Sony str-da1200es

Съобщение
Автор
Аватар
fagaldi
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 1:00 am
Местоположение: София/Костенец
Обратна връзка:

Sony str-da1200es

#1 Мнение от fagaldi »

Някой чувал ли го е този ресивър?Параметрите му горе-долу стават,но това нищо не означава...Уж има едно ES отзад,но подобните продукти на другите фирми са доволно по-скъпи.

pioneer4o

ресивъра...

#2 Мнение от pioneer4o »

Тук всеки ще ти каже ,че параметрите нищичко не означават ,важно е дали ще ти хареса на звук ,на теб лично :wink: За това - слушането му е майката :smt045

Аватар
fagaldi
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 1:00 am
Местоположение: София/Костенец
Обратна връзка:

Re:

#3 Мнение от fagaldi »

То това е ясно :D Въпросът ми беше по-скоро към някой,който евентуално го има :)

dimitar_gen4ev

#4 Мнение от dimitar_gen4ev »

По добре вземи ямаха за тези пари или денон новите ES са си старите QS с малко подобрения .

Аватар
nikiss
има известен опит
има известен опит
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 1:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

Re: Sony str-da1200es

#5 Мнение от nikiss »

Здравейте
искам само да кажа че няма нищо общо между старите QS серии на сони и str-da1200es. Притежавал съм ги и затова мога да го твърдя? Относно качествата на 1200es мисля че е едно много добро попадение. От една страна е печелил награди като най-добър ресийвър в класа си, от друга че и на мен много ми харесва звукът му. Имам приятели които също са запалени по аудиото и са фенове на други марки, но и те като го взех го харесаха много като звучене в стерео. Въпросните хора слушат на високи класове стерео усилватели на Onkyo и Maranz. Ако се зачетете по западните сайтове, пише че за еднаква цена е много по-добър от предлаганото от конкурентни марки. Не знам защо има много хора които оплюват Сони за аудио. Все пак е въпрос на вкус.
Поздрави

drakano
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 9:21 am
Обратна връзка:

Re: Sony str-da1200es

#6 Мнение от drakano »

Не те съветвам да купуваш този ресивър въпреки че е един от хубавите на марката. Защо давам съвет да не го взимаш, защото преди време направих грешката да си купя STR-DA2400ES. Четох много ревюта, мнения, сравнения и накрая го взех и след това седнах да ровя по менютата. За съжаление на 10мин. установих че ресивъра има много бедно меню и почти никакви възможности за донастройка. Нещата се свеждат до автокалибрацията с микрофона и дотам, да не говорим че този модел има Farudja DcDi чип за видео обработка и там се надявах да може да се настройва оптимално видето, да ама не - има on/off в менюто и толкоз. За звука мога да кажа средна работа, в момента имам pioneer VSX-2021 и просто няма база за сравнение, и настройки и звук и екстри. Другото което ме дразни в Сони е че забрави за поддръжка на фърмуери и други подобни. За Европа сони нямат поддръжка само за USA, което е мега тъпо а едно време фирмата беше символ за качество.

Аватар
nikiss
има известен опит
има известен опит
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 1:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

Re: Sony str-da1200es

#7 Мнение от nikiss »

Не знам колегата защо е недоволен от 2400ес, притежавал съм такъв и съм го слушал с кадърен CD плеър и колони и си звучи страхотно, според мен може да има нужда от донастройване на звукът само и единствено ако на източника на сигнал или на колоните нещо им куца. Относно питането за 1200ес мисля, че когато източника на сигнал и колоните са добри звукът в стерео е много детаилен и ясен, с много динамичен и стегнат бас и ясно изразени високи. Но все пак да не забравяме, че всичко е въпрос на вкус, кой какво иска да чуе, по тази причина има различни марки с различно звучене.

Аватар
Николай Григоров
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:51 pm
Местоположение: Разград,България
Обратна връзка:

Re: Sony str-da1200es

#8 Мнение от Николай Григоров »

Аз също използвам въпросният ресивър SONY STR2400ES от известно време и съм напълно съгласен със мнението на "nikiss", който много точно и ясно е описал къде е проблема във звученето!Вярно е, че не мога да го сравнявам със усилвателя ми LINN, но лично аз останах много приятно изненадан от звученето му в режим стерео, което пък от своя страна ще пребори с лекота стари щайги от класа на ONKYO a8850,a8870, във фабричен вариант!
Amps.Primare I30,SONY STR-DA2400ES,loudspeakers-JBL Ti2K,Transonic LIFE 400,Tape deck Technics RS-BX727(Modded),Technics M270X,Tuners Technics ST-GT550(Modded)Interconects EINSTEIN,Real Cable,Optical cable-Cambridge Audio 300 series,loudspeaker cable-Real Cable TDC OCC500,SONY CDP-X33ES(Modded);ARCAM DV88(Modded),

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Sony str-da1200es

#9 Мнение от ivo_63 »

На мен ми звучи с прекалено много бас и прекалено детайлни високи, което ме кара да чувам всяка музика, като с "дискотечен" звук - много отсечени и прекалено плътни баси и леко крещящи високи, слушам предимно рок музика и може би затова не ми допада, за чалга и електронна музика е върха / за жалост не слушам това/, но за ресийвър - Сони не бих си взел на тоя етап, въпреки всичко е въпрос на лично предпочитание.

Аватар
Николай Григоров
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:51 pm
Местоположение: Разград,България
Обратна връзка:

Re: Sony str-da1200es

#10 Мнение от Николай Григоров »

Съгласен съм че има определена доза надмощие от страна на басите и леко преекспониране във високия регистър,но все пак да не забравяме че е ресивър, а не висок клас стерео усилвател!Изказаното ми мнение в предишния пост се отнася в режим A.DIRECT и слушане на музика.Честно казано аз съм леко разочарован от директните цифрови входове било то оптични, коаксиални или HDMI, които отстъпват от директния аналогов и то не малко по качество!Но според мен при гледане на филм това едва ли би било от толкова огромно значение ако са конфигурирани със сносни озвучителни тела.
Лично мнение!
Amps.Primare I30,SONY STR-DA2400ES,loudspeakers-JBL Ti2K,Transonic LIFE 400,Tape deck Technics RS-BX727(Modded),Technics M270X,Tuners Technics ST-GT550(Modded)Interconects EINSTEIN,Real Cable,Optical cable-Cambridge Audio 300 series,loudspeaker cable-Real Cable TDC OCC500,SONY CDP-X33ES(Modded);ARCAM DV88(Modded),

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта