Спешно се нуждая от съвет!

Съобщение
Автор
lyubomir.ivanov
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 10:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Спешно се нуждая от съвет!

#1 Мнение от lyubomir.ivanov »

Стаята ми е в ремонт(тя е 16кв.м). Аз си купих ресивър yamaha rx-v557, фронтални колони yamaha ns555, суб yamaha ns-sw200, център пак yamaha(забравих му модела). Въпросът ми е следният: дали ще има смущения, ако захранването на ресивъра минава до кабелите на колоните и на самият него от ресивър-а? :roll: Нуждая се спешно от отговор, защото кабели ще се вкопават в стената и нямам много време. Поздрави!
Прикачени файлове
image.jpg

lyubomir.ivanov
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 14, 2014 10:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спешно се нуждая от съвет!

#2 Мнение от lyubomir.ivanov »

Центърът е yamaha ns-c444, surround-a са старите ми на pioneer, на всички колони пише, че имат магнитно екраниране, взех и двойно екраниран кабел с диелектрик за суб-а, дали ще има проблем ако захранващият му кабел минава по едно и също гофре, заедно със всички кабели от ресивъра към колоните и суб-а, в стената?

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спешно се нуждая от съвет!

#3 Мнение от Kiril Kirilov »

Можеш да имаш проблем с брум, ако пуснеш в един сноп захранващи кабели и такива, по които минава сигнал с ниски нива. Ако слагаш заедно захранващи кабели с кабелите, по които минава усиленият и предназначен за колоните сигнал (неекранирани чифтове), имайки предид, че най-вероятно колоните ти са с невисока чувствителност (<90дб/в/м), няма да имаш проблеми. Ако съм разбрал правилно въпроса ти

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта