Озвучаване на 50м2 хол

Съобщение
Автор
qntris
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 30, 2013 5:40 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Озвучаване на 50м2 хол

#1 Мнение от qntris »

Здравейте,

И аз, както един съфорумец беше заявил в началото на своята тема, искам да уточня, че съм почти пълен лаик. В момента правя ремонт на жилището, като се придържам към проекта от снимките. Холът и трапезарията са 50м2, преминах през различните фази от ремонта, а сега дойде и реда на озвучаването. Прекарал съм кабели за 5.1 озвучителна система. Тъй като съм новак в тази сфера започнах да събирам мнения от любители и маняци. Решил съм да разположа колоните както следва: предните две и центъра при ТВ-то, задните две на долупосочените колони и буфера на пода, зад дивана. Отказах се от варианта с четири колони на стойки, тъй като не исках да ми се пречкат. Не съм сигурен обаче, дали това е най-доброто разпределение. Другата дилема е дали да купувам отделно колоните и усилвателя или да се спра на готова система за домашно кино. Озвучаването ще ми трябва главно за гледане на филми,тв и за музика, но по-рядко. Тъй като моята цел не е да правя диско клуб или да подместя ченето на комшийката, но пък държа звука да бъде качествен, съм определил бюджет от около 1000-1200 лева. От всякъде получавам различни мнения, някои ме съветват да потърся дървени колони, че пластмасовите били боклуци, други, че не е съвсем така, дават пример с BOSE, че са пластмаса, но свирят страхотно... Наистина е трудно да получа точен съвет.
Ще съм много благодарен ако ми предложите някакво решение за марка и комплектовка.
Прикачени файлове
Задни.png
Предни.jpg

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#2 Мнение от npn »

Правилно ли разбирам, че за 5 тонколони + 1 субуфер + 1 ресивър, си отделил 1200лв.?
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

qntris
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 30, 2013 5:40 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#3 Мнение от qntris »

Да. Знам, че сигурно е малко, но пък виждам, че може да се намерят и добри неща на нормални цени

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#4 Мнение от npn »

С такъв бюджет, само посредствено домашно кино, може да се купи.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

qntris
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 30, 2013 5:40 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#5 Мнение от qntris »

А какво бихте ми препоръчали?

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#6 Мнение от npn »

Не се ангажирам с такъв съвет, тъй като не съм фен на домашното кино.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#7 Мнение от Simon »

qntris написа:А какво бихте ми препоръчали?
Каквото си харесате на външен вид! Не се шегувам.
За "кино" без претенции (с мааалко по-висок бюджет)
става почти всяко у-во на пазара, а и щом Музика
ще се слуша рядко, то вероятно тя ще е "за фон" ...
Консултантите в "Техно.ххххх" ще са Ви по-полезни.

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#8 Мнение от p100ynov »

За толкова пари - подкрепям съвета на Симон.
За нещо, което може да се нарече качествено, ще трябва да се умножава по много.
Между другото, ако не се лъжа, компонентите използвани при визуализацията, са качествени - Halcro :D
you're nobody without a naim

qntris
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 30, 2013 5:40 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#9 Мнение от qntris »

Аз си мислих за някакъв ресийвър като Sony STR-DN840 плюс колони и буфер...

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#10 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Буфери има на железопътните вагони :-) Вероятно искаш да кажеш събуфър.
Бюджетът ти стига едва за приличен ресивър среден клас, така, че трябва да забравиш за качествения звук, който си споменал.
Средствата, които си отделил за аудио очевидно контрастират с вложените в интериора на помещението. Това означава, че или просто нямаш интерси към аудиото или не си наясно с цените на качествената апаратура.
В първия случай просто послушай съвета на Симон - иди в най-близкия маркет и нека съпругата хареса нещо на външен вид, така, че да подхожда най-добре на мебелировката.
Във втория за съжаление трябва да коригираш бюджета си. За приемливо свиреща система - да речем 4 пъти.
Принципно интериорните дизайнери, към които най-често съпругите се обръщат, смятат аудио системата за "някакви грозновати предмети", които единствено пречат на цялостната им "концепция", която представят пред клиента за нещо уникално, но най-често е стадартно и често пъти остаряло решение (избелен дъб + сиво е демоде поне от 5 години). Ако питаме тях, системата трябва да е скрита някъде и въобще да не се вижда или да се сведе до няколко невзрачни сиви кутийки някъде по ъглите.
Добре, че все още сред жените не е популярен дизайнерски интериор на гаражи, иначе всички щяхме да караме мънички сивички 500 кубикови фиатчета...

qntris
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 30, 2013 5:40 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#11 Мнение от qntris »

Днес ходих до Техно... , обясних на продавач-консултанта какви са ми изискванията и бюджета. Горещо ме посъветваха да се спра на:

HARMAN-KARDON-AVR-161
HARMAN-KARDON-HKTS-9BQ

Някакви мнения?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#12 Мнение от Nanko Rusev »


ivo_drag
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 4:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#13 Мнение от ivo_drag »

А бре Нанко, и ти умеша Дали-то с Тъндъра.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#14 Мнение от Nanko Rusev »

За тези пари няма как да е всичко е с марка. От марковите препоръчвам Дали, поради много добрата им цена в БГ (2/3 от тази в UK и 1/2 от тази в US). Тъндърите ще се връзват на визия съраундите а и са много евтини, а суба доколкото знам е ОК (за тези пари...).

А аз съм твърдо на различно мнение от това, че "за кино все тая какви са колоните". Най-важни са центъра и суба, но качествени лява/дясна са задължителни за музика. За съраундите - няма особено значение качеството им според мен.

qntris
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Дек 30, 2013 5:40 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Озвучаване на 50м2 хол

#15 Мнение от qntris »

Благодаря ви за отговорите и предложенията. Днес бях отново в Технополис, чух Harman Kardon 9bq с ресийвър Harman Kardon AVR 161, хареса ми звука въпреки, че акустика нямаше никаква (в Парадайс помещението е отворено и определено в стая, ще е още по-добре), тествахме на MP3 формат с почти никаква предварителна настройка или разпределение на спийкърите (момчетата ги вързаха пред мен по моя молба).
Та с двете думи бихте ли ми казали дали съм на прав път за този бюджет, че утре вечер мисля да ги купя - консултирах се с няколко различни продавач-консултанти в различни магазини, всички бяха на мнение, че това е добър вариант на достъпна цена и като цяло е с едни гърди пред готовите системи за домашно кино.

Благодаря ви!

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта