Моля да ми дадете съвет: Klipsch, Monitor Audio или Dali

Съобщение
Автор
GoGetIt
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 21, 2013 10:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Моля да ми дадете съвет: Klipsch, Monitor Audio или Dali

#1 Мнение от GoGetIt »

Здравейте! Нямам претенции да съм компетентен затова се обръщам към вас за съвет.
Планувам покупка на 5.1 система за домашно кино (тонколони - засега само чифт стоящи и подходящ рисивър).
Бюджетът ми е максимум 2500 лева.

Може би е редно да спомена, че ще слушам и музика на тях - предимно хип-хоп и хаус.

Спрял съм се на следните три варианта:

1. Klipsch Reference RF-62 (или Klipsch Reference RF-82)

2. Monitor Audio Silver RX6

3. Dali Zensor 5 (или Dali Zensor 7)

Ще ви помоля да ме посъветвате и какъв рисивър би бил подходящ за най-добрият, според вас, вариант от трите.

Разбира се, ако в този ценови клас ОТ има нещо което е по-изгодно като качество и финанси няма да имам против да споделите.

Идеята на цялото нещо е, че ще излизам на квартира (помещението където ще седят тонколоните е малко, 15-16 квадрата може би я има, я няма - абстрахирайте се от малкото помещение, няма да стоят там вечно). Съответно исках да си взема нещо "сносно" като озвучаване и "тънко" като пари. Днес отидох в Техномаркет и си бях харесал много JAMO 606 и 608 (чисто визуално)...обаче хич не ми хареса звученето им (нямам кой знае какъв музикален слух, лично мнение просто).
Затова реших да инвестирам в нещо по-качествено на което да се радват един ден и внуците на баща ми (хаха ;)

След евентуалната покупка на чифта стоящи колони и рисивър планирам постепенно да си купя център, две съраунд колони и бас.

Впечатленията ми от горепосочените модели са придобити изцяло само от коментари и клипове в Интернет. Най на сърце ми лягат Klipsch (целият комплект от 6 ОТ).

Поздрави!

*Преди да ми се скарате - защо не отида и не чуя всеки вариант по отделно и да си преценя сам - просто задавам въпрос чийто отговор би могъл да бъде полезен и за други колебаещи се.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта