Свързване на съраунд колони към стерео изход

Съобщение
Автор
leo34
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 12, 2014 7:11 pm
Местоположение: Севлиево
Обратна връзка:

Свързване на съраунд колони към стерео изход

#1 Мнение от leo34 »

Здравейте. Заглавието може да не съм успял да го формулирам правилно, но тука ще се опитам да обясня какво искам да направя точно.
Имам ресивър техникс 5.1. С него слушам музика /стерео/ и гледам филми /5.1/. Искам да свържа съраунд колоните към изход "b", така, че като слушам в стерео режим и те да свирят като предните. Понеже когато е избран режим стерео, съраунда се изключва автоматично, а като е избрано съраунд режим, изход "b" се изключва автоматично. Въпроса ми е, ако свържа съраунд колоните към съраунд изхода и към стерео изхода "b" едновременно /все едно с проводник да свържа минуса на левия съраунд с минуса на левия "b" изход, плюса на левия съраунд с плюса на левия "b" изход и т.н./ ще навредя ли на ресивъра? Ако не може така може ли съвет как да го направя?
Благодаря предварително.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Свързване на съраунд колони към стерео изход

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Ще навредиш на ресивъра.
Слушай си само предните. Няма смисъл да разваляш звука допълнително.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Свързване на съраунд колони към стерео изход

#3 Мнение от Nanko Rusev »

За да ги слушаш, включи режима "5-канално стерео" / "Парти" / "Дискотека" или както там се казва - пуска стерео сигнала на всички колони.

leo34
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 12, 2014 7:11 pm
Местоположение: Севлиево
Обратна връзка:

Re: Свързване на съраунд колони към стерео изход

#4 Мнение от leo34 »

Благодаря за отговорите. Ресивъра е малко старичък, в момента не мога да си спомня точния модел. Има режи "Sim. Surround", където свирят всички тонколони, но звука много се разваля така. Измислих го по друг начин. Имах едно старо захранване от компютър и реших да ползвам неговите букси. Вързах една букса (мъжка с четири проводника) към съраунд колоните, една букса (женска с четири проводника) към съраунд изхода и една (женска с четири проводника) към "B" изхода. Сега в зависимост какво ще слушам само превключвам буксите и готово. Искаше ми се да го направя с ключ, но трябва да е някакъв по-специален, с което не ми се занимава точно в момента.

georgio
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 10:03 pm
Местоположение: Шипка
Обратна връзка:

Re: Свързване на съраунд колони към стерео изход

#5 Мнение от georgio »

Здравейте,имам един въпрос,който е свързан с темата и по добре да пиша тук.Ресивъра ми е Yamaha и искам да използвам двата фронтални канала A и B за слушане на стерео звук.Колоните са ми прилични и когато съм на A+B звука е доста добър,но чат пат ми се налага да гледам и някой филм,и тук вече започва голямото чудене.Въпроса ми е мога ли да вържа кабелите през 6 каналния вход на ресивъра и да използвам и 5,1 и A+B(стерео) или за стереото трябва да мина през друг вход например DVD IN.Забравих да кажа,че и четирите колони на A+B са ми отпред за задни и център ползвам други три за това няма да ми се налага да местя кабели или каквото и да било.Мисля да си купувам допълнителна звукова карта за компютъра с оптичен изход за да мога да ползвам 3-те жака за 5,1 а оптичния за стереото,нужно ли е или не.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта