Избор на озвучителни тела ( фронтални )

Съобщение
Автор
Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#1 Мнение от Sylis »

1000 лв не са малка сума и за тях можеш да си направиш нещо наистина качественно което ще "утрепе" всичко на пазара де що се продава за двойно по голяма сума...Ето това например:
http://bgaudio.org/modules.php?name=New ... =0&thold=0

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Дори и да не можеш сам да си направиш проекта, който ти е харесал, можеш да си го поръчаш. Тук има доста хора, които ще успеят да го произведат.

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Demiurg »

Димитре, ти си поредния, дето се появява с искане за колони, без да има някаква точна представа какво иска. Нормално е хората тук да ти обръщат внимание към "правени" неща, така че не реагирай веднага от сорта "тия пък веднага искат да ми продават техните си неща" - виждали сме ги и такива, не оцеляват дълго.... :twisted:

Моят съвет е:
- Съхрани си паричките някъде, дай си месец време за търсене и изграждане на собствено мнение. Даже месец е малко...
През това време обиколи не само магазините, но и хората от форума, за да чуеш "двете страни на монетата". Тогава ще разбереш.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Borislav Stankov »

Абсолютно съм съгласен с Demiurg.
Потрай Митко за хубост ;)
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

dimitar_gen4ev

#5 Мнение от dimitar_gen4ev »

Така , явно не се изразиавам правилно . Имам правени колони от които съм много доволен звучат прекрасно правили са ми ги в Пловдив (след като се преместих в София всичко подарих на брат ми) реших да си купя този ресивър(pioneer 1016) защото свири много добре на кино и прилично на музика ( в този ценови диапазон резбира се ) .Идеята ми е да си изграда система 7.1 с еднородни говорители. Ако сложа фронтални правени ( които знам че звучат пъти по добре от купешките ) то останалите пак трябва да ги купя от някаде и вероятно ще са с коренно различно звучене от фронтелните . Ако някои може да ми направи цялостна система от 2фронтални и 5 съраунда бих се се сагласил да я купя ,ако всичко това стане идва наи трудната част активният суббас.Аааа и един много важен фактор жена ми , трябва и добре да изглеждат :)Сега разбирате ли в какво положение сам изпаднал та затова се обръщтам за савет Благодаря ви .

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Demiurg »

Значи, така като гледам, ти разделяш колоните на "предни" (които трябва да са много добри, че да стават и за музика), "странични" (които да фърлят ефекти из стаята) и "суб", който да тресе пода.... :D
Според мен ако искаш свестен съраунд май ти трябват 5-6 еднакви колони. Oceanman май си беше правил такъв съраунд, че даже и с TL-център!

А относно красотата и "женския" фактор - тия май не са лоши:
http://www.bgaudio.org/modules.php?set_ ... _album.php

dimitar_gen4ev

#7 Мнение от dimitar_gen4ev »

Перфектния вариянт е с еднакви колони но няма място за подобно място за подобно решение затова ми трябват по малки съраунди за стена . Относно колоните които ми показа на мен много ми харесаха на визия , това е типа колони които ми трябат . Мезду другото колко струват и кои ги е правил?

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Demiurg »

^
Правени са от Даниел Петров, финиша е от Владо (Dgd), можеш да чуеш близначките им у нас.
Всички въпроси по ценообразуването - към преждеупоменатите ! :-)

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от oceanman »

В 1000 лева за всичките 7 колони + суббаса ли си предвидил,или само за фронталните 2?

dimitar_gen4ev

#10 Мнение от dimitar_gen4ev »

Само за предни разбира се , останалите ще ги избирам по нататък имаш ли някакво предложение?

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта