliti za audioto 10uF i 47uF sa tezi koito triabva da smenia.

audioman

#10 Мнение от audioman »

Не знам за хубави капацитети, аз намирам единични бройки, но рядко. Могат да се поръчат сигурно, но трябва да са повече.

Zmej

#11 Мнение от Zmej »

IEEE1394 [img]http://www.vwclub-bg.org/forum/images/smiles/033102horror_1_prv[1].gif[/img] [img]http://www.vwclub-bg.org/forum/images/smiles/033102horror_1_prv[1].gif[/img] [img]http://www.vwclub-bg.org/forum/images/smiles/033102horror_1_prv[1].gif[/img]

E добре де, цаповете им не са ли стандартни с i2s входна шина??? :roll:

audioman

#12 Мнение от audioman »

НЕ, SACD не може да мине по I2S , освен ако вече не е SACD! :idea:

Zmej

#13 Мнение от Zmej »

Имаш ли някакви спецификации? :roll:

audioman

#14 Мнение от audioman »

AD1955 datasheet, SACD върви по отделни линии /шини/

Zmej

#15 Мнение от Zmej »

Скивах го... :roll:

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта