Въпрос относно захранващ кабел за ресийвър от UK

Съобщение
Автор
qntris
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 30, 2013 5:40 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Въпрос относно захранващ кабел за ресийвър от UK

#1 Мнение от qntris »

Здравейте,

Поръчах си Marantz NR1504 от UK - желанието е да си сменя захранващия кабел с такъв:
http://sofiacomputers.net/Images/prod/2nd/4939/1.jpeg

Ресийвъра изглежда така:
http://m.marantz.co.uk/uk/mobile/produc ... tId=nr1504

Единствения проблем който виждам е, че начина на заземяване е леко различен при тях и тук.

Някой вещ в занаята може ли да сподели дали идеята ми е добра или по-добре да си купя преходник?

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно захранващ кабел за ресийвър от UK

#2 Мнение от Dimitar Atanasov »

споед мен гнездото е различно...по добре използвай оригиналния кабел, само му смени щепсела. Без преходници.

wysiwyg
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Сеп 19, 2007 12:00 am
Местоположение: София, жк. Гео Милев
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно захранващ кабел за ресийвър от UK

#3 Мнение от wysiwyg »

Според мен няма проблем да ползваш стандартен кабел за захранване на компютър. И моят ресивър (Denon) е от Англия и е с техния модел щепсел, но аз съм си сложил обикновен компютърен захранващ кабел и нямам никакви проблеми. При положение, че виждаш, че има само 2 пина, по които се захранва ресивъра, за какво заземяване говорим? Заземяване на самия ресивър няма, има само фаза и нула. Да не говорим, че в България масово по сградите заземяването не се поддържа здраво и е все тая дали го има или не третият (заземяващ) кабел, като не са сменяни колците за заземяване повече от 2-3 години.

Ако много държиш да ти е заземен ресивъра:
1. викаш техници от енергото да премерят заземяването на сградата, в която ще го монтираш;
2. вадиш директно кабел от заземяването на сградата, възможно най-близо до ресивъра и го завинтваш към някое от винтчетата на корпуса на ресивъра.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта